Bouře Carmen pustošila Francii, hlášen nejméně jeden mrtvý

Zahraničí
2. 1. 2018 09:35
Poryvy větru na západním pobřeží Francie v pondělí dosahovaly rychlosti až 130 kilometrů za hodinu a bouře pak prošla celou zemí.
Poryvy větru na západním pobřeží Francie v pondělí dosahovaly rychlosti až 130 kilometrů za hodinu a bouře pak prošla celou zemí.

Ještě asi jedenáct tisíc francouzských domácností zůstává bez elektrického proudu v důsledku bouře Carmen, která zabila nejméně jednoho člověka. Uvedl to list Le Figaro na svém webu. Šedesátníka zabil pád stromu na jeho automobil.

Poryvy větru na západním pobřeží Francie v pondělí dosahovaly rychlosti až 130 kilometrů za hodinu a bouře pak prošla celou zemí. Ve Vendée strhla stožár větrné elektrárny vysoký 62 metrů. Celkem připravila 65 tisíc domácností o elektřinu. Hasiči museli podle ministerstva vnitra zasahovat v 1150 případech. Do nápravy škod se zapojily stovky opravářů a podniků.

Úřady ráno odvolaly poplach v posledních dvou departementech na Korsice, které ještě zůstávaly v pohotovosti kvůli silnému větru komplikujícímu například provoz na letištích Bastia a Figari u Ajaccia.

Meteorologové ale varují, že večer a v noci na středu může sever Francie postihnout vichr o rychlosti až 100 kilometrů za hodinu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Bob Edme

Další čtení

ilustrační foto

Slovensko má nového milionáře. V loterii Loto vyhrál 2,5 milionu eur

Zahraničí
18. 10. 2025

Komunistická strana Číny za korupci vyloučila generály a sedm vojáků

Zahraničí
Aktualizováno: 18. 10. 2025 13:05

Trump a Zelenský si schůzku pochvalovali. Ale o Tomahawcích mlčeli

Zahraničí
Aktualizováno: 18. 10. 2025 00:04

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ