Shoda států
Brexit se odkládá pružně o tři měsíce, rozhodla EU

28.10.2019 11:14

Členské státy Evropské unie se dohodly na odkladu britského odchodu ze společenství do konce ledna 2020.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • LV 426 (3 hlasy) 28.10.2019 14:10

    Nejhorší na tom je, že se v EU skoro nikdo nezaobírá otázkou, proč...

  • Henex (1 hlas) 28.10.2019 18:58

    Rusové v EU? Vy jste se snad zbláznil, ti by byli ještě horší, než...

  • Karel Musil (1 hlas) 28.10.2019 17:54

    Může se to i nadále nazývat Evropská unie, když v ní není Rusko a...

  • Henex (1 hlas) 28.10.2019 11:22

    To je pořád crcání, chtějí odejít tak ať jdou. Povinnosti dodržovat...

  • o k (1 hlas) 28.10.2019 15:35

    Protože nechtěli trpět polské, české a další východoevropské...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Může se to i nadále nazývat Evropská unie, když v ní není Rusko a nebude Spojené království?, To je jako když USA se nazývají Amerikou, ačkoliv k Americe patří i Kanada, Střední a Jižní Amerika.

1 hlas

Je to unie evropská a ne asijská

0 hlasů

evropa sahá až po ural,rasisto.mimochodem,třeba mongolové mají jedno z nejvyšších IQ.Japonci,číňani jak by smet.kam se na ně ně hrabete,semiti.chá,chá,chá.šalóm.

0 hlasů

Proč by v ní mělo být Rusko?Snad to jednou stačilo!.

0 hlasů

Rusové v EU? Vy jste se snad zbláznil, ti by byli ještě horší, než Turci...

1 hlas

brexit je uzitecny ve vech smerech.
hlavne ale ukazuje, ze politici mysli nevic na svoje koryta, a az pak na to, proc byli zvoleni.
jak na pevnine, tak na ostrovech.
tesim se, jak se novinarska zumpa bude divit, proc lide nevoli ty "tradicni" strany :-))))))

1 hlas

Nejhorší na tom je, že se v EU skoro nikdo nezaobírá otázkou, proč bylo tolik lidí v tak významné země nespokojených s jejím fungováním. Mělo by to být důvodem k zemětřesení a radikální reformě nebo rušení všech institucí. Neděje se vůbec nic. Jsme dokonalí, lidí se ptát nebudeme, za všechno může Británie. Musíme jí vytrestat, aby si nikdo netroufnul už udělat něco podobného. Není potřeba něco předělávat, aby bylo u nás víc lidí spokojeno a Britové se chtěli vrátit. To je asi tak Brexit v kostce, jak probíhá na druhé straně kanálu.

3 hlasy

Protože nechtěli trpět polské, české a další východoevropské "gastarbeitery" - to byl totiž ten hlavní důvod. A ten další byla snůška lží, kterou jim vykládala politická garnitura, která se chystala převzít moc ve vlastní straně. Jsem si jist, že by nyní brexit už neprošel a nevím, co s tím vším měla společného EU. Při všech chybách a problémech, které existují, zaplať pan Bůh za ní.

1 hlas

Každé politické uspořádání má své chyby a problémy. Důležitost však přikládám tendenci vývoje. Tedy zda-li je schopné tyto problémy s postupem času opravovat a řešit. U EU je bohužel možno knonstatovat, že schopnost evolučního vývoje postrádá a svoje problémy neustále prohlubuje. Určitá část voličů v každé zemi se nechá zmanipulovat a chybí jí kritické myšlení. Tady se ale bavíme o nadpoloviční většině, která byla pro Brexit. Navíc se ti zmanipulovatelní lidé rozdělili mezi oba tábory, protože kampaň proti opuštění EU byla plná přehnaných a mylných informací i na druhé straně - v táboře zastánců EU. I kdyby po odečtení těchto lehkovážných lidí zůstávalo 20 až 30% voličů, kteří byli pro Brexit z racionálních důvodů a pociťovali její škodlivost na vlastní kůži, je to dost na to, aby v EU proběhla minimálně diskuse o jejím dalším fungování a aby se i v dalších státech politici lidí zeptali, jak jsou spokojeni a jaké chtějí změny. Já bych některým argumentům pro Brexit přikládal jinou váhu, některé bych vypustil úplně. Třeba zahraniční pracovníky považuji za přínos pro ekonomiku, pokud poctivě dělají jakoukoli práci a vadilo by mi spíš to, že EU brání jejich přílivu ze států mimo ní, než že umožňuje jejich přesuny v členských zemích. Každopádně vzhledem ke zmiňované zhoršující se tendenci vývoje je jasné, že čím víc čas ubíhá, tím víc se vyplatí odejít. EU je skleník plný byrokracie a ochranářských opatření, zóna stagnace, mezistátního přerozdělování a přebujelé byrokracie. Obklopuje jí v mnoha ohledech svobodnější a spravedlivější svět, který se vyvíjí rychleji než ona. Je to smutné, ale na řadě míst to je už celkem patrné, srovnáme-li jejich výchozí stav před 10 nebo 20 lety s dneškem a uvědomíme-li si další perspektivy.

0 hlasů

Ať už táhnou ti anglosaxoni do zadele. Proč tu panychidu pořád prodlužovat.

1 hlas

To je pořád crcání, chtějí odejít tak ať jdou. Povinnosti dodržovat nechtějí, ale výhody by si rádi ponechali...

1 hlas

Jak jsme si podobní,že?O nás se říká to samé.

0 hlasů

bolsevicke "se rika", aniz by rude vemeno uvedlo priklad :-))))))

nikdo nemel toik vyjimek, jako britove. a stejne jim to bylo malo.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov