EU bez Britů
Brexit: vítězové a poražení

26.06.2016 06:00

Po čtvrtečním referendu, v němž Britové rozhodli o vystoupení země z Evropské unie, přinesla agentura Bloomberg seznam vítězů a poražených, tedy těch, kdo z brexitu budou těžit a kdo naopak tratit.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Kamil Socha (1 hlas) 26.06.2016 11:04

    Islám je největším nepřítelem naší - řekněme křesťanské - civilizace...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Poražení jsou také klasické parlamentní strany.Nahoru se dostane plebs, jako u nás Bureš

0 hlasů

Poražení jsou především neschopní a zbabělí Kašpárci z Brusele, kteří se cítí oprávněni vládnout Evropě.
Schválně sledujte, kolik z nich přizná svou vinu na tomto debaklu a odstoupí. Můj tip je 0.

0 hlasů

Islám je největším nepřítelem naší - řekněme křesťanské - civilizace a našeho způsobu života. Všichni to víme. A pokud sem tuto středověkou a krví nasáklou hrůzu chce Unie pomocí kvót a vyhrožováním sankcemi nacpat, je nepřítelem i ona.

1 hlas

Fuj, je mně z tebe špatně.Křesťanství je základem civilizace,Brexit je velmi špatně

0 hlasů

Největším nepřítelem je strach a snadno manipulovatelná většina.

0 hlasů

Kdo vyhrál se ještě uvidí až se ukáže, jaké náklady má pro UK odchod z EU. Už teď Johnson a ostatní couvají ze slibů - ušetřené peníze pro NHS byla nadsázka apod...

0 hlasů

Argumentativně kartel jak kartely.
Kdyby na straně EU bylo větší snahy o sociální i hospodářskou rovnost, místo co často vypadá akorát jak (novo)šlechtické domy dělající si ze států jak plantáže v kterých sotva nesou nějakou odpovědnost ale veškerý zisk klidně i hromadějící jak do nebes, tak by těžko bylo takových mas stěhujících za lepším nebo dokonce alespoň jakžtakž snesitelným životem, místo nějakého, že město plné a na vesnici aby se z principu koukalo metat byť práce není, a že na ně nejedným pohlíženo jak zřejmě i nejeden plebejec pohlížel na otroka tam i tam.
A kdyby na straně SK bývalo bylo jasné, že nějaká hodnota libry stejně je jedno když se to nevyužívá ani například aby se investovalo například do řetězce anglických hospůdek na pevnině, a tudíž se mohlo trochu podílet měnu (tedy ne expert, ale kdyby se pomohlo s například sociálními výdaji v Polsku jako z dobré vůle) a s tím zřejmě spojená devalvace kurzu a tudíž menší zájem vyloženě jenom kvůli penězům přijít.

Místo toho se argumentativně mělo a má patvar kde nutně není jasné, že by pro například britské podniky v EU nutně platila jednotná pravidla (i naopak), jakože když ČR má trochu odlišné požadavky na zahraniční firmy než Slovensko tak stejně zapotřebí jednotlivých právních oddělení, a že EP vlastně nicmoc ve smyslu udávající takt nebo že prostě krůček po krůčku do kamene se zapíše ale nakonec vlastně neflexibilní a ne nutně tak jasné, že každý člen sám od sebe opravdu ukázněný a dohlížející na společná pravidla, tak všehovšudy i pokud vlastně ne akorát (jenom) jak sněm hospodářských zájmů elity poněkud takové podivné.

Tak či tak, v rámci jako principu nemonopólního a liberálního trhu atd., když mezi státy kteří se přiklánějí ať jíž k principu jak obrovské aglomerace (jakože například Paříž čtvrť takové aglomerace byť ne nutně všude urbanisticky naplněné) nebo prostě že rovnost a společný životní standart (na rozdíl od nějakého, že někteří jak na vsi v chatrči a další v městských vilách byť vlastně zas ne vyloženě o tolik kvalifikovanější anebo pracovitější ale prostě národní panstvo přece) je jasno, že se nemíní hrát na nějaké jak za stara městský stát s trochu rošířenějsími hranicemi, tak se určitě poněkud popud pro EU se zlepšit nebo prostě trochu uhnout pro jako novou konkurenci.

0 hlasů

Každopádně, když se podívá na některá fakta ohledně co se přechodem na volný trh stalo, tak já z toho co jsem četl mám nějak dojem, že sice značná část populace (byť jak kde asi) s vlastním bytem i chatou (stranou toho na kolik to zamezuje mobilitě obzvláště když není za prodej, že by se jinde snadno nakoupilo nápodobně), ale právěže jakože hromadné privatizace. Tedy, ne že bych byl až takový fanda toho, že samý rodinný podnik v pohledu toho, že ne nutně moct se jako vypracovat na místo například manažerské nebo specialisty když v podniku 5 pracovních míst nebo podobně a vedoucí stejně z rodiny, ale v rámci jako, že vícečlenovité těleso hospodářské je lépe schopné aby co člen mělo poněkud více volnosti jakým směrem se vyvíjet, do čeho investovat, s kým obchodovat a podobně mi to zní poněkud jako takové podstatné, že i živnostníci a rodinné podniky ne úplně od věci. Když ale vlastně většina neměla možnost v takovém smyslu a ani nemá když by i při bytu nelevném ne nutně ten byt zatížili hypotékou pro podníkání (a jistěže pochopitelné), tak to je poněkud takové jak to argumentativně z velké části je. Což zmiňuji, protože sice jsem přesvědčený, že kdyby se například jednorázově každému obzvláště nějak definovaně chudému dalo například 10.000 Kč, že samozřejmě znát v obratu nejednoho podniku (jakože když by milión osob s tím hned do obchodů a hospod tak 10 miliárd obratů navíc), ale hospodářství jako takové z toho samo od sebe pochopitelně ne jen jak by argumentativně bylo kdyby střední podnikatelská sféra v podobě rodinných respektive partnerských podniků vydělávala, utrácela, zaměstnávala (a že zaměstnanci zas s pěnezi aby například koupili vybavení bytu nebo podobně).

Což ne, že se nutně týká každého oboru, jakože jistěže jíž jsou jako rodinné podniky a podobně, ale že je na okrese jedna nebo dvě stavební firmy které občas nějakou zakázku pro velký podnik jistěže zní docela jinak než když i zakázky nejedné soukromé osoby (ať jíž podnikatel nebo živnostník nebo mající značnou mzdu, že si může dovolit zaplatit například novou střechu nebo bazén nebo ...) a potažmo zřejmě více stavebních firem a více obratu pro jejích dodavatelé atd.

Ne, že tady myšleno jako specifický návod na například české nebo polské prostředí, a určitě se nechce aby se lidi bezhlavě vrhli do naprostého zadlužování se, ale když banky chtějí například pozemek jak ručení k úvěru a stát nemá žádný program například daňové úlevy na nějaké období nebo dokonce poskytování startovního kapitálu a například p.Babiš třeba z nudy nevypíše ať se mu hlásí osoby s nápady na podnikatelské projekty a že by nekradl nápady ale investuje do projektů které zní slibně, tak to je v mém pohledu celkové to takzvané uváznutí na mrtvém bodu. A ne že by nutně šlo o jak centralisticky plánování každé kapky, ale že akorát skoro argumentativně jak hrstka osob soutěžící o kdo má více na bankovním účtu a že několik korporací na trhu spokojeny samy se sebou, tak to dle mého mínění poněkud, že by mohlo být hospodářsky lépe pokud se má jasno, že došlo víceméne samovolně k ustálení systému na tom trhu kde samo zespodu nějak nic nejde, obzvláště když se nemá vlastní dům a koupě toho poněkud zaváže skoro do důchodu k splacení splátek.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov