Tajné služby
Bulharsko vypovědělo dva ruské diplomaty obviněné ze špionáže

24.01.2020 16:37

Dva ruští diplomati byli v pátek vypovězeni z Bulharska poté, co je bulharská prokuratura obvinila ze špionáže. Podle agentury RIA Novosti to oznámila ruská ambasáda v Sofii. Nedlouho předtím bulharská ministryně zahraničí Ekaterina Zacharievová médiím řekla, že diplomati budou zřejmě prohlášeni za nežádoucí osoby.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (5 hlasů) 24.01.2020 21:51

  To je jednoduché, v Moskvě si zabalí kufry dva Bulhaři a karavana...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 25.01.2020 06:13

  Po.jebané hitlerovy děcka v germanistánu už to mají taky za pár :))))...

 • Bob Kadet (1 hlas) 25.01.2020 22:36

  Ovocenko, Voni jsou hlava. Agenti CIA, Mosadu, BND,MI6, či DESS a...

 • - - (1 hlas) 25.01.2020 12:03

  Ty by ses v Praze beznadějně ztratil, chudinko. Radši se drž svýho...

 • - - (1 hlas) 25.01.2020 12:00

  Putinovské Rusko chce dosáhnout absolutní diplomatické převahy v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

No fajn.Změní to něco?.

0 hlasů

Putinovské Rusko chce dosáhnout absolutní diplomatické převahy v Evropě. Stačí mu k tomu málo, jen pravidelná a zjevná výzvědná činnost v hostitelských zemích. FSB-výzkumníci s diplomatickou imunitou zajistí krytí postupnému vyhoštění všech nežádoucích osob na velvyslanectvích v Moskvě. A protože jiné země mají v Rusku jen zlomek osob, co má Rusko po Evropě, bude cíle brzy dosaženo. Kdo by taky do Ruska jezdil....brzy se začne stavět Ruská zeď a Ruský intranet. Banky už na mezinárodní izolaci usilovně pracují.

1 hlas

Ovocenko, Voni jsou hlava. Agenti CIA, Mosadu, BND,MI6, či DESS a pod., čerpají své informace v Rusku čtením prokremelského denního tisku a sledují v TV Novosti. Nehledě na to, že každá hostitelská zem kde má Putin dipl. zastoupení si rozhoduje sama v jakém počtu diplomat. a obslužného personálu dá "pracovní vízum" nad 90 dnů. Děje se tak podle "Diplomatického protokolu" recipročně. A jestli šetří "kapitalisté" rozpočet ZAMINI víc než Rusáci, tak mají smůlu! Přál bych ti blábole aby jsi se např. podíval v Moskvě na hlavní obchodní třídu. Prakticky tam nenarazíš na obchod který by pocházel z Ruska. Často ani z Evropy! Mekáč a Starbucks ani neřeším. Je to od značkové kosmetiky, přes oděvy, potraviny,lekárny elektroniku až po drahé západní značky vozidel! To samozřejmě neplatí na periférii, kde jsou levné nálevny a Havlovy krrrálikárrrny.

1 hlas

Hahaha, a byl jste deset kilometrů za hranicí Moskvy? Nebo v Sankt Petěrburgu? To je, co? Tam už nejsou třídy plné obchodů... tam už jsou čtřproudovky: po jedné se jezdí, ta vedle je metr hluboké bláto, ta ještě vedle pomalu schnoucí bláto a ta ještě zase vedle dosychající bláto... Viz Google Earth. Kadete, neučte nás o Rusku, buďte tak laskavý. Nevím proč si myslíte, že jste tam byl vy sám.

0 hlasů

Po.jebané hitlerovy děcka v germanistánu už to mají taky za pár :)))) Už se těším až ten vychc.anej národ skončí i na smetišti dějin :))))))

Gangy v Německu: Nepřítel posiluje. Bojové zkušenosti z východu. Půl miliónu gangsterů za Rozvadovem. Prodloužená ruka Turecka? Doznání policie: Lhali jsme. Jsme bez hranic a bez obrany. Prohraný boj?

JUDITH BERGMAN popisuje situaci v sousedním Německu, které se postupně dostává pod vládu blízkovýchodních zločineckých organizací, což bezprostředně ohrožuje také nás

V nedávno vysílaném dokumentu německé veřejnoprávní televize ARD o německých ganzích – nebo klanech, jak se jim říká v Německu - tvořených rozvětvenými zločineckými rodinami pocházejícími převážně ze Středního východu, šéf německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch řekl: "Ve třetině všech našich vyšetřování figurovali jako podezřelí také imigranti - budeme muset tento jev velmi pečlivě sledovat."

Zdá se, že Münch poukazoval na skutečnost, že imigranti, kteří přišli do Německa ze Sýrie, Iráku a dalších zemí během migrační krize v letech 2015–2016, nyní začínají konkurovat již v zemi zavedeným libanonským zločineckým rodinným klanům, jejichž zakladatelé přišli do Německa koncem 70. let minulého století během občanské války v Libanonu.

Bojové zkušenosti
Německé úřady se obávají, že toto soupeření vyústí v ještě větší násilí: Někteří z nově příchozích mají "bojové zkušenosti" ze svého pobytu ve válečných zónách, řekl v rozhovoru pro ARD policejní šéf města Essen Frank Richter. "Samozřejmě," dodal, "to bychom zde potom měli úplně jinou situaci, než jaké čelíme v současné době."

Zločinecké rodinné klany ze Středního východu jsou již teď v Německu velkým problémem. Nejznámější klany působí v Berlíně, Brémách, Severním Porýní-Vestfálsku a Dolním Sasku a jmenují se Abou-Chaker, Al-Zein, Remmo a Miri. Některé rodinné klany jsou také známé jako klany "libanonské mafie". K jejich trestné činnosti patří loupeže, vybírání peněz za ochranu, obchod s drogami a prostituce.

Studie uveřejněná v květnu 2019 ministrem vnitra Herbertem Reulem ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) odhalila, že jen v této spolkové zemi působí 104 zločineckých klanů. Mezi roky 2016 až 2018 bylo asi 6 500 podezřelých členů klanů zodpovědných za 14 225 trestných činů. Podle policie byly mezi spáchanými trestnými činy i dvě vraždy a 24 pokusů o vraždu, a také těžké ublížení na zdraví, loupeže a vydírání. Deset klanů údajně spáchalo celou třetinu zločinů. Podle Herberta Reula:

"Zprávy o tomto problému byly mnoho let záměrně ignorovány. Ať už to bylo kvůli politické korektnosti, nebo proto, že se úřady domnívaly, že tyto problémy se v Německu nemohou vyskytovat – ale tomu je teď konec. Nevládnou zde klany, ale německé zákony."

Čtěte ZDE: Migrantské vraždění u sousedů: Zase ticho po pěšině. Jak přemýšlí kavárenský udavač? Důležité a nedůležité informace. Jak vypálit rybník alternativním médiím? Přestat nás vychovávat a manipulovat

Slepota
Jak informoval strategický analytik Soeren Kern, ještě v prosinci 2015 odmítl ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger iniciovat studii, která by určila rozsah a činnost kriminálních klanů v této spolkové zemi, protože by to prý bylo politicky nekorektní:

"Podrobné shromažďování údajů není právně přípustné. Interně i externě je třeba se vyhnout jakékoli klasifikaci lidí. Policie má proto zakázáno používat termín 'rodinný klan' (Familienclan)."

Šéf německého Spolkového kriminálního úřadu Holger Münch řekl v televizi ARD, že "toto jsme rozhodně neměli tak dlouho ignorovat - to je, myslím, naše největší ponaučení z vývoje za posledních 30 let."

Podle Deutsche Welle:

"Po celá desetiletí zavírala policie oči nad kriminalitou rozvětvených zločineckých rodin, částečně proto, aby nebyla obviněna z rasové diskriminace. Kvůli tomu jsou dnešní problémy ještě složitější, protože se klanové struktury upevnily, vytvořily se celé paralelní společnosti a náš nepřítel zesílil."

Podle odhadu Ralpha Ghadbana, libanonsko-německého politologa a předního odborníka na zločinecké klany v Německu:

"Dnes v Německu patří do některého klanu půl milionu lidí, i když ne každý z nich je nevyhnutelně zločincem. V klanech je zastoupeno mnoho národností. Existují libanonské klany, turecké, kurdské, albánské, kosovské a dokonce i čečenské rozvětvené rodiny, které se věnují nelegálnímu podnikání."

"Klany se chovají v německém prostředí, jako v kmenovém společenství někde v poušti. Všechno mimo klan je nepřátelské území, které je možné plundrovat," řekl Ghadban v rozhovoru pro německý časopis The German Times.

https://www.protiproud.cz/politika/4889-gangy-v-nemecku-nepritel-posiluje-bojove-zkusenosti-z-vychodu-pul-milionu-gangsteru-za-rozvadovem-prodlouzena-ruka-turecka-doznani-policie-lhali-jsme-jsme-bez-hranic-a-bez-obrany-prohrany-boj.htm

CZEXIT

2 hlasy

Bubububu! Migrošek pod postelí, Kocourku, bacha na něj!!!!

0 hlasů

Zlodějský mafiánský stát Bulgošů potřebuje asi nějaké $ od svých loutkovodičů, takže zase aféra "kundičok a špióni"...

1 hlas

Ty by ses v Praze beznadějně ztratil, chudinko. Radši se drž svýho ústavního pokojíčku a pozor na sirky!

1 hlas

To je jednoduché, v Moskvě si zabalí kufry dva Bulhaři a karavana potáhne dál.

5 hlasů

Hlavně je toto naprosto běžné, že si státy vyhazují svoje špióny. Proč se zase píše, že vyhodili Rusy?

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 3/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.