Tajné služby
Bulharsko vypovědělo dva ruské diplomaty obviněné ze špionáže

24.01.2020 16:37

Dva ruští diplomati byli v pátek vypovězeni z Bulharska poté, co je bulharská prokuratura obvinila ze špionáže. Podle agentury RIA Novosti to oznámila ruská ambasáda v Sofii. Nedlouho předtím bulharská ministryně zahraničí Ekaterina Zacharievová médiím řekla, že diplomati budou zřejmě prohlášeni za nežádoucí osoby.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (5 hlasů) 24.01.2020 21:51

  To je jednoduché, v Moskvě si zabalí kufry dva Bulhaři a karavana...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 25.01.2020 06:13

  Po.jebané hitlerovy děcka v germanistánu už to mají taky za pár :))))...

 • Bob Kadet (1 hlas) 25.01.2020 22:36

  Ovocenko, Voni jsou hlava. Agenti CIA, Mosadu, BND,MI6, či DESS a...

 • - - (1 hlas) 25.01.2020 12:03

  Ty by ses v Praze beznadějně ztratil, chudinko. Radši se drž svýho...

 • - - (1 hlas) 25.01.2020 12:00

  Putinovské Rusko chce dosáhnout absolutní diplomatické převahy v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

No fajn.Změní to něco?.

0 hlasů

Putinovské Rusko chce dosáhnout absolutní diplomatické převahy v Evropě. Stačí mu k tomu málo, jen pravidelná a zjevná výzvědná činnost v hostitelských zemích. FSB-výzkumníci s diplomatickou imunitou zajistí krytí postupnému vyhoštění všech nežádoucích osob na velvyslanectvích v Moskvě. A protože jiné země mají v Rusku jen zlomek osob, co má Rusko po Evropě, bude cíle brzy dosaženo. Kdo by taky do Ruska jezdil....brzy se začne stavět Ruská zeď a Ruský intranet. Banky už na mezinárodní izolaci usilovně pracují.

1 hlas

Ovocenko, Voni jsou hlava. Agenti CIA, Mosadu, BND,MI6, či DESS a pod., čerpají své informace v Rusku čtením prokremelského denního tisku a sledují v TV Novosti. Nehledě na to, že každá hostitelská zem kde má Putin dipl. zastoupení si rozhoduje sama v jakém počtu diplomat. a obslužného personálu dá "pracovní vízum" nad 90 dnů. Děje se tak podle "Diplomatického protokolu" recipročně. A jestli šetří "kapitalisté" rozpočet ZAMINI víc než Rusáci, tak mají smůlu! Přál bych ti blábole aby jsi se např. podíval v Moskvě na hlavní obchodní třídu. Prakticky tam nenarazíš na obchod který by pocházel z Ruska. Často ani z Evropy! Mekáč a Starbucks ani neřeším. Je to od značkové kosmetiky, přes oděvy, potraviny,lekárny elektroniku až po drahé západní značky vozidel! To samozřejmě neplatí na periférii, kde jsou levné nálevny a Havlovy krrrálikárrrny.

1 hlas

Hahaha, a byl jste deset kilometrů za hranicí Moskvy? Nebo v Sankt Petěrburgu? To je, co? Tam už nejsou třídy plné obchodů... tam už jsou čtřproudovky: po jedné se jezdí, ta vedle je metr hluboké bláto, ta ještě vedle pomalu schnoucí bláto a ta ještě zase vedle dosychající bláto... Viz Google Earth. Kadete, neučte nás o Rusku, buďte tak laskavý. Nevím proč si myslíte, že jste tam byl vy sám.

0 hlasů

Po.jebané hitlerovy děcka v germanistánu už to mají taky za pár :)))) Už se těším až ten vychc.anej národ skončí i na smetišti dějin :))))))

Gangy v Německu: Nepřítel posiluje. Bojové zkušenosti z východu. Půl miliónu gangsterů za Rozvadovem. Prodloužená ruka Turecka? Doznání policie: Lhali jsme. Jsme bez hranic a bez obrany. Prohraný boj?

JUDITH BERGMAN popisuje situaci v sousedním Německu, které se postupně dostává pod vládu blízkovýchodních zločineckých organizací, což bezprostředně ohrožuje také nás

V nedávno vysílaném dokumentu německé veřejnoprávní televize ARD o německých ganzích – nebo klanech, jak se jim říká v Německu - tvořených rozvětvenými zločineckými rodinami pocházejícími převážně ze Středního východu, šéf německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch řekl: "Ve třetině všech našich vyšetřování figurovali jako podezřelí také imigranti - budeme muset tento jev velmi pečlivě sledovat."

Zdá se, že Münch poukazoval na skutečnost, že imigranti, kteří přišli do Německa ze Sýrie, Iráku a dalších zemí během migrační krize v letech 2015–2016, nyní začínají konkurovat již v zemi zavedeným libanonským zločineckým rodinným klanům, jejichž zakladatelé přišli do Německa koncem 70. let minulého století během občanské války v Libanonu.

Bojové zkušenosti
Německé úřady se obávají, že toto soupeření vyústí v ještě větší násilí: Někteří z nově příchozích mají "bojové zkušenosti" ze svého pobytu ve válečných zónách, řekl v rozhovoru pro ARD policejní šéf města Essen Frank Richter. "Samozřejmě," dodal, "to bychom zde potom měli úplně jinou situaci, než jaké čelíme v současné době."

Zločinecké rodinné klany ze Středního východu jsou již teď v Německu velkým problémem. Nejznámější klany působí v Berlíně, Brémách, Severním Porýní-Vestfálsku a Dolním Sasku a jmenují se Abou-Chaker, Al-Zein, Remmo a Miri. Některé rodinné klany jsou také známé jako klany "libanonské mafie". K jejich trestné činnosti patří loupeže, vybírání peněz za ochranu, obchod s drogami a prostituce.

Studie uveřejněná v květnu 2019 ministrem vnitra Herbertem Reulem ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) odhalila, že jen v této spolkové zemi působí 104 zločineckých klanů. Mezi roky 2016 až 2018 bylo asi 6 500 podezřelých členů klanů zodpovědných za 14 225 trestných činů. Podle policie byly mezi spáchanými trestnými činy i dvě vraždy a 24 pokusů o vraždu, a také těžké ublížení na zdraví, loupeže a vydírání. Deset klanů údajně spáchalo celou třetinu zločinů. Podle Herberta Reula:

"Zprávy o tomto problému byly mnoho let záměrně ignorovány. Ať už to bylo kvůli politické korektnosti, nebo proto, že se úřady domnívaly, že tyto problémy se v Německu nemohou vyskytovat – ale tomu je teď konec. Nevládnou zde klany, ale německé zákony."

Čtěte ZDE: Migrantské vraždění u sousedů: Zase ticho po pěšině. Jak přemýšlí kavárenský udavač? Důležité a nedůležité informace. Jak vypálit rybník alternativním médiím? Přestat nás vychovávat a manipulovat

Slepota
Jak informoval strategický analytik Soeren Kern, ještě v prosinci 2015 odmítl ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger iniciovat studii, která by určila rozsah a činnost kriminálních klanů v této spolkové zemi, protože by to prý bylo politicky nekorektní:

"Podrobné shromažďování údajů není právně přípustné. Interně i externě je třeba se vyhnout jakékoli klasifikaci lidí. Policie má proto zakázáno používat termín 'rodinný klan' (Familienclan)."

Šéf německého Spolkového kriminálního úřadu Holger Münch řekl v televizi ARD, že "toto jsme rozhodně neměli tak dlouho ignorovat - to je, myslím, naše největší ponaučení z vývoje za posledních 30 let."

Podle Deutsche Welle:

"Po celá desetiletí zavírala policie oči nad kriminalitou rozvětvených zločineckých rodin, částečně proto, aby nebyla obviněna z rasové diskriminace. Kvůli tomu jsou dnešní problémy ještě složitější, protože se klanové struktury upevnily, vytvořily se celé paralelní společnosti a náš nepřítel zesílil."

Podle odhadu Ralpha Ghadbana, libanonsko-německého politologa a předního odborníka na zločinecké klany v Německu:

"Dnes v Německu patří do některého klanu půl milionu lidí, i když ne každý z nich je nevyhnutelně zločincem. V klanech je zastoupeno mnoho národností. Existují libanonské klany, turecké, kurdské, albánské, kosovské a dokonce i čečenské rozvětvené rodiny, které se věnují nelegálnímu podnikání."

"Klany se chovají v německém prostředí, jako v kmenovém společenství někde v poušti. Všechno mimo klan je nepřátelské území, které je možné plundrovat," řekl Ghadban v rozhovoru pro německý časopis The German Times.

https://www.protiproud.cz/politika/4889-gangy-v-nemecku-nepritel-posiluje-bojove-zkusenosti-z-vychodu-pul-milionu-gangsteru-za-rozvadovem-prodlouzena-ruka-turecka-doznani-policie-lhali-jsme-jsme-bez-hranic-a-bez-obrany-prohrany-boj.htm

CZEXIT

2 hlasy

Bubububu! Migrošek pod postelí, Kocourku, bacha na něj!!!!

0 hlasů

Zlodějský mafiánský stát Bulgošů potřebuje asi nějaké $ od svých loutkovodičů, takže zase aféra "kundičok a špióni"...

1 hlas

Ty by ses v Praze beznadějně ztratil, chudinko. Radši se drž svýho ústavního pokojíčku a pozor na sirky!

1 hlas

To je jednoduché, v Moskvě si zabalí kufry dva Bulhaři a karavana potáhne dál.

5 hlasů

Hlavně je toto naprosto běžné, že si státy vyhazují svoje špióny. Proč se zase píše, že vyhodili Rusy?

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi