Český karavan i bazének naštvaly obyvatele Zadaru

Zahraničí
18. 5. 2017 12:40
Lidé, kteří přicestovali s českým karavanem, pořádně naštvali místní v Zadaru.
Lidé, kteří přicestovali s českým karavanem, pořádně naštvali místní v Zadaru.

Karavan s českými registračními značkami, který ve středu ráno zaparkoval přímo na známé promenádě v chorvatském Zadaru, řádně rozčílil místní obyvatele. Jak informuje server zadarski.hr, kolemjdoucí jeho posádka ještě více šokovala, když před svůj pojízdný domov vyskládala židličky a nafukovací bazének. Místo je přitom známé jako oáza klidu v těsném sousedství rušného centra, kde se místní i turisté rádi procházejí a kochají se výhledem na moře.

Policie je ovšem proti kampování na nábřeží, které se stalo hitem chorvatských sociálních sítí, bezmocná. Češi totiž mají k parkování na nejexkluzivnějším místě Zadaru povolení, přijeli na závody vodních skútrů, které se ve městě konají o nadcházejícím víkendu. A jejich pořadatel si od města prostor na oblíbené promenádě řádně pronajal, chystá tam například i stánky s občerstvením.

"Na všechno máme řádné dokumenty, na tenhle i příští víkend," tvrdí organizátor podniku Davor Hundić. Proč ale pro parkování karavanů soutěžících, kterých mají dorazit ještě dvě desítky, nezvolil místo třeba na pláži vzdálené od nábřeží přibližně čtvrt hodiny chůze, o tom se chorvatská média nezmiňují.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Indie a Pákistán se dohodly na úplném a okamžitém příměří, uvedl Trump

Zahraničí
10. 5. 2025

Zelenskyj se dohodl s evropskými lídry na příměří, Putinovi pohrozili sankcemi

Zahraničí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ