Proti režimu
Demonstranti v Lipsku se v roce 1989 obávali masakru

08.10.2019 16:10

S odvahou postavit se východoněmeckému režimu, ale zároveň ve strachu, že je nechá zmasakrovat, vyšlo 9. října 1989 v Lipsku do ulic 70 tisíc lidí. Mezi nimi i Mario Schröder a David Timm, kteří takto atmosféru před 30 lety popisují.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Franta Kocourek (2 hlasy) 09.10.2019 04:54

    A EUROHNUS ŽE SE NÁM SEM TY SARANČATA NESNAŽÍ NACPAT? PROBUDTE...

  • Franta Kocourek (2 hlasy) 09.10.2019 04:49

    Podle místních kokotských vlastimilů tady nejsou :))) A pokud ano,...

  • doctorX doctorY (1 hlas) 08.10.2019 18:32

    Limburgu Zdroj:...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A EUROHNUS ŽE SE NÁM SEM TY SARANČATA NESNAŽÍ NACPAT?
PROBUDTE SE!!!!

Česká republika zavede podle serveru ceska-justice.cz institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. „Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač představuje nebezpečí pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo,“ poznamenala Irena Válová, jež o dané změně informovala.

Azylantem má pak být dle jejích slov nově nikoliv ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. „Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto: Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního,“ píše Válová.

„V České republice jde o případ Čečence, který spáchal před udělením loupež a byl odsouzen na tři roky do vězení. Po udělení azylu spáchal další loupež a dopustil se vydírání. Jako recidivista byl odsouzen k devíti letům. Rozhodnutí, že Česká republika této osobě odnímá azyl, napadl zločinec soudně," popisuje Válová.

„Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut, a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení, je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU,“ uzavřela.

„No, a je hotovo... Vzpomínáte na toho Afričana, co znásilnil holku na poli u Litoměřic? Ano, ten byl v německém režimu strpění. Prostě tady budou, budou mít svá práva a nic s nimi nenaděláme. Že to ovšem bude zákonem definovaná možnost, to je odporný podvod na nás všech!“ poznamenal k tomu právník Tomáš Tyl.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlika-nevyhodime-Kradl-Odsouzen-A-zase-kradl-A-takove-si-tu-musime-nechat-Rozhodla-EU-598769

2 hlasy

Limburgu

Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/teroristicky-utok-v-limburgu-syran-najizdel-kamionem-do-aut-devet-lidi-zraneno.f819c2f8/

Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/teroristicky-utok-v-limburgu-syran-najizdel-kamionem-do-aut-devet-lidi-zraneno.f819c2f8/

1 hlas

Laik žasne,odborník se diví. Co všechno se dělo v NDR.🙄

0 hlasů

Podle místních kokotských vlastimilů tady nejsou :)))
A pokud ano, tak to jsou inženýři, tak nešiřte ty lži :-DD

CZEXIT

2 hlasy

zajimavy mesic,ten rijen pro semitu zid-nazi.puc v Rusku-rijen-listopad.pred 102 lety.konference s nacky a kgb ve lvove v rijnu 1939.semiti zid-nazi berija,rita zimmermann a litvinov debatovali s eichmanem a himmlerem.koncem rijna LP.1948 zacala etnicka cistka rasistickych semitu zid-nazi u jezera galilej,vedena valecnym zlocincem d.ben gurionem.vyvrazdili a vyklidili mirumilovne palestinske rybare,ktere take okradli do rammallahu.ORIGINALNI VINA semity zid-nazi v zidostane.stephan paddock,rasisticky semita zid povrazdil skoro 60 lidi v las vegas,v rijnu.

0 hlasů

za ten svuj uspech mohou dekovat Rusum jako gobacev a pan president Ruska,V.Putin.ti tam mohli poslat uzbeky,aby to tam vymydlili.Rusove jsou nasi bratri.

0 hlasů

Ty nekonečně debilní žvásty, jak někdo diskutuje s policisty v kordonu pod jednotným velením a ti poté klopí stydlivě zraky... Hovno leda tak, vaše starost je nenechat roztrhnout řadu, krýt sebe a své kolegy, a poslouchat a předávat povely velícího, ale na tlápání těch, kteří vzápětí mohou vystartovat a napadnout vás, neberete žádný ohled. Nesmíte se bavit, musíte dávat svinsky pozor. To je dav proti davu, máte všichni strach...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.