Politika v Německu
Dlouholetá poslankyně CDU to balí na protest proti Merkelové

14.01.2017 22:33

Poslankyně Spolkového sněmu Erika Steinbachová po více než 40 letech odchází z Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Její rodiče byli technicky vzato jak imigranti do Pruska, pokud se má Hanau i Brémy odkud byli spíše za německé než pruské.

Ohledně toho tématu pochopitelně jenom jedna osoba z mnohých ohánějící se údajným národním-němectvím Pruska. Viz například:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/36/DBP_1985_1265_Eingliederung_heimatvertriebener_Deutscher.jpg

mezitím co vím žádná oficiální zmínka, že bylo i státní Pruské národnosti (jakože Pruské občanství), která v monarchii nebyla moc znát byť se mělo například 1830-1840 hymnu
https://www.youtube.com/watch?v=Z-Tl7_6mQCA
která argumentativně docela odpověď na německý nacionalismus. Zároveň však argumentativně jistě více monarchistická než nacionalistická, ale to jako úkaz toho, že se nedá tvrdit jako by jakékoliv jakoby prusko-národní cítění existovalo až po Hitlerovi.

Také ne moc oficiální zmínky, že jíž roku 1932/33 došlo k neoprávněnému převzetí Pruské státnosti federální vládou, při čemž neexistovalo nějaké referendum jádrového Pruska zda se obyvatelé míní předat Pruskou státnost německé mase (i stranou té. Jakože ani referendum o vstupu do EU by například Češi asi netvrdili jako by se tím uznalo, že jakkoliv EU-masa rozhodne tak se tomu bude podřizovat, a od Prusů bylo méně mandátu než od Čechů k čemukoliv takovému.

A ne, že bych to bral pí. Steinbach za zlé, že se vidí jako Němka. Jakože argumentativně ji stejně nevyplývá nárok na Pruské občanství neboť mezi předky co vím neměla skutečné Pruské občany (kteří technicky vzato s oficiálním občanstvím existovali dokonce do roku 1934*). Ale absurdní to celé docela je, že zrovna mluvčí pro lidská práva asi za celý život nezmínila, že i Prus přece člověk, a jako by se furt pokračovalo v podpoře pojetí jako by Prusko bylo akorát výplod Německého státu a ten řád německých rytířů jasněže naprosto německo-nacionalistický sloužící nikomu než národu (když docela vlastně vůbec), viz například používaný odznak Bundeswehrem odvozený od Pruského vojska které si to mělo po tom řádovém státu, ale právěže neoprávněná kontinuita Němci.

*
https://de.wikipedia.org/wiki/Staatsb%C3%BCrgerschaft#Begriffe_im_deutschen_Sprachraum

0 hlasů

Každopádně, jistě mnohé o čem se dá mluvit, například i o tom jak Hitler podtlačoval Pruské politiky. Akorát bych zdůraznil, že Němci, byť se mnozí z ních ohání údajnou svou vlastí když se mluví o Prusku, tak v mém pojetí těžko jak skuteční zástupci Prusství natož Pruska a určitě by bylo skvělé kdyby se nemělo nějaké německé spolky, byť se možná ohání Pruskou vlajkou ke které někde nějak přišli, jako legitimní v tomto pojetí.

Co se týče přímo k věci, pokud se vychází z té Drei-Elemente-Lehre státnosti, dle kterého jsou tři hlavní charakteristiky státu:
- státní území,
- státní národ neboli občanstvo,
- a státní moc,

tak se má ohledně:
- území, že přesně kde hranice ještě není tak vyjasněné, ale vzhledem k tomu, že Prusko jako stát základově-právně vzato argumentativně akorát na ledu tak území je technicky vzato existenční.

- občanstva jistě oprávněný dotaz dle kterého kritéria přesně vzníká nárok na Pruské občanství (byť jíž poněkud zmíněno, že by se respektovalo nárok na základě dědictví), ale u toho je docela potřeba mít nějaké státní instituce aby se to skutečně mohlo řešit, i docela potřeba mít archívy ve vlastní správě nebo ve správě 3. strany aby se zabránilo eventuálním snahám Němcům si přijít k něčemu k čemu nikdy neměli skutečný právní nárok (a i kdyby se uznalo jakýkoliv Papéžský dekret za relevantní, tak z těch dekretů co vím nevyplývá žádný jako dar Německému národu). Tak či tak, z definice národa anebo občanstva co vím nevyplývá žádná spodní hranice. Jakože když bych se představoval jako současně jediný oficiální Pruský občan, tak z toho vyplývá, že já jsem současně celé to státní občanstvo. Potažmo i tady splněná charakteristika téhož.

- státní moci, tak tam jistě nejde v první řadě o to mít armádu jako o to aby se mělo instituce jako soudy a další, které však poněkud těžké chránit když se nemá ozbrojených složek. A jistě koncept jakoby státu jednoho muže je spíše nerealistický na dlouhý běh, ale například já problém s vydáním dekretů případně i s prozatimně neratifikováným náčrtem ústavy problém nevidím, při čemž argumentativně docela suveréní takto než nějaké, že by si například Německý lidový parlament nárokoval jako by se jednalo o jejích dítě.
Navíc současně neexistuje ústava která by zakazovala abych jmenoval generála nebo soudce nebo ... který nemá Pruské občanství. Potažmo i tady argumentativně spíše o detailech, i když jistě důležité aby se mělo nějaké prostředky kterými na to, jakože bych určitě nedělal nějaké jako bych si mohl se zatím docela neustanoveným státem vybírat daně a podobně.

Jinými slovy, na co bych to viděl je v první řadě ustanovení jako dvoru, který současně například v Německu, a od toho by se snadnějc dalo odvíjet další. Ale u toho právěže docela podstatné aby se mělo status jak ambasády, aby se mělo diplomatické imunity bez které se bylo obzvláště v Německu docela rychle vystaveno například žalobě o proti-Německé-státnosti a podobně, i aby se mělo jasné, že jak vlastní výsostné území kde se má své porady kde Německu není co do toho kdo se tam účastnil nebo jestli v rámci Německem nařízených kvót atd. Však začátkem nemusí být v Německu, byť by jistě bylo hezké od Němců pokud rovnou vyjádří ochotu vyrovnat se poskytováním kancelářských prostor i pokud ne vyloženě rovnou například budova Pruského sněmu, která bez pochyby jasněže majetkem Pruského státu. Jako například pokud by se mi v ČR uznalo (časově omezené) získání nemovitost od toho řádu německých rytířů jako součást vyrovnání (ohledně kdysi dávného... v rámci novodobějších dějin byl ten řád docela antinacistický), tak bych jíž měl alespoň nemovitost kde by zřejmě již bylo trochu místa na nějaké kanceláře atd., a snad by se ji uznalo zmíněný status velvyslanectví či podobně. Například hrad Bouzov, který si ten řád prý plánuje požádat zpět, určitě pěkný.

0 hlasů

...byť zrovna Hrad Bouzov není moc velký na kancelářské prostory, viz
https://turistickyatlas.cz/galery/galerie/hrad_Bouzov_-_letecky_pohled.jpg
ale ze začátku by se stejně nutně nemělo prostředky aby se rovnou mohlo zaměstnat 1000 nebo více osob, atd.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov