Drama ve Vídni. Muž najížděl do lidí i policistů, byl zastřelen

Zahraničí
9. 2. 2019 17:00
Rakouská policie (ilustrační foto).
Rakouská policie (ilustrační foto).

Ve Vídni v noci na sobotu řidič očividně úmyslně najížděl do chodců a poté ve snaze ujet najížděl i na policisty, kteří ho postřelili. Odpoledne 43letý muž, který měl u policie přes padesátku záznamů, zranění podlehl, napsala agentura APA.

Policii v noci jistý mladík a žena informovali, že se na ně pokoušel najet řidič. Ten jim také vyhrožoval smrtí. Přivolaná hlídka se muže pokusila neúspěšně zastavit. Řidiče, který ulicemi ujížděl rychlostí až přes 110 kilometrů v hodině, nezastavily ani varovné výstřely.

Policie následně zablokovala silnici autem, muž ale na policisty ve velké rychlosti najížděl, proto na něj hlídka několikrát vystřelila. Jeden z projektilů zasáhl řidičovo stehno a způsobil rozsáhlé krvácení. Záchranáři museli řidiče oživovat a nemocnice označila jeho stav za stabilní, odpoledne ale muž zemřel.

APA uvedla, že útočník byl policii dobře znám, neboť měl na svědomí řadu deliktů souvisejících s drogami, zbraněmi i ublížením na zdraví.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Ronald Zak

Další čtení

Američan dostal doživotí za plánování vraždy agentů šetřících útok na Kapitol

Zahraničí
3. 7. 2025

Desítky hasičů na Krétě bojují s rozsáhlým požárem, 3000 lidí se evakuovalo

Zahraničí
3. 7. 2025

K Zemi míří objekt, který zřejmě pochází z cizího hvězdného systému

Zahraničí
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ