Egypťan Muhammad Saad strávil tři roky tvorbou 700 metrů dlouhého rukopisu koránu. Věří, že jeho výtvor se zařadí do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdelší svitek této posvátné knihy muslimů na světě. Informoval o tom zpravodajský web BBC.
S tvorbou rukopisu, který zdobí různé islámské motivy, Saad začal, když nedokončil základní vzdělání. Rozvinutý svitek je téměř dvakrát tak dlouhý než známý newyorský mrakodrap Empire State Building.
Egypťan, který žije na sever od Káhiry, celé dílo financoval sám. Doufá však, že svitek bude zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdelší rukopis koránu na světě. V Guinnessově knize je zatím zapsán nejdelší tištěný korán, rekord nejdelšího rukopisu však kniha zatím neobsahuje.
Nejstarší korán, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů, je známý jako Samarkandský rukopis či Taškentský korán a byl napsán na kůži na území, kde se dnes nachází Irák, v roce 655, tedy přibližně 20 let po smrti proroka Mohameda. Dnes se 705 dochovaných stran tohoto rukopisu nachází v knihovně mešity v Uzbekistánu.
Další adept na nejdelší rukopis koránu byl zveřejněn v roce 2012 v Afghánistánu. Tento korán je dlouhý 2,2 metru a široký 1,55 metru. Skládá se z 218 stran a je vázán v kůži z 21 koz. Váží 500 kilogramů a jeho výroba trvala pět let. Zatím se ale v knize rekordů neobjevil.
Do Guinnessovy knihy rekordů nebyl zapsán ani nejmenší korán na světě. V roce 2012 však obyvatel Spojených arabských emirátů v rozhovoru pro místní list Emirates 24|7 tvrdil, že vlastní korán, který má na délku jen 5,1 centimetru, je široký 8 centimetrů a skládá se z 550 stran.