Obavy von der Leyenové
Jak pevná je soudržnost Evropské unie?

28.03.2020 13:03

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se kvůli krizi způsobené koronavirem obává o soudružnost Evropské unie. Schengenský prostor bez kontrol na vnitřních hranicích mezi státy se ocitl v kritické situaci, uvedla v rozhovoru pro agenturu DPA.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský b. (8 hlasů) 28.03.2020 13:15

  Evropská unie se v době krize projevila jako neschopná coura. Ale až...

 • - - (6 hlasů) 28.03.2020 13:45

  Tak se nám probouzí jaro a bruselská slepice začíná kvokat.Lepší...

 • megera megera (5 hlasů) 28.03.2020 13:31

  nikým nevolená howada budou neustále radit,bojí se o budoucnost eu,no...

 • Přímotop (4 hlasy) 28.03.2020 21:06

  EU je pořád nejlepší seskupení lidí a životních hodnot na světě....

 • Franta Kocourek (3 hlasy) 28.03.2020 19:43

  I NA POKRAJI SIL MUSÍ EVROPSKÉ STÁTY PLATIT „VÝPALNÉ“ BRUSELU V PLNÉ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Hodně. Obrovská soudržnost. Germáni zkonfiskovali Česku ty roušky a okolo a hbitě rozšířili trumf, že Česko ukradlo čínskou zásilku pro Itálii. A je to hned šikovně jinde.

0 hlasů

Chtělo by to nelhat. Frajere...

1 hlas

Franta Kocourek v akci: Potřební nedostali nic. 🤡

0 hlasů

Evropské hodnoty v akci: Potřební nedostali nic. Začátek konce EU? Solidarita ve světle epidemie a invaze. Probuzení národních států. Suspendovat zdravý rozum umíme. Vydírání na hranicích zafungovalo

JUDITH BERGMAN popisuje, jak problémy s epidemií nové chřipky a vydírání EU tureckým prezidentem obnažily až na kost nesmyslnost udržování při životě tohoto byrokratického molocha

Po vypuknutí epidemie koronaviru se Italové dozvěděli důležitou věc, totiž že se ostatní členské země EU neřídí těmi báječnými hesly Evropské unie – a už vůbec ne ve všech pádech skloňovanou solidaritou.

Výsměch Itálii
EU se odvolává na zásadu solidarity, především pokud jde o přijímání migrantů: Během migrační krize v roce 2015 přidělil Brusel každé zemi pevnou kvótu imigrantů. V roce 2017 zažalovala EU u Soudního dvora Evropské unie Maďarsko, Polsko a Českou republiku kvůli jejich odmítnutí přijmout migranty. Koncem října 2019 prohlásil generální advokát, právní poradce Soudního dvora EU, že právo EU musí být dodržováno a že zásada solidarity EU "nutně někdy znamená sdílení společného břemene." Soudní dvůr EU o této kauze dosud nerozhodl, obvykle se však řídí doporučením generálního advokáta.

EU má dokonce zvláštní úřad - Koordinační středisko pro reakci na mimořádné situace (ERCC, Emergency Response Coordination Centre) - který funguje v rámci mechanismu civilní ochrany EU, a který pomáhá členským zemím EU i některým státům mimo EU při řešení krizí v souladu se "zásadou solidarity". Právě tento úřad požádala Itálie o pomoc, když se zemi vymkla z rukou epidemie - a nedostala nic. "Požádali jsme o dodávky zdravotnického vybavení a Evropská komise předala naši žádost členským zemím EU," řekl časopisu Foreign Policy italský vyslanec při EU Maurizio Massari. "Ovšem nedostali jsme nic."

Kromě toho Německo a Francie, přední členské státy EU navíc promptně zakázaly nebo omezily vývoz roušek, respirátorů a jiných ochranných prostředků. To vyvolalo opatrnou kritiku ze strany úředníků Evropské unie, jako je Stella Kyriakides, komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin, která tomuto "motoru EU" bezvýsledně připomínala, že "solidarita je klíčová."

https://www.protiproud.cz/politika/5011-evropske-hodnoty-v-akci-potrebni-nedostali-nic-zacatek-konce-eu-solidarita-ve-svetle-epidemie-a-invaze-probuzeni-narodnich-statu-suspendovat-zdravy-rozum-umime-vydirani-na-hranicich-zafungovalo.htm

CZEXIT

1 hlas

Blbej Pávku, Tvoje výzva nás míjí. Namáhej si hlavu sám. Pokud v ní teda něco máš.

0 hlasů

machuro a ovocenko ,vaše kritika kocourka je diagnoza debility,sami nic kloudného nenapíšete jenom debilně kritizujete,za koho kopete?kdo vás platí ,nebo jste sorosovi děti či studenti s vylízanými mozky?

3 hlasy

Proč až teď?Protože se bojí,že každý stát se po boji bude starat především o své?Ale to by měl!Unie neunie.

2 hlasy

To má pani dobrej postřeh. To je tak, když EU není mocenskej projekt, ale demokratická společnost dobrovolných členských států.

1 hlas

Franta Kocourek se nemůže jít ani vysrat, utekl by mu Putinův pohár.

0 hlasů

A vy jako se můžete to samé a na chvíli vypnout rusofobii ? Co ? Frajere ?

0 hlasů

Já jsem na straně České republiky. Jsem loajální své zemi. Jestli s tím máte problém, nelezte sem. Je tu kolbiště ruskejch prostitutů.

1 hlas

Franta Kocourek nezvládá multitasking, je to jen vykrývací soldátek.

0 hlasů

JSME ZACHRÁNĚNI! LEYENOVÁ ASI PORUČÍ KORONAVIRU … SITUACI MÁ EU POD KONTROLOU!

Nedělám si legraci, informaci čerpám z důvěryhodného mainstreamového média, které fake news nepublikuje a z lidí si srandu nerobí …

V případě této osoby je ztráta času komentovat jakkoli její výroky. Pro ukázku bezduchosti a naprostého odtržení od reality stačí jen v bodech vypíchnout vyřčené moudra, více zničit její pověst už ani snad nejde. Takže cituji výroky z 28.března 2020 :

Máme to ve svých rukou (myšlena je samozřejmě situace s koronavirusem)
Na začátku jsme hleděli do propasti, ale rychle jsme spatřili v této krizi také pozitiva a soudržnost.
Vidím mnoho povzbuzujících signálů toho, že Evropané poznávají, jak vzácné naše společenství je.
Uzavírání hranic jednotlivými členskými státy koronavirus nezastavilo, naopak uškodilo mnoha firmám a přerušilo dodavatelské řetězce v Evropě.
V dalším pokračování se pak trošku popírá, protože např. říká, že komise nemá (ale jen zatím!) představu, kdy by omezení pohybu mezi státy mohlo být zrušeno … tak nevím, ale zdá se mi, že slavný proslov Milouše Jakeše z Hrádku by proti tomu mohl být hodnocen jako projev titána ducha. Ale třeba nás čeká i stejné přiznání … “A ne prostě, aby my jsme tam byli sami jak kůl v plotě.“

Končím souhlasem s P. Robejškem, který … cituji : A tahle osoba ještě běhá volně po světě a chce řídit EU.

https://pravyprostor.cz/jsme-zachraneni-leyenova-asi-poruci-koronaviru-situaci-ma-eu-pod-kontrolou/
------
Nerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"
Je až fascinující, s jakou zavilou tupostí v době, kdy je potřeba šetřit každou korunu, kdy se bezpečnostní situace nás, původních obyvatel Evropy, raketově zhoršuje a brzy nám bude zatraceně chybět armáda, o kterou jsme se naivně nechali připravit, pokračuje ministerstvo obrany ve vyhazování peněz za přípravu českých vojáků na radostné umírání za francouzský uran v africkém Mali! Zvlášť když se africké státy prakticky uzavřely pro všechny Evropany.

Teď ještě hezky vymáznout pár miliard neziskovkám jako je Člověk v tísni, aby se ve jménu pomocí malým Afričánkům mohly distancovat od pomoci v ČR, a máme vystaráno. A ty, Čechu, drž hubu.

https://www.eurabia.cz/Articles/43947-nerozumim-tomu-eu-na-nas-kasle-nato-na-nas-kasle-a-my-stale-plnime-zavazky-vuci-spojencum-.aspx

CZEXIT

0 hlasů

EU je pořád nejlepší seskupení lidí a životních hodnot na světě. Pokud si nastupující generace nebude přát jeden otevřený superstát, ve kterém se všude domluví jediným jazykem, tak prosím, ať máme hranice a místo jedné vlády ať každý stát má tu svou vlastní byrokracii. Koneckonců i lidské tělo "šlape" a je sestavené zhruba ze 200 odlišných druhů buněk propojených krevními a mízními dálnicemi (řídí je ale jen 1 mozek a 1 srdce...). Pak tu ale nemůžeme mít fabriky, ze kterých zisky odcházejí nevratně do jiných zemí - to budeme stále tam, kde jsme dnes, někde (hrdě) na chvostu. A změnit tahle pravidla - to liberální demokracie jentak neskousne. EU neumí reagovat rychle jako diktátor, jednou ale třeba bude - záleží na nás, jaká bude.

4 hlasy

plus 25 hlasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 hlas

I NA POKRAJI SIL MUSÍ EVROPSKÉ STÁTY PLATIT „VÝPALNÉ“ BRUSELU V PLNÉ VÝŠI

Je až neuvěřitelné, s jakou drzostí nám nyní Evropská komise nabízí část z našich odvedených peněz jako pomoc v nouzi. Pokud ovšem budeme hrát podle jejích pravidel.
Když začala koronavirová krize, Evropská unie se tvářila, že se vlastně nic neděje a když se tak budeme tvářit všichni, ani se vlastně nic dít nebude. Mezitím se však bohužel řada států souhrou více faktorů dostala téměř na hranu svých možností. Finančních, lékařských, lidských. Pochopily, že jedinou jejich nadějí na nějaké řešení jsou ony sami. Začaly zavádět omezující opatření, zavírat hranice a zpomalovat raketové šíření viru tak, jako se to bohužel děje nyní v Itálii nebo ve Španělsku. EU reagovala ústy Ursuly von der Leyen hlubokým nesouhlasem a div ne sankcemi. Pomoc nula.


Mezitím se EK zabývala věcmi jako je Evropský plán na obranu demokracie před hybridními hrozbami, což není nic jiného, než podpora tzv. „nezávislých“ médií. Na počátku března například ze společných peněz uvolnila 5,1milionu eur, které mají evropským médiím pomoci vyrovnat se se současnými problémy. Ano, toho března, kdy Itálie začínala zoufale volat o pomoc s dodávkami zdravotnického materiálu a toho března, kdy prý nebylo fér zavírat hranice. Toho března, kdy bylo nejdůležitější začít podporovat propagandu?

Těžko říct, jaké jsou skutečné záměry Evropské komise. Vypadá to, že současnou krizi hodlá využít k ještě většímu tlaku a vydírání států a jejich ekonomik stran prosazení „zelených údělů“ a dalších plánovaných transformací, genderových nesmyslů a nesmyslů jdoucích proti zdravému rozumu vůbec. Ale rozhodně není jejím záměrem postiženým státům skutečně pomáhat. Státům, které potřebují své peníze na to, aby mohly zabránit krachům domácích firem, firem a lidí, kteří mohou do budoucna zásadně pomoci zabezpečit jeho chod v podobně krizových situacích.

Pokud by Evropská komise chtěla skutečně pomáhat, nechala by tyto odvody, byť třeba dočasně tam, kde jsou nejvíc potřeba. Místo toho už je Brusel nechce na in-time, ale zálohově. Platilo se měsíčně, teď premiér Babiš přiznal, že jsme museli zaplatit běžný měsíc + následující měsíc zálohově!!! Nenechávejme se vydírat a nechejme si naše tady vydělané peníze pro naše podniky a naše lidi. Rozhodně v dobách jako je tato. Těch, co od nás odchází do zahraničí je i tak víc než dost.

https://pravyprostor.cz/i-na-pokraji-sil-musi-evropske-staty-platit-vypalne-bruselu-v-plne-vysi/

CZEXIT

3 hlasy

I NA POKRAJI SIL MUSÍ FRANTA KOCOUREK PLATIT „VÝPALNÉ“ BRUSELU V PLNÉ VÝŠI 🤡

1 hlas

Stáli jsme nad propastí,ale podařilo se nám udělat dlouhý krok vpřed.

2 hlasy

Soudružka Layenova Kalousková a zlodějka takže takových jsme tady měli.Kopečkářka a chtěji tase nás vykrádat okupanti. U nás jsmě měli dobytka a špinu kriminální Havlovu ničema a odpaj společnosti se slepičím mozkem! Fekál z Chemapol GruP!

2 hlasy

Tak se nám probouzí jaro a bruselská slepice začíná kvokat.Lepší slepici si ti poblouzněnci nemohli vybrat.

6 hlasů

nikým nevolená howada budou neustále radit,bojí se o budoucnost eu,no za ty prachy se není čemu divit,jinak celá globalizace se ukázala,že stojí za howno,dříve jsme byli soběstační,nyní kamiony brázdí celou evropu,jenom proto ,aby si namastilo kapsu pár překupníků a nadnárodních podniků

5 hlasů

Když vidím, jaká hovada volí lidé u nás, tak jsem šťasten, že mohou volit pouze tady.

1 hlas

žádný rozdíl mezi burešem a touhle kozou.oba jsou to nekňubové.chá,chá,chá.šalóm.

2 hlasy

Horší byl akorát dementní šulin práskač STB Karel Sabina žaba čurácka Havlova špina a jeho podvody za 2 biliony! Vymaštěnec s knírem a se slepičím mozkem. At žije charta chcaní do díry a sraní a práskaní šulina křivého narezkého Pat a Mat nula primitivní!

1 hlas

Zbystrete! JELITA promlouvaji. czEXITeuNATOnow

3 hlasy

Evropská unie se v době krize projevila jako neschopná coura. Ale až vše skončí, zase vyleze z bruselské díry a začne nařizovat, kolik slupek má mít správná cibule a jak rychle má mávat křídly evropská sýkorka.

8 hlasů

Kolik už máte nakažených u vás v Rusku, ruska děvko? Nikdo neví, protože se radši netestuje, pokazilo by to statistiku.

3 hlasy

Uz jsem to pro tebe zjistil at nemusis cist ty "pravdivy" zpravy od "äctualne.cz Je to 1264 a 3 mrtvy. Predej zpravu Rozlilovici, Ovocenkovi, do les nepojedu at zbytecne nelzou.

3 hlasy

Tak si ta čísla chraňte a přiměřeně prolongujte. Stejně vám Rusům NIKDO NEVĚŘÍ.

0 hlasů

Mně stačí, když mě komanduje bývalý agent Stb. Nikoho jiného už nepotřebuji.

1 hlas

A práskač STB Karelsabina žaba čurácká jak vše vykradla zrůda Havlova špina řeznicky orangutaní a ty jeho podvody za 2 biliona primitiva a burana ta jeho charta chcaní do díra a sraní a práskaní šulina zrůdného čuráckého!

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.