Historie
Jaký je rozdíl mezi španělskou chřipkou a COVID-19?

18.03.2020 17:22

Španělská chřipka z roku 1918 s 50 miliony mrtvých ve světě mezi moderními pandemiemi jednoznačně dominuje. Lze ji však měřit se současnou pandemií onemocnění COVID-19?

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastimil Machura (1 hlas) 19.03.2020 07:50

    FRANTA KOCOUREK OPĚT HAZARDUJE SE ZDRAVÍM OBČANŮ. 🤡

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

EU OPĚT HAZARDUJE SE ZDRAVÍM OBČANŮ. VYSTUPME, DOKUD JE ČAS!

„Uzavírání hranic je zásahem do života občanů,“ zkritizovala předsedkyně ÚV KSEU Uršula von der Leyenová opatření, která státy podnikly proti koronaviru.
Asi před rokem se Brusel řádně odkopala. Poté, co se v polském mase dováženém do ČR objevila salmonela, začala česká veterinární správa toto maso více kontrolovat, pročež se Brusel tyto kontroly snažila zakázat, protože prý „odporují jednotnému evropskému trhu“.


Europapaláši tehdy bez obalu přiznali, že jim na „jednotném trhu“ záleží víc než na lidském zdraví a životech. A dnes, po roce, se situace opakuje znovu. Tentokrát s koronavirem.

Ten nejprve ukázal zbytečnost celé EU. Ta totiž zcela zaspala a nepodnikla nic v boji s nákazou (a v podstatě k šíření viru i sama přispěla, protože hordy připrchlíků bez hygienických návyků jsou pro koronavir ideálním prostředkem k šíření). Jednotlivé státy se naopak probudily poměrně zavčasu a začaly proti nákaze bojovat na vlastní pěst, a to nakonec i uzavíráním hranic. Objevily se i komentáře, že žádná EU už vlastně neexistuje, neboť si státy už vše řídí samy a Brusel k ničemu nepotřebují.

Ale to by nebyla EU, aby nakonec nevystrčila drápky a nezačala vše komplikovat. Jakmile totiž Uršula uviděla, že státy proti viru bojují na vlastní pěst, začala je kritizovat a prohlásila, že to je přílišný zásah do života občanů a že by se měla spíše hlídat vnější hranice EU.

Nevím, co mě na jejím vyjádření pobavilo více. Jestli to, že zásahy do života občanů kritizuje právě ona, která tolik prosazuje Green Deal (tedy projekt, který by zasáhl do našich životů ještě mnohem rázněji než současná karanténa), nebo návrh na hlídání vnější hranice, když by hlavní současné ohnisko nákazy, tedy Itálie, zůstalo uvnitř.

Každopádně: současná situace dokazuje, že je potřeba vystoupit z EU co nejdřív. Dokud nám EU mluvila „jenom“ do žárovek a pomazánkového másla, vypadalo to jako něco roztomile neškodného. Nyní se ale Brusel pokouší nám zabránit v boji s nákazou a tím pádem EU ohrožuje zdraví a životy našich lidí.

Odejděme podobně jako Velká Británie. A nezůstaneme sami. Pokud se situace bude i nadále vyostřovat, odejdou z EU i další státy.

A celá EU se nakonec rozpadne stejně jako Sovětský svaz. Všechny státy vystoupí a eurobába Uršula sice zůstane sedět na své židli, ale nebude mít komu vládnout a skončí jako kůl v plotě.

https://pravyprostor.cz/eu-opet-hazarduje-se-zdravim-obcanu-vystupme-dokud-je-cas/
-------------------------------------------------- - ----------------------
SROVNÁNÍ PANDEMIE KORONAVIRU A BANKOVNÍ KRIZE UKAZUJE, KOHO SKUTEČNĚ POTŘEBUJEME A KOMU VLÁDCI DÁVAJÍ PENÍZE

Evropská investiční banka (EIB) včera uvolnila na nízkoúročené úvěry pro malé a střední podniky zasažené ekonomickými problémy kvůli epidemii koronaviru 40 miliard eur. Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) na tento účel uvolnila 1 miliardu Eur. Evropská komise začíná jednat o změně rozpočtu EU, která by umožnila vyčlenit pro členské státy zasažené koronavirem 27 miliard Eur. Peníze by měly jít na nákup zdravotnického vybavení a na podporu vědy. Ale pozor. Tyto peníze ještě nemohou proudit do členských států k nemocnicím a záchranářům. Komise teprve začíná hledat, kde je v rozpočtu vezme. Poté to musí projednat s Radou ministrů a Evropským parlamentem. Až potom bude moci peníze někam poslat. A to hned tak nebude.


Pro laika to jsou obrovská čísla. Ve skutečnosti se EU nijak nepředala. Srovnejme si tato čísla s tím, kolik EU a členské státy „napumpovaly“ do bank během finanční krize v roce 2008. Jen evropské banky spolkly 780 miliard eur od Evropské centrální banky (ECB). Další více než 1,1 bilionu eur (1.100 miliard eur) vydaly národní rozpočty na sanaci následků bankéři vyvolané finanční krize.

I ve srovnání s USA působí pomoc EU pandemií zasaženým členským státům jako chudá příbuzná. US prezident Donald Trump již minulý týden vyhlásil v USA stav nouze a uvolnil 50 miliard dolarů JEN NA TESTOVÁNÍ. Aby bylo možné včas zachytit co nejvíce nakažených, kteří by mohli nemoc dál přenášet. Současně ohlásil, že na základě mimořádných pravomocí, které americká vláda má během stavu nouze, bude ministerstvo financí uvolňovat další miliardy pro nemocnice a záchranáře, aby byla zajištěna nezbytná zdravotní péče. „Federální rozpočet dá tolik kolik bude potřeba. Jde o absolutní prioritu.“, řekl Trump na při vyhlášení nouzového stavu 13. 3. 2020.

https://pravyprostor.cz/srovnani-pandemie-koronaviru-a-bankovni-krize-ukazuje-koho-skutecne-potrebujeme-a-komu-vladci-davaji-penize/

CZEXIT

0 hlasů

FRANTA KOCOUREK OPĚT HAZARDUJE SE ZDRAVÍM OBČANŮ. 🤡

1 hlas




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov