Evropská komise
Jourová odmítá překrucování historie, vyjádřila se k Putinovým výrokům

15.01.2020 17:41

Evropská komise odmítá jakákoli falešná tvrzení, jejichž cílem je překrucovat historii druhé světové války. Na plenárním zasedání Evropského parlamentu (EP) ve Štrasburku to ve středu řekla místopředsedkyně EK Věra Jourová, která tak zjevně reagovala na nedávné výroky ruského prezidenta Vladimira Putina. Překrucování historických faktů představuje podle Jourové ohrožení demokracie.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Emanuel Vočko (9 hlasů) 15.01.2020 20:26

  Putin to interpretoval na důkazech zcela jasně - Pšonsky Chatariat...

 • Petr Beran (8 hlasů) 15.01.2020 20:52

  Jourová a celá EU je přiblblý, prolhaný demagogický spolek. Chtějí...

 • Franta Kocourek (5 hlasů) 16.01.2020 05:31

  Germánskou štětku zase se.re pravda a jako vždy ta jeho tupá palice...

 • Franta Kocourek (5 hlasů) 16.01.2020 05:10

  PRÝ NÁM EU VÍC DÁVÁ, NEŽ BERE EU nám tedy nedává víc, než kolik...

 • Emanuel Vočko (5 hlasů) 15.01.2020 20:16

  Courová opět nezklamala - moc dobře ví, kdo ji platí a koho píseň...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dobře to řekla tomu Putinovi ta Jourová která je proti zkreslování historie. Každý náš pořádný občan ví, že nás osvobodili ty američani s Wehrmachtem a Rusové nás přijeli jen ničemně okupovat. Proto u nás už desítky let jezdí americké jepy s těmi pruhovanými vlajkami které oslavují vítězství v hlavním městě Plzni.

2 hlasy

Západné mocnosti sa snažia zbaviť zodpovednosti za druhú svetovú... Ale vojna v Európe začala Mníchovskom dohodou. Tak neviem o čom ta Vaša europoslankyna trepe! Vari ČSR nemalo žiadnu hodnotu? Že Madari bombardovali juh Slovenska, to sa za vojnu nepokladá? Putin má pravdu. Dá sa predpokladať, že Sovieti by s Nemcami žiaden pakt nepodpísali, ak by sa západná Európa nezhrazdovala v "proti boľševickom" spolku.

0 hlasů

Jak na Asada, Putina či Babiše: Jakýkoli gauner se hodí. Globální kavárna vnucuje liberální demokracii

Začíná být čím dál jasnější, že mezinárodní konglomerát politických stran, neziskových organizací, některých médií i korporací označující sám sebe za nositele té pravé „liberální“ demokracie (ve skutečnosti jde, čistě deskriptivně a programově o reprezentanty dost nebezpečné progresivisticko-revoluční ideologie – a v poslední době i se silným zeleným nátěrem) se velmi čile a aktivně zapojuje do rozvracení politických systémů a režimů napříč Evropou a světem.

https://www.euportal.cz/Articles/22202-jak-na-asada-putina-ci-babise-jakykoli-gauner-se-hodi-globalni-kavarna-vnucuje-liberalni-demokracii.aspx

-------------------------------------------------- - ----------

Video: Alláhu akbar! Muslimové dávají najevo, že Německo je jejich
Muslimové veřejně demonstrují v Německu a řvou Alláhu akbar! Alláh je největší! Zkuste jít takto do muslimské země volat, že Mohamed je lhář nebo, že Alláh neexistuje. Evropa páchá sebevraždu a to ne někde daleko, ale zde přímo u nás. Německo či Rakousko jsou stále více osidlované muslimy a již za pár desetiletí budou mít muslimové rozhodující slovo v obou zemích. Je jen otázka času, kdy se tato záplava muslimů dostane i k nám do Čech a na Moravu.

https://www.eurabia.cz/Articles/33707-video-allahu-akbar-muslimove-davaji-najevo-ze-nemecko-je-jejich.aspx

CZEXIT

0 hlasů

otec pana presidenta Ruska,V.Putina, bojoval 1000 dní přiobléhání pitěru a přežil.tak na to má určitě jasnější a pravdivější názor ze zkušenosti než nějaká koza od nás,zmanipulovaná zlodějským rasistou semitou žid-názi soros&spol.

1 hlas

Už je na čase přestat si vyčítat,kdo za to mohl.

0 hlasů

Už to nevyřešíme,máme jiné starosti.

0 hlasů

franta kocour-a vočko s kadetem byli produktem naší ideologie od beneše přes vraha gottwalda a přes rodinu klausových.

2 hlasy

franta kocour-a vočko s kadetem byli produktem naší ideologie od beneše přes vraha gottwalda a přes rodinu klausových.

1 hlas

Ještě že nás zachránil zežranej Venca flaška naklepanej Rohypnolem! Jinak by to bylo_v řiti!

0 hlasů

a takovej dobytek jako je jiurová nás zastupuje v eu ?

2 hlasy

Tebe ne, posranej holoubku.

2 hlasy

jen mě není jasné kdo tu pí.. jourovou volil?

1 hlas

Rozumní,vzdělaní lidé.Naštěstí jich tu je ještě pořád více než hlupáků Vašeho typu. 🤪

2 hlasy

Machuro, a ty tady ty rozumné a intelidentní lidi representuješ! No nazdar hodiny! :-)

0 hlasů

To ruská filcka neposoudí.

0 hlasů

Ale germánská štětka na to má mandát???

0 hlasů

Usnesení, že druhá světová válka vypukla v důsledku uzavření paktu o neútočení mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem z roku 1939 je účelové. II. SV prokazatelně vypukla na základě světovládné ideologie fašizmu i výsledků I. SV
EP i EK by měly přestat s nesmysly a hlavně také nepodporovat atmosféru studené války.

2 hlasy

Zjednodušování historie by Jourové šlo, teď by bylo dobré, aby se podívala, jak Polsko vystupovalo v meziválečném období vůči Německu a proč a kdy Hitler postavil Wehrmacht. Kdo uzavíral útočné pakty (Francie se SSSR), kdo odmítal mírové smlouvy (Beneš) a že prostě ani ten rakouský magor nestavěl tu armádu z plezíru. A že obyvatelstvo SSSR trpělo neskutečně dávno přes nějakou druhou světovou válkou a trpělo i po ní, že oběti, které válka SSSR (který ji začal také) přinesla, byly menší, než oběti řádění Iosifa Vyserjónoviče před ní. Že neskutečně trpělo i německé obyvatelstvo i před válkou, že trpěli Poláci i další národy, které si to (mnohé) ovšem, tak nějak, tu válku spoluzařídily. Německo nebylo černé a zbytek bílý. To je pravda vítězů, ale z ní se poučit pro budoucnost nedá.
SSSR třeba, budoval útočnou armádu od poloviny dvacátých let minimálně...
Všechny okupované národy Němci velmi ochotně spolupracovaly na holocaustu, taková ČSR dodala Hitlerovi do plynových komor ze svých koncentráků německé antinacisty, německé sociální demokraty, německé Židy, kteří sem v naivní představě utekli před Hitlerem, vlastní obyvatele... a pak si ty vlastní obyvatele započetla do obětí s nárokem na reparace...

1 hlas

smutné, že se překrucování historie nevztahuje na gulágy a na konference mez sovětskými semity židy lavrentijem berijou s ritou zimmermanovic a nácky eichmanem a himmlerem v krakově a zakopaném.teprve po masakru v katynce, vedeným semitou židem berija a po těch jejich konferencích,se nackové rozhodli rozjet vyhlazovací lágry.o tom se NEMLUVÍ, tím pádem není co překrucovat, pakáži.

0 hlasů

PRÝ NÁM EU VÍC DÁVÁ, NEŽ BERE

EU nám tedy nedává víc, než kolik sebere. Všechny Evropany z členských zemí dohromady stojí jejich peníze, ale žádné zpět nevrací. Nemá ani jak.V diskuzích o Evropské unii se objevuje stále znovu a znovu argument, že prý nám EU dává víc peněz, než kolik nám bere, obvykle ve formě:

„My ale víc dostáváme, než platíme!“

„Odvádíme daleko méně, než kolik jsme dostali.“

„Česká republika ze společného rozpočtu formou různých programů a politik dostává více peněz, než do něj odvádí, je tedy čistým příjemcem,“ uvádí Euroskop.

A tak dále.

Tento argument na podporu našeho členství v EU nevznikl náhodou, ale byl zcela vyroben na zakázku. Zcela záměrně ho šíří weby placené z EU, které jsou hojně sdílené politiky podporující EU.

A protože je stále opakován znovu a znovu jako zaseknutá gramofonová deska, je na čase vysvětlit, proč tento argument v diskuzi selhává.

Dejme tomu, že ČR skutečně odvádí do EU méně, než kolik jí z EU zase přijde, ale problémem argumentu vidím v jeho záměrném omezování finanční politiky čistě na Českou republiku. Je to stejné jako kdybych vzal fixu, nakreslil na mapu trojúhelník zasahující do ČR, Německa, Polska a prohlásil, že všichni uvnitř v tomhle trojúhelníku dostali v celkovém součtu od EU víc peněz, než kolik odvedli. Tudíž by měli být vděční a Evropskou unii nekritizovat.

Vybrat si ČR je stejně tak náhodné, jako můj trojúhelník.

Co se na to podívat z pohledu celé oblasti, kterou tvoří členské země EU, protože rozpočet EU a finanční politika se odehrává v celé této oblasti. Lidé v členských zemí EU dohromady odvedli do EU daleko víc, než kolik dostali.

Nemusíte být ekonom a nemusíte ani umět matematiku, abyste chápali, že EU je pochopitelně jen další úřad, který je pro nás Evropany nákladem. Sám tento úřad žádné peníze vytváří, negeneruje žádné bohatství. EU pouze žije z peněz Evropanů. My všichni Evropané zaplatíme na daních všechny europoslance, eurokomisaře, jejich poradce a zástupce těchto poradců a mnoho mnoho dalších úředníků.

Bez ohledu na to, jestli jste zastánce nebo odpůrce EU, je zkrátka objektivní fakt, že je to úřad, který funguje z našich peněz, ale sám žádné nevytváří. Neplatí tedy, že EU dává ČR milodary a nic za to nechce.

Celý systém je navíc nemorální. EU vezme peníze Němcům, Španělům, Francouzům a Angličanům, a následně je přerozdělí dle svého uvážení mezi členské státy. Tak i když na ČR padne víc peněz, než kolik do ní ČR odvedla, stále to není správné. Naopak, je to klasický socialismus.

Neplatí tedy, že EU nám dává peníze, protože europoslanci jsou snad hodní a dávají nám nezištné dary. Oni žádné své peníze nemají. Oni je jen seberou lidem, část si nechají a část přerozdělí dle své libovůle.

Dalším problémem je slovo „my“, se kterým se operuje. Říkat, že „my“ jakožto ČR jsme dostali od EU peníze, nedává smysl hlavně díky tomuto slovu. Pravda je taková, že není žádné „my“. ČR je deset milionů zcela individuálních lidí. Ne, nejsme jedna velká masa, která sdílí společný mozek a přemýšlí jako jeden tvor.

Pokud nějaká firma dostane dotace od EU, neznamená, že jsme ty peníze dostali my všichni. Pokud Agrofert dostane milion korun českých ve formě dotací, nedostávám je přeci já, ale ta firma.

Nerozumím tedy tomu, proč bych měl být vděčný EU, jen proto, že mi vezme peníze, část si nechá a část dá ve formě dotací nějaké firmě typu Agrofert nebo obci na stavbu rozhledny.

EU nám tedy nedává víc, než kolik sebere. Všechny Evropany z členských zemí dohromady stojí jejich peníze, ale žádné zpět nevrací. Nemá ani jak. V Europarlamentu nemají stromy, na kterých rostou peníze. Je to předražený úřad, kde někteří eurokomisaři berou i půl milionu korun měsíčně. Vděčnost skutečně není na místě.

https://pravyprostor.cz/pry-nam-eu-vic-dava-nez-bere/
-------------------------------------------------- - ---------------------

SPOLEČENSTVÍ SALAFISTŮ V NĚMECKU ROSTE A VZKVÉTÁ. PROČ? JSOU PŘECE V RÁJI!

Francie, Švédsko a Německo jsou země v Evropě, kde se Salafisté cítí nejbezpečněji a nejjistěji. A je jich tam i nejvíce. Daří se jim výborně, neboť jejich tamní policejní a justiční orgány nechávají na pokoji a v Německu mnozí z nich ještě dokonce pobírají podporu od státu, obvykle ve formě sociálních dávek. Takže Německo je ráj pro salafisty. A do ráje se přece chce dostat každý. A tak do salafistického ráje v Německu přibývají a přibývají další Salafisté.

https://pravyprostor.cz/spolecenstvi-salafistu-v-nemecku-roste-a-vzkveta-proc-jsou-prece-v-raji/

CZEXIT

5 hlasů

František ve škole, v práci, na vojně ale i jinde prostě nedostal tu svou vytouženou funkci nástěnkáře, pak chtěl nastoupit do učení jako tapetář, taky ho nevzali, no tak si teď splnil svoje dětské sny a tapetuje a nástěnkuje. Františku, to vám ale nikdo nečte...

2 hlasy

nemohu nic dělat, když se po mě vopičíte,mešuge ajnštajn.ale ze slušnosti napište převzatá myšlenka od pana karla ledvinky.ať lid ví, že máte aspoň nějaké manýry, když ne mozek, mozeček,ajnštajn.

0 hlasů

Germánskou štětku zase se.re pravda a jako vždy ta jeho tupá palice se nezmohla na jediný argument. Kde je EU tam ani tráva neroste. Kde je EUrobolševik, začíná katastrofa.

CZEXIT

5 hlasů

Zelený úděl Evropské unie – cesta ke zmaru a nové totalitě

Evropský zelený úděl by přinesl dávno nevídané sešněrování a ideologické podmanění hospodářství, masivní omezení svobody, likvidaci zbytků suverenity členských států, astronomické náklady, zaostávání EU oproti zbytku světa.

https://www.eportal.cz/Articles/10662-zeleny-udel-evropske-unie-cesta-ke-zmaru-a-nove-totalite.aspx
-------------------------------------------------- - --------------------

Požáry v Austrálií následek globálního oteplování? Ne! Zakládají je muslimové

Austrálie přijala muslimské imigranty a ti se ji odvděčili velice zajímavým způsobem. Například jistý muslimský imigrant Fadi Zraika zakládá požáry, které v poslední obě devastují Austrálií. Kdy byl chycen a poslán před soud, tak se jen smál a dával najevo svou muslimskou nadřazenost.

https://www.eurabia.cz/Articles/33705-pozary-v-australii-nasledek-globalniho-oteplovani-ne-zakladaji-je-muslimove.aspx
-------------------------------------------------- - --------------------

Už nezbývá než se jen smát. Švédská televize: 3 imigranti a 38 různých identit

Policie si je vědoma toho, že existuje rozsáhlé zneužívání rodných čísel (přidělených migrantům) a falešných osobních dokladů (vystavených na tato r.č.) píše se v článku. Zpravodajská redakce švédské televize se zaměřila na tři osoby a zjistila, že např. jsou registrované pod různými identitami nejen v severských zemích, ale i v Evropě, v Německu.

https://www.eurabia.cz/Articles/33704-uz-nezbyva-nez-se-jen-smat-svedska-televize-3-imigranti-a-38-ruznych-identit.aspx

CZEXIT

4 hlasy

Pokud někdo skutečně překroutil historii, byl to europarlament a nyní v jeho stopách evropská inkvizitorka Jourová.

4 hlasy

to jako madam jourova tvrdi, ze psonek nepripravoval konecne reseni driv nez Hitler :-)))))))
a ze si cela tricata leta si psonek spolu s nemcourem planoval utok na Rusaka???
pak si Hitler rek, ze se delit s polskou spinou nebude :-))))
opravdu tvrdi, ze psonek nenavied Zidy vic, nez Hitler :-)))))))

to spis vypada, ze soudruzce tece nemecko-polska eurohnedka jeste ven obema koutkama, jak nadseni lize euroanaly, jak je jeji napln prace :-))))))

3 hlasy

Je zajimavy, ze Jourova nevi (spise to chce skryvat jak muze), ze nacisti ve druhe svetove nebyli jen Nemci ale s radosti a zpevem se k Hitlerovi pridalo Slovensko, Italie, Madarsko, Bulharsko, Litva, Estonsko, Rumunsko, a kazdej si chtel zavrazdit, znasilnit a loupit po SSSR a byvale Yugoslovaii a Recku.

4 hlasy

Rozlile, jsi opravdu dobrej rozvraceč. Kde je v článku o překrucování faktů Putinem, zmínka o výhradním nacismu Německa?

2 hlasy

Ani se mi nechce psát to znovu. Bylo by to házení perel_svini!

0 hlasů

Ty si piš co chceš, ruská filcko. Tvoje cancy jsou stejně hodnotný, jako ty od Kocourka. Ale aspoň kratší...

0 hlasů

Asi tak jako ty tvoje kydy ty_fašoidní xindle!

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Pani Jourova, nas nemusite poucovat kdo byli byvali nacisti. Na to se muze kazdy podivat na dokumentarni filmy a jine primo na youtube. S radosti se pridali k Hitlerovi a se zpevem sli vrazdit, znasilnovat zeny a loupit po byvale Yugoslavii, SSSR, Recku a nekolik zapadnich zemich. Jako byla Chorvatska zver, Litevska a Estonska Waffen SS, Bulharske Gestapo, Rumunsky nacisti, Slovensky nacisti, Italske a Spanelske vrazdebne divize. Urcite jsem nekoho zapomnel ale urcite zavrazdili a znasilnili tolik lidi, ze se to neda spocitat. Prosim, nesnazte se tuhle
bandu nejak ospravedlnovat.

3 hlasy

Žádné poukazování na cizí poklesky neumenší vinu tupého obyvatelstva Ruska, že si vykoledovalo diktaturu a ještě na ní lpí.

2 hlasy

Jourová a celá EU je přiblblý, prolhaný demagogický spolek. Chtějí krýt nacistické Němce, kteří vedou EU.
Fandím GB, že se na EU konečně vysrali. My bychom měli taky.

8 hlasů

https://www.euro.cz/archiv/cena-za-brexit-co-by-znamenal-odchod-britanie-z-eu-1145920

1 hlas

Především Poláci by měli držet_mordu. Ti mají tolik_sraček na palici kvůli Židům, že před několika museli do trest. zákona dát paragraf který by trestal každého kdo by nařkl Poláky ze spoluúčasti na holokaustu (nejen židovském). Zatímco přeživší Židé jiných národností byli již dávno po roce1945 z koncetráků doma, tak ti polští měli smůlu a dál umírali zavřeni v koncetráku. Až na intervenci Mez.červeného kříže a Anglánů na půdě nově vzniklé OSN byli propuštěni. Poláci to zdůvodňovali jejich zdravotním stavem. Hlavní důvod však byl, že byl židovský majetek rozkraden Poláky, a nechtělo se jim ho vracet.

4 hlasy

....před několika roky...

1 hlas

Courová opět nezklamala - moc dobře ví, kdo ji platí a koho píseň musí kdákat.....stejná čubka, jako 99% darmožroutů z Bruselu. Kdyby tam většina zdechla třeba na syfla, tak to nikomu normálnímu vadit nebude, kromě tedy havlistické čehuúúúnské latríny a jim zpřízněných dobroserů.

5 hlasů

Putin to interpretoval na důkazech zcela jasně - Pšonsky Chatariat Pospolity byl jedním ze ZÁKLADNÍCH spouštěčů fašismu a posléze německého nacismu v Evropě, sám byl fašistickou diktatůrou, která okupovala a ukradla území svých sousedů, jeho obyvatelé PATŘILI spolu s ukrošsko/litevsko/estonsko/lotyšsko kolaborantskou vraždící lůzou k největším vrahům a zloduchům, kteří v pšonských koncentračních táborech mučili a vraždili vězně - Židy, Rusy, komunisty, Cigány a Slovany celkově....a to vše ze zištných a nacionalistických důvodů....ostatně, pšonská verbež za stříbrňák prodá i svoje děti na orgány a rodiče prodá do otroctví. To jsou pšonské kristusácké onuce dnešních i minulých dní!

9 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.