Tisíce lidí si v Británii dvěma minutami ticha připomněly oběti první světové války, která skončila přesně před 99 lety. Při té příležitosti se v 11.00 (12.00 SEČ) výjimečně rozezněly i zvony slavného Big Benu, odbily 11 úderů. Výročí uzavření příměří mezi Německem a Francií ve francouzském Compiègne si připomněli i Francouzi či Poláci.
V Británii se lidé úderem jedenácté v ulicích, na náměstích i na nádražích zastavili, aby si dvěma minutami ticha připomněli hrůzy první světové války. Zároveň se poprvé od srpna rozezní viktoriánské hodiny na rekonstruované Alžbětině věži, přezdívané Big Ben. Zvony nyní budou mlčet až do 23. prosince.
Mnoho Britů má na prsou nebo na klopě připnuty papírové květy vlčího máku symbolizující rostliny, které kvetly na bojištích během krveprolití na západní frontě. Na Den příměří si Britové připomínají nejen miliony obětí první světové války, ale také druhé světové války a dalších konfliktů. Pietní akce budou v Británii pokračovat i v neděli, kdy bude ústřední slavnost z balkonu sledovat i 91letá královna Alžběta II.
V Paříži francouzský prezident Emmanuel Macron při slavnosti na Champs-Elysées položil věnec k soše válečného premiéra Georgese Clemenceaua, který se stal jedním z architektů mírového uspořádání po první světové válce. Macron poté učinil přehlídku nastoupených vojáků a položil další věnec na hrob neznámého vojína u Vítězného oblouku. Ceremonie se zúčastnili také bývalí prezidenti Nicolas Sarkozy and François Hollande, což podle agentury AP i při mrholení přilákalo davy lidí.
Také ve Varšavě se polský prezident Andrzej Duda zúčastnil slavnosti u hrobu neznámého vojína a mimo jiné pronesl projev, v němž mimo jiné připomněl zakladatele nezávislého polského státu po první světové válce v čele s maršálem Jozef Pilsudským, pro které "vize svobodného, nezávislého Polska byla důležitější než cokoli jiného". Oslav se přes napjaté vztahy mezi Varšavou a Bruselem zúčastnil i předseda Evropské rady a bývalý polský premiér Donald Tusk.