Lupič vykrádal kufry v autobuse, ukryl se v jednom z nich

Zahraničí
9. 6. 2011 08:00
Cestující si v dobré víře odložili zavazadla do kufru autobusu (ilustrační foto).
Cestující si v dobré víře odložili zavazadla do kufru autobusu (ilustrační foto).

Vynalézavý lupič se nechal ve velké tašce naložit do zavazadlového prostoru autobusu, který spojuje letiště Girona s Barcelonou. Pak vybrakoval cennosti z ostatní bagáže.

Do kufru ho naložil komplic, který si poctivě koupil jízdenku, píše agentura AFP. "Jakmile se autobus rozjel, zloděj vylezl z kufru, hledal cenné předměty a schoval je v menší tašce, kterou měl s sebou,“ informovala katalánská policie. Na celý výkon včetně zpětného "návratu" do svého kufru měl hodinu a půl.

Policie si však častých krádeží všimla a nakonec sklapla past: na lince 3 objevili podezřelé zavazadlo. "Viděli, že tam byl chlap stočený jako hadí muž.“ U sebe měl ještě mobilní telefon a ostré náčiní na rychlé otvírání zipů a zámků. Následně v autobuse zadrželi i komplice, zodpovědného za svérázný úkryt.

Další čtení

Útok na loď Greenpeace v roce 1985 přivedl hnutí řadu nových stoupenců

Zahraničí
10. 7. 2025

Žádný Měsíc nebo Mars. Trump mění vedení NASA a škrtá rozpočet

Zahraničí
10. 7. 2025

Bitva o důvěru: Evropská komise obviněna z netransparentnosti

Zahraničí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ