Merkelová chce dosáhnout plné zaměstnanosti do roku 2025

Zahraničí
21. 3. 2018 14:48
Angela Merkelová.
Angela Merkelová.

Vláda velké koalice konzervativní unie (CDU/CSU) a sociálních demokratů (SPD) chce v Německu do roku 2025 dosáhnout plné zaměstnanosti. Ve Spolkovém sněmu to prohlásila kancléřka Angela Merkelová. Míra nezaměstnanosti v Německu činí podle aktuálních dat 5,4 procenta, což je nejnižší úroveň od znovusjednocení země v roce 1990.

Merkelová uvedla, že základem dosažení cíle plné zaměstnanosti je silné hospodářství, jehož rozvoj umožní další zlepšení životních podmínek obyvatel.

S odkazem na současnou prosperitu Německa varovala, že tomu tak v budoucnu být nemusí, neboť svět prochází epochálními změnami. "Není vůbec jisté, že si za pět či deset let povede hospodářsky tak dobře jako dnes," poznamenala.

V případě hospodářských otázek zmínila i penze. Za jeden z velkých úkolů nové vlády vytyčila vypracování nového finančně udržitelného a generačně spravedlivého důchodového konceptu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Michael Sohn

Další čtení

Vladimir Putin

Evropa plánuje speciální tribunál. Požene před něj Putina za válku na Ukrajině

Zahraničí
9. 5. 2025
Legendární javor Sycamore Gap Tree

Legendární strom hýbe Británií. Muže, co ho pokáceli, uznala porota vinnými

Zahraničí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Rusko sice vyhlásilo příměří, ale Ukrajinci hlásí stovky útoků

Zahraničí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ