Po 2. světové válce
Merkelová: Pro vyhnání Němců neexistovalo ospravedlnění

20.06.2018 15:22

Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce podle kancléřky Angely Merkelové neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury. Merkelová to dnes řekla v Berlíně při vzpomínce na oběti vysídlení. Ze zemí střední a východní Evropy bylo po druhé světové válce odsunuto 12 až 14 milionů Němců.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Gavroch (6 hlasů) 20.06.2018 16:18

  President Dr.Edvard Beneš r.1947 Vážení spoluobčané!V nedávné době...

 • w - (6 hlasů) 20.06.2018 15:37

  Ale pozor vážení čtenáři! Ta Erika asi nebude až tak úplně blbá. Je...

 • Delirium Tremens (5 hlasů) 20.06.2018 15:49

  Nejtragičtější na tom je, že s tím souhlasí i někteří čeští politici....

 • Jiří Votýpka (4 hlasy) 20.06.2018 16:25

  To je vyhlášení války? co na to spojenci, neměli bychom je požádat o...

 • Jeroným Pražský b. (4 hlasy) 20.06.2018 16:26

  Bizarní německá ježibabo, dostalo se vám to, co jste si zasloužili....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ono tohle vlastně nemá řešení.Kdyby jsme Němce neodsunuli,odsunuli by je komunisti,a bylo by to ještě horší.Vlastně by nám měli poděkovat.A že v padesátkách uměli zvěrstva!

0 hlasů

Ta ženská se úplně zbláznila. Příště zpochybní Norimberský proces a z Hitlera udělá mučedníka.

0 hlasů

to jako chce ta koza naznačit tímto prohlášením,že němci budou terazky LEPŠÍ a nebudou deportovat soudruhy uprchlíci?

0 hlasů

Je to zřejmě poprvé, co takový názor vyslovuje kromě štváče Posselta i předsedkyně německé vlády. Česká republika by se měla diplomatickou cestou proti tomu ohradit a vyrozumět vítězné velmoci, USA, V. Británii a Rusko jako nástupce SSSR, kteří v německé Postupimi v létě 1945 o odsunu rozhodli. Po válce rozpoutané Německém zahynulo na 50 mil. lidí, v Čechách a na Moravě 300 tisíc. Předseda české vlády by měl Merkelovou pozvat do Lidic, tam ještě nebyla. Německo se asi rozhodlo překreslovat dějiny a vydávat se snad za oběť války, kterou rozpoutalo. Asi jí ta migrace už poškodila mozek.Sudetský Čech, vyhnaný Němci s rodiči v r.1938 z Jablonce n./N.

2 hlasy

V Německu se jí to se*e na všech stranách. Její "Wir schaffen das" už neplatí. Nyní je v Němcích třeba probudit onu "hrdost". A tak znovu začíná " Drang nach Osten".
Možná, že to na její soukmenovce zabere!

0 hlasů

Na to se dá říct jen jedno: Odstavec XII. protokolu Postupimské konference.

2 hlasy

Poche to vyresi .

0 hlasů

Ta nechutná ježibaba potvrzuje varování Beneše před budoucími pohrobky nacismu.

Sudeťáci vesměs sympatizovali s nacismem, hlasovali pro připojení k Říši a schvalovali vyhnání, likvidaci či poněmčení Čechů. Jejich odsun byl proto zcela správný.

Měl by být oslavován, protože nás zbavil nepřátel usazených v naší zemi. Jeho zpochybňování by mělo být trestáno stejně jako propagace nacismu.

2 hlasy

https://www.novinky.cz/domaci/472514-maltezsti-rytiri-vyhrali-prvni-soud-o-miliardove-pozemky-v-praze.html
T.zv. soudkyně Hana Dousková. zrušila platnost Benešových dekretů a zákonem danou časovou hranici pro restituce t.j. 25. úmnor 1948
Z rozhodnutí Dany Douskové plyne možnost aby požadavek na RESTITUCE uplatnili i rakouští a němečti Sudeťáfci
Sudetským Němcům tedy budou vráceny nemovitosti-pozemky , budovy, zdroje vody a pod., Tam, kde to nebude možné (kde jsou např silnice, přehrady a pod.) dostanou finanční náhrady, podobně jako církve
Sudetští Němci, podle rozhodnutí Douskové, budou oprávněni požadovat náhradu za ušlý zisk způsobený tím, že nemohli nemovitosti užívat a za citovou újmu.
Stačí, aby nějací senátoři, nebo ústavní právník, nebo t.zv. soudci t.zv.Ústavního soudu nařídili prezidentu ČR, že MUSÍ jmenovat , do funkce soudců , Sudetské Němce.

0 hlasů

Bizarní německá ježibabo, dostalo se vám to, co jste si zasloužili. Konkrétně nás jste chtěli vyhladit a vyvraždit, ten váš fýrer se s tím vůbec netajil. Anebo snad byly Lidice jenom neškodným kulturním povyražením ? A byla jsi to ty, kdo do Evropy pozval slimáky, takže jsi tím posledním, kdo si může na něco stěžovat.

4 hlasy

To je vyhlášení války? co na to spojenci, neměli bychom je požádat o ochranu?

4 hlasy

Může to být určeno domácím voličům, kteří už získávají oprávněný pocit, že Merkelovou zajímají víc zájmy migrantů než Němců.

Možná to ale má jen trochu odvést pozornost od nějakého nového způsobu vnucování migrantů, který Merkelová dohodla za našimi zády.

0 hlasů

President Dr.Edvard Beneš r.1947
Vážení spoluobčané!V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty
pro naší Československou republiku,tj.dekrety presidenta ČSR.Tyto dokumenty nám dávají naději,že se nebudou opakovat tragické události let 1938-39.vědom si neblahých zkušeností našeho národa,zejména z druhé světové války,zanechávám Vám odkaz,ve kterém Vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci,kteří byli po právu,na základě rozhodnutí výtězných mocností a na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.Může se stát,že mé dekrety,vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války,budou postupem času prohlašovány za neplatné.Může se stát,tak jako v minulosti, že se najdou"takzvaní čeští vlastenci",kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.Nenechte se oklamat a
návratu nedopusťte.Hitlerové odcházejí,avšak snaha o ovládnutí Evropy ze strany Německa zústává

6 hlasů

Ta fraulein má talent na rozšlapání i té malé důvěry k Němcům, kterou se jim podařilo za poslední desitky let vytvořit. Ohánět se morální stránkou této věci je s ohledem na svinstva nacistů docela drzost.

3 hlasy

Nejtragičtější na tom je, že s tím souhlasí i někteří čeští politici. Že jo, Hermane.

5 hlasů

Ale pozor vážení čtenáři! Ta Erika asi nebude až tak úplně blbá. Je to přece agentka STASI. Jde jí totiž o otevření Overtonova okna. Jde opět o politicko - ideologickou "salámovou" metodu takový moderní oseph Goebbels. Tahle metoda začíná tvrzením: To je "nemyslitelné", pak přechází na to je ale "radikální" pak na "přijatelné", "rozumné", "populární" (v Německu), až se konečně stane součástí politiky!!! A tyhle fígle ovládá stbačka z Německa dokonale.

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 52/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.