Spisovatel Grass
Míříme ke třetí světové válce! řekl nobelista před svou smrtí

14.04.2015 18:16

Německý spisovatel Günter Grass v rozhovoru, který několik týdnů před smrtí poskytl španělskému deníku El País, varoval před novou světovou válkou. Držitel Nobelovy ceny za literaturu zemřel v pondělí v Lübecku ve věku 87 let.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Michal Sabio (12 hlasů) 14.04.2015 19:10

  Možná, ale destabilizace Iráku, Libye a dalších států svědčí jen o...

 • franta kocourek (8 hlasů) 14.04.2015 19:03

  Americká válečná mašinérie se usídlila ve městě Brémy – vojska byla...

 • Karel Votruba (7 hlasů) 14.04.2015 20:02

  Proč ti bruselští idioti nechtějí pochopit, že hnUSÁkům by se válka v...

 • Michal Sabio (6 hlasů) 14.04.2015 21:24

  Stupidní argument z doby, kdy v Sovětském svazu vládli Gruzínci...

 • Kamil Vont (5 hlasů) 14.04.2015 20:25

  Ano, Grass měl asi pravdu. USA hrnou svět ke III. světové válce....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Esesák Grass měl rád Hitlera, Putin mu ho připomíná, proto ta láska..a hlavně plivat na Izrael, bud mu bůh milostiv...

0 hlasů

Ano 15-letý esesák, co tam musel vstoupit z HitlerJugend. Ty idiote, založ si svůj blog a tam si matlej ty svý hovadiny.

4 hlasy

Waffen-SS byla bojová jednotka válčící na frontě, nikoliv dozorci v koncentrácích. Grass se v 17. letech nechal zfanatizovat, stejně jako skoro všichni Němci, ale dokázal se z minulosti poučit, což se nedá říct o mnoha jiných, třeba těch co dnes odsuzují prezidenta Beneše jako náš kníže Karl, a nedá se to taky říct o mnoha Ukrajincích, zejména těch z majdanu, kteří oslavují jako hrdinu nacistického kolaboranta a válečného zločince Banderu, který minimálně od roku 44 vedl banderovské hrdlořezy v boji na straně Němců.

Já osobně stojím na straně Izraele (i když zrovna Netanjahu je takový izraelský Putin, Izraeli by spíš prospěl někdo jako Jicchak Rabin nebo Ehud Barak), ale na druhou stranu, v čem se třeba liší anexe východního Jeruzaléma nebo anexe území na Západním břehu pro stavbu izraelských osad od anexe Krymu? Obojí je porušení mezinárodního práva, ale když dva dělají totéž tak to není totéž?

3 hlasy

Ano, Grass měl asi pravdu. USA hrnou svět ke III. světové válce. Zabránit jim v tom nemůžeme, ale pak se budu modlit ke všem démonům, aby hořela i Amerika. Ne pouze naše Evropa.

5 hlasů

Proč ti bruselští idioti nechtějí pochopit, že hnUSÁkům by se válka v Evropě hodila, protože by se oddlužili a proto neustále popichují proti Rusku. Idioti z Bruselu jim to žerou i s navijákem. Stačí, kdyby si přečetli vyjádření George Friedmana o tom, jaký mají hnUSÁci záměr v Evropě. USA, to je stát, který od druhé světové války ve světě napáchal obrovské zlo s nespočitatelným množstvím mrtvých. V tomto na ně nikdo nemá.

7 hlasů

Votruba, čiré zlo je Rusko,schválně ,kolik bylo jen mrtvých při umělých hladomorech?Kolik v Gulagu? Díky bohu za USA a NATO, Rusáci by jinak území kradli víc...

0 hlasů

Jene Nováku, váš rozum už nikdo nenastartuje. Možná se vám trošku rozsvítí až pod atomovým hřibem, ale to už bude pozdě.

4 hlasy

Stupidní argument z doby, kdy v Sovětském svazu vládli Gruzínci Stalin a Berija, kteří vyhladověli východní Ukrajinu A jižní Rusko.

Schválně, kolik milionů lidí zemřelo hlady v Britské Indii za vlády Churchilla, který hladomor v Indii odbyl slovy: "jestli je tam hladomor, tak proč Gándhí ještě nezemřel?", kolik lidí zemřelo hlady v Brity ovládaném Irsku, kteří z Irska vyváželi obilí v době kdy tam zuřil hladomor, kolik milionů lidí zemřelo v Belgickém Kongu na počátku 20. století, kolik milionů lidí zemřelo v Alžírsku a ve Francouzské Indočíně, když tam Francouzi potlačovali boj za nezávislost, kolik milionů původních obyvatel Ameriky povraždili Američani, když kradli jejich zemi, kolik milionů lidí zemřelo v důsledku jejich agrese ve Vietnamu a v Iráku?

6 hlasů

Americká válečná mašinérie se usídlila ve městě Brémy – vojska byla posílena v Polsku a pobaltských státech.

HALLE. Jaké to byly tanky na hlavním nádraží v Halle? V pátek 20. března tam byly válečné stroje spatřeny. Není to v těchto dnech poprvé, co projíždějí zbraně přes Halle, přece však se více než kdy jindy lidé obávají.


Jak levicová radní Katja Müller ráno 20. března nastoupila v hlavní nádražní hale do svého vlaku do Magdeburgu, viděla a fotografovala na vedlejší koleji nákladní vlak, který byl naložen americkými válečnými stroji, které jsou samozřejmě určeny pro východní Evropu. Foto: Katja Müller

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2245-nemecko-tanky-se-presunuji-pres-hlavni-nadrazi-halle-na-vychod

zkurvene usa....

8 hlasů

Ano, souhlasím. Zkurvené USA.

3 hlasy

Nemyslím si, že by Rusko nedostalo svoji šanci zapojit se do světových struktur. Rusko si ale musí uvědomit jednu důležitou věc. Není už velmoc ve smyslu velmoci jako během studené války. Potom, co tuto prohrálo, stalo se "velmocí" regionální a jakýkoli pokus tento fakt změnit, je naprosto nesmyslný. Získat Krym a destabilizovat Ukrajinu neznamená, že se rodí "velmoc" globální. Znamená to, že se rodí nepřítel, který není schopen dodržet ani podepsané smlouvy.

2 hlasy

Možná, ale destabilizace Iráku, Libye a dalších států svědčí jen o tom, že nejsme o nic lepší, spíš ještě horší. Proto taky většina nezápadních států mlčí a nepřipojila se k současný protiruský hysterii. Oni si v duchu říkaj: "Ti ze Západu jsou neuvěřitelní pokrytci."

V Evropě pořád dokola řešíme co Sověti nebo Rusové provedli v minulosti, ale většina států Afriky, Asie a Latinský Ameriky byla v minulosti okupována, olupována a masakrována státy západní Evropy, těmi samými co dnes moralizují proti Rusku kvuli jeho historii. Prostě pokrytectví. Indie nebo skoro celá Afrika maj s Británií, Francií nebo Belgií stejný zkušenosti jako Polsko s Ruskem, ale spíš ještě horší viz hladomor v Indii za Churchilla v roce 1943.

Mimochodem Ukrajina je destabilizovaná už od majdanu a svržení legitimní zvolené vlády. Když pak lidi v Donbasu obsazovali vládní úřady, tak jenom imitovali ty z majdanu.

12 hlasů

Překrucovač Sabio...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.