Nad Berlusconim visí další obžaloba z uplácení svědků

Zahraničí
25. 11. 2017 07:28
Silvio Berlusconi.
Silvio Berlusconi.

Nad bývalým italským premiérem Silviem Berlusconim visí další hrozba obvinění z uplácení svědků v kauze pohlavního styku, který měl s nezletilou marockou tanečnicí. Tentokrát žádá o schválení žaloby v případu známém jako Rubygate turínská prokuratura. Komplikovanou kauzou se zabývá hned několik soudů.

Berlusconi čelí obvinění z toho, že v letech 2011 až 2015 dal ženám, jež měly proti němu svědčit v nyní již uzavřeném procesu označovaném jako Rubygate, celkem okolo deseti milionů eur (261 milionů korun) ve formě hotovosti, darů či různých plateb. Ženy pak před soudem podle přesvědčení prokuratury křivě vypovídaly.

Na lavici obžalovaných je tak v odděleném procesu i těchto 22 žen, včetně Karimy Mahrúgové, známé jako Ruby, na kterou z uvedené částky údajně připadlo sedm milionů eur.

Expremiér byl v předchozím procesu obžalován, že s Ruby měl pohlavní styk, když byla nezletilá, což dívka popřela. Nicméně prvoinstanční soud Berlusconiho uznal vinným a odsoudil ho k sedmiletému vězení. Odvolací soud ho však v roce 2015 viny v této linii případu definitivně zprostil.

Jednaosmdesátiletý Berlusconi usiluje politický návrat před parlamentními volbami, které se budou konat počátkem příštího roku. Středopravá koalice, kterou vede jeho strana Forza Italia (Vzhůru, Itálie) v současné době vede v průzkumech veřejného mínění.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Před 85 lety byla zřízena v rámci RAF první československá peruť

Zahraničí
12. 7. 2025

V italských Dolomitech zemřel český turista. Zřítil se ze stezky v horách

Zahraničí
Aktualizováno: 12. 7. 2025 01:00

Tisíce obyvatel Bosny si připomněly 8000 obětí genocidy ve Srebrenici

Zahraničí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ