Krok sousedů
Německo naštvalo i Čechy. Sběračům odpustilo daně

10.09.2018 16:15 Původní zpráva

Sezonní zaměstnanci v zemědělství mohou v Německu pracovat až 70 dní, aniž za ně zaměstnavatel musí odvádět daně a další zákonné poplatky.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Danuše Kramolišová (5 hlasů) 10.09.2018 16:51

  Kradou nám lékaře a sestry bez náhrady jejich vzdělávání, nedalo nám...

 • o k (3 hlasy) 10.09.2018 17:46

  Proč by si Němci nemohli zavést takové daně, jaké jim vyhovují. A...

 • David Lejdar (2 hlasy) 10.09.2018 18:24

  Nojono, jeden z řady případů ohledně kterých je SRN kritizováná* -...

 • Honza Hloupý (2 hlasy) 10.09.2018 17:36

  "...připadá, že má Německo v EU zvláštní postavení" - to mu...

 • Jan Gavroch (1 hlas) 10.09.2018 21:26

  "Německo naštvalo i Čechy. Sběračům odpustilo daně" Sběrači by měli,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Proč mají ti sběrači, kteří skutečně pracují, odvádět daně, tedy část hodnoty, kterou vytvoří, parazitkám ve státní a veřejné správě , příslušníkům státního teroristického aparátu nebo večlkostatkářům ?
.-.- Vám se zdá správné aby česači, kteří skutečně pracují, nedobrovolně platili Babišovi a jeho rodině, SOUKROMÉ rekreační rodinné středisko ? Nebo Shwarzenbergovi platili jeho SOUKROMÉ rybníky ?

0 hlasů

"Německo naštvalo i Čechy. Sběračům odpustilo daně"
Sběrači by měli, mimo odpuštěné daně,dostávat ještě DOTACE.
Není důvod, proč by ti, kdo pracují, neměli dostávat dotace, když je dostává Schwarzenberg, Babiš ,Jurečka a další velkostatkáři a Babiš říká, že má on a ostatní velkostatkáři, na dotace z EU NÁROK a to na úkor drobných zemědělců

Každý velkostatkář dostane na každý hektar, 4000 Kč dotací. Mimo to dostávají dotace za to, že neobdělávají půdu. Čím víc půdy uloupili, tím víc peněz získaných vydíráním od těch , kdo pracují , dostanou.

1 hlas

Gavrochu...! Ty jsi beznadějný komunista a zoufalec. Dotace na hektar dostávají všichni zemědělci, je totiž nároková. Ty máš ovšem v palici jenom toho Babiše. A on někdo loupil půdu? Jistě, komunisti uloupili všechno, tedy i půdu. Ale dnes? Půdu buď zrestituovali, koupili, nebo si pronajali. Najde se i ukradená, ta, kterou nevrátily JZD, ale ty opět řídili komunisti. Skoč do zdi, nebo si hoď smyčku...

0 hlasů

Nojono, jeden z řady případů ohledně kterých je SRN kritizováná* - jak globálně tak i v rámci EU, kde řeči o "jednotném trhu EU" jsou poněkud fraškou když se SRN chová jak kartel dávající své zájmy nejen na první místo ale i jako jediné relevantní, mezitím co Euro-poslanci spíše jak lobby těch zájmů než se mající za EUany (a EU tomu kartelu dává mnohem více svobody než jinak, kde by si například Rakousko mohlo uvalit clo na dovoz jablek z Německa).

Na druhou stranu by spolková vláda, kdyby mluvila na rovinu, asi měla argumenty typu: "No, když například ČR nestojí o finanční unii (v rámci které by se mělo například jednotný způsob zdanění v celé EU), tak ať se nediví, natož aby si stěžovala.". Ale i tak se je u argumentativně docela závažného tématu toho jak tedy EU míní zajistit aby nedošlo k co se dá představit jako nekalá soutěž když "větší" zneužije dominantního postavení, finanční unie neunie.

*
https://www.rbb-online.de/kontraste/archiv/kontraste-vom-23-08-2018/wie-deutschland-arbeitslosigkeit-in-europa-produziert.html

2 hlasy

"...připadá, že má Německo v EU zvláštní postavení" - to mu nepřipadá, je to fakt a to fakt naprosto přirozený. Projekt EU je opětovně oprášený, byť dvakrát ztroskotavší, Bismarckův plán na ovládnutí Evropy Německem, tudíž je "zvláštní postavení" Německa v EU naprosto normální.

2 hlasy

Otto von Bismarck, že plánoval ovládnout Evropu Německem?

To je mi docela nové. Spíše se vyznačoval tím, že byl ultrakonzervativní monarchistický Prus, který nestál o to aby se Prusko rozpustilo v Německu (nápodobně jak například Václav Klaus nestojí o to aby z Česka bylo jíž jen administrativní kraj Evropské Unie jako takové).

Od toho stál u rozpuštění poněkud nacionalistického Spolku v 19. století (kterému dominovalo Rakousko, ohledně kterého Bismarck, na rozdíl od Víléma I., nestál o obsazení Vídně), u vytvoření Severoněmeckého spolku, a vytvoření Německého císařství roku 1871, čehož byl prvním kancléřem. A král Pruska byl zároveň císař té říše, obzvláště čímž se vyznačovala ta dominance Pruska v té říši (a například trestní zákoník té říše byl docela převzatý pruský trestní zákoník) - a například z Pruského ministerstva zahraničí se stalo ministerstvo zahraničí té říše, jak to bylo po jednou hlavou "států", což potom mělo ten poněkud absurdní dopad, že další generace asi jíž sotva tušila, že v té říši je Pruský stát, nápodobně jako kdyby se EU navenek prezentoval jíž jen jako EU, tak by mnohý další brzo možná jíž netušil, že EU je technicky vzato federace států a ne jeden unitární stát jako takový.

0 hlasů

Neboli poněkud stručněji, Bismarck se spíše vyznačoval docela na čas úspěšnou snahou ovládnout "Německo" Pruskem.

0 hlasů

Proč by si Němci nemohli zavést takové daně, jaké jim vyhovují. A Němci neovládají Evropu zbraněmi, ale zcela legálně svojí pílí, inteligencí a inovací. Myslíte si, že bychom ji měli ovládat snad my? Jinými slovy, chcete prosadit zákon, že Němci nesmějí využívat svých schopností? To by nebylo od vás pěkné, protože pouze díky ním, jsme v ekonomické pozici, v jaké jsme. Celý ten náš textilní a sklářský průmysl jsme měli díky Němcům a ostatní nám financovali germáni z Vídně. Dokonce i tu "Plzeň" nám uvařili Němci a to nemluvím o Hradčanech a další architektuře.

3 hlasy

Proč by si Němci nemohli zavést takové daně, jaké jim vyhovují. A Němci neovládají Evropu zbraněmi, ale zcela legálně svojí pílí, inteligencí a inovací. Myslíte si, že bychom ji měli ovládat snad my? Jinými slovy, chcete prosadit zákon, že Němci nesmějí využívat svých schopností? To by nebylo od vás pěkné, protože pouze díky ním, jsme v ekonomické pozici, v jaké jsme. Celý ten náš textilní a sklářský průmysl jsme měli díky Němcům a ostatní nám financovali germáni z Vídně. Dokonce i tu "Plzeň" nám uvařili Němci a to nemluvím o Hradčanech a další architektuře.

1 hlas

To je poněkud argument jako tvrdit, že jen díky Sovietům bylo úžasné ZZN, což se mi zdá jako podivný argument za okolností kdy Češi vlastně nic nesměli než se koukat podřídit rozhodnutí výboru, případně předešle právě šlechtě.

0 hlasů

Nežil jsem tady a tudíž nevím, co je ZZN. A díky Sovětům, lépe řečeno Rusům, zde máme pouze větší bídu, než si zasloužíme.

1 hlas

Kradou nám lékaře a sestry bez náhrady jejich vzdělávání, nedalo nám možnost po vstupu zaměstnání našich lidí, nedalo nám stejné dotace jaké má Francie a Itálie a teď kradou i sběrače...Mají zaměstnat své migranty...Sakra

5 hlasů

Nám nekradou nikoho. Problém mají Rakušané a nikoli my. Existuje ale jednoduchá pomoc i pro ně. Mohou zavést výjimku u těchto sezonních pracích také a vy, paní Kramolišová, nekomentujte věci, kterým vůbec nerozumíte, protože naše minimální mzda je ve srovnání zcela k smíchu.

1 hlas

Navrhnu vládě, aby se naše mzda rovnala té německé...tedy i v našich montovnách...a ať naše dluhy stoupnou jako je má Francie a Itálie.

1 hlas

Navrhnu vládě, aby se naše mzda rovnala té německé...tedy i v našich montovnách...a ať naše dluhy stoupnou jako je má Francie a Itálie.

0 hlasů

https://naschov.cz/nedostacujici-pocet-pracovniku-predstavuje-zasadni-problem-zemedelstvi-a-potravinarstvi/

Což v důsledku může znamenat věci typu, že si zákazník v Česku koupí jablka jíž jen z Německa (když se kvůli nedostatku pracovní síly jíž nemá jablka z Česka), i kdyby o něco dražší. Načež majitelé zemědělské plochy to možná levně prodají například německým korporacím (které obzvláště díky EU mají razdva přístup), které potom u svých jabloní platí o něco více než je schopen český zemědělec, jak jíž rejžují z monopólu na prodeji jablek, čímž tržně odeberou ještě více pracovní síly, atd. atd..

A ohledně toho se jistě nabízí možnosti typu, že se tedy také udělí výjimku, a podobně. Ale to není vyloženě ta idea EU, že si větší stát bude nadržovat podnikům svých kamarádů (na úkor ostatních), mezitím co by například ČR mohla těžko držet krok se všemi těmi výjimkami, případně se rozpočtově stává akorát ještě více závislé na náladě například německých poslancích v EU parlamentu ohledně dotací a podobně.

1 hlas

Nabídka a poptávka - už jste o tom slyšel? Kdyby se Němci "montovali" do našich daní, už by našinci hovořili "o Mnichovu 2", Myslím, že neexistuje podobný národ, jako je ten náš.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.