Německo zavede kontroly na hranicích s Rakouskem

Zahraničí
6. 12. 2016 13:37
Německá dálnice poblíž hraničního tunelu vedoucího do Rakouska.
Německá dálnice poblíž hraničního tunelu vedoucího do Rakouska.

Německo upozornilo, že zavede od 15. prosince nepřetržité kontroly na třech dálničních hraničních přechodech s Rakouskem, které hojně využívají i čeští řidiči. Jde o přechod na dálnici A3 u Pasova, na dálnici A8 u Salcburku a A93 u Kufsteinu, upřesnil bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. I když nově bude přítomnost policistů nepřetržitá, kontroly budou nadále jen namátkové.

Omezené hraniční kontroly kvůli migrační krizi zavedly některé země Evropské unie včetně Německa se souhlasem Evropské unie už loni. I když se letos množství uprchlíků mířících do EU výrazně zmenšilo, zemská vláda v Bavorsku, přes které se migrační vlna do Německa hlavně valila, zpřísnění kontrol hájí.

"Je velmi, velmi důležité dál snížit množství ilegálních vstupů a udělat Německo celkově bezpečnějším," prohlásil Herrmann. "Musíme přijmout odpovídající opatření pro budoucnost." .

Ministr poznamenal, že nadále zůstane u namátkových kontrol. Významné ale podle něj je, že na velkých přechodech budou prováděny bez přerušení ve dne v noci, což doposud nebylo.

Autor: ČTK , DPAFoto: ČTK , DPA/Stefan Puchner

Další čtení

ilustrační foto

V USA se zase střílelo na univerzitě. Zatím jsou dva mrtví, další v kritickém stavu

Zahraničí
14. 12. 2025

Střelba na Brownově univerzitě v USA zasáhla mnoho lidí. Mrtvé sčítají

Zahraničí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:41

Pět mužů chtělo v Německu autem zaútočit na vánoční trh. Zatkli je

Zahraničí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:44

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV