Pravicoví extremisté
Neonacismus: Němci varují před útoky na prominenty

11.09.2012 07:06

Podle německého Spolkového kriminálního úřadu je v zemi vysoké riziko extrémě pravicového teroru. Útoky navíc už nemusejí směřovat pouze proti přistěhovalcům, ale také proti politikům, policistům a výrazným veřejně činným osobnostem, napsal list Der Spiegel s odvoláním na důvěrné dokumenty BKA.

"Je třeba počítat s násilnými trestnými činy proti cizincům, které budou páchat jednotlivci i skupiny pachatelů. Může se jednat o ublížení na zdraví, a to i se smrtelnými následky, o žhářství (například v obydlích pro azylanty) a v ojedinělých případech i o vraždy," citoval magazín z červencového důvěrného dokumentu BKA.

Útoky ale podle kriminálního úřadu mohou hrozit i představitele Německa, jako jsou například politici, policisté či osobnosti veřejného života. Ohroženy jsou i židovské instituce.

Obavy z neonacistických útoků panují v Německu přinejmenším od loňského roku, kdy policie odhalila skupinu Národněsocialistické podzemí (NSU). Její členové mají na svědomí kromě deseti lidských životů také přepadení nejméně 14 bank a dva bombové útoky v tureckých čtvrtích Kolína nad Rýnem v letech 2001 a 2004, při nichž utrpělo zranění přes 20 lidí.

NSU založili v roce 1998 Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt a Beate Zschäpeová. Skupinu se podařilo odhalit až loni. Mundlos s Böhnhardtem před zatčením spáchali sebevraždu a Zschäpeová sedí ve vazbě. Vedle ní německá policie postupně zatkla dalších pět údajných kompliců neonacistického tria.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Milan S. (41 hlasů) 11.09.2012 10:29

  "Pravicový extremista", VZOR 1 Občan si koupil dům/bzt,kam se...

 • petr petr (20 hlasů) 11.09.2012 08:10

  Neonacista to je ten který miluje svou vlast , nenávidí multikulti...

 • Sajrajt (18 hlasů) 11.09.2012 09:07

  Tak to abychom si z nich vzali příklad!

 • pavel kolba (15 hlasů) 11.09.2012 07:42

  Kdo nekrade nemá strach a obavy.

 • Lihoslav Kraďousek (14 hlasů) 11.09.2012 10:38

  Viděl jsi někdy vůbec nácka? To je pravý opak, podívej se do zrcadla.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

1) Joo, tahle. Multikulti myslíte Benešovy dekrety. Teď jsem to teprv pochopil. Chápu, že se navíc Benešovy dekrety zdají zřejmě mnohým nápodobné vyvlastňování Židů v německých zemích o několik let dříve, ale přece nežijeme v státech kde by hrozilo uvěznění např. v gulagu pokud by se o tom civilizovaně mluvilo beze šifry. Osobně na to téma nejsem sečtený ani jsem o tom nemluvil s tzv. sudetoněmcem respektive potomkem. Nicméně, co jsem pochopil tak se v současnosti jedná o snahy poněkud smíření a o legislativní věci ohledně zachovající platnosti Benešových dekretů v EU aby nešlo vysoudit zpět majetek, byť se dle mého mínění tím případně nechává precedens pro kličkování pro něco podobného v budoucnosti, např. v jiném státu na základě jiných předpokladů anebo opětovně to samé v rámci imigrantů z Německa. Kromě morálky obecně jistě stojí za zmínku, že došlo k odškodnění za vyvlastňovaní majetek po válce, což se co vím možná jen týkalo ani ne všech možná jen v západně spojeneckých zónách a což jistě bylo na nic těm kteři nepřežili a pokud vůbec tak jen maličká náplast těm kteří přežili, ale poněkud podstatné se to zdá zvláště v rámci nejen majetkových práv.

Co se týče zmíněného "příkladu", jednak je poněkud podstatné že Občan České Republiky je Občanem České Republiky. Vyvlastňování snad ani nepřipadá v úvahu. Jiné související věci též souvisí se "systémem", ne s etničností jakkoliv definovanou. Viz např. SRN. V současné době je na stole "nejlepší" návrh na zlepšení důchodové situace pro osoby s nejnížšími příjmy za pracovní činnost který vypadá takto: po 40 letech pracovní činnosti bude mít pracant nárok na důchod 850 EUR měsíčně narozdíl od základního nároku 680 EUR měsíčně, příčemž se to zřejmě týká všech pracantů dlouhodobě s přůměrným měsíčným příjmem pod 2500 EUR hrubého, což je údajně o něco více než třetina všech pracantů. Byť je pravda, že osoba pracovně činná má obvykle více prostředků k dispozici např. na spoření a že i důchodový systém na základě odvodů na základě příjmu z pracovní činnosti přispívá v boji proti práci načerno a k myšlení "dopředu", ale při započtení nákladů na živobytí a na věci spojené s výkonem pracovní činnosti (např. v některých končinách bez auta do práce/domů dojet nejde, zvláště když se nejedná o tzv. 9-5 práci), mnohým toho nic nebo moc na spoření nezbývá zvláště když si dopřejou po dřině omamné prostředky jako tabák, alkohol, ... ale i další věci více pomíjivé, např. benzín který se spaluje anebo počítače, mobily a auta které spíše rychle ztrácejí nejen používáním na finanční hodnotě. Navíc, mnohým jejich práce nebaví anebo je vyloženě nenaplňuje. Zvláště v takové situaci pak není divu, že mnohé preferují čas s přáteli anebo rodinou.
Sousedské spory jako takové jsou téma o kterém se jistě mluvilo a psalo jíž několik tisíceletí. Dyť to je i poněkud zakořeněné v slovu "soused". A zákony se na to liší v rámci jednotlivých států, např. ohledně hlukových limitů kde jsou.

2) Ano, bezpečnost nejen ve vozidle ale i vozidla je určitě významné téma. Sice by bylo nejlepší kdyby kdokoliv byl kdekoliv v bezpečí, ale aspoň v rámci MHD se nabízí "vylepšení" které se jíž jinde uplatňují jako úplné pokrytí MHD dopravních prostředků kamerami což sice nebrání násilnému činu jako takovému a existují obavy ohledně zneužití téhož ve formě neoprávněného špiclování, ale může to i pomoct rychle dopadnout pachatele/é zvláště s možností rychlého vyhodnocování záznamů k lokalizaci. V tomto pojetí, větší pokrytí respektive "větší" bezpečnost by bylo možné jen s někým na palubě každého vozidla na bezpečnost, což sebou nese případnou záležitost šikany a pochopitelně větší finanční náklady byť zřejmě i větší zaměstnanost. Nápodobně u vlaků. A zvláště pak pokud by se měla provádět jakoby celní kontrola u každého vstupu do vozidla, byť dle počtů spojů a stanic může celní prohlídka u vstupu na každé stanici vyjít levnějí než nápodobně nápalubně.
Cizojazyčný člověk má nárok na překladatelé-tlumočníka, ale musel bych nějak dohledat jestli to je tak alespoň v teorii všude a na co se to vztahuje jelikož to nevím. Pachatel trestné činnosti pochopitelně podléhá místnímu trestnímu řádu, výjimkou takzvaná diplomatická imunita, ale též nevím jestli to je tak všude.

9 hlasů

3) Předsudků je mnoho, a tzv. anti-diskriminační zákony nehájí nikoho jako něco extra. Např. to že zřejmě opilá žena vytýká Občanovi Izraele že mluvil hebrejsky na telefonu v fast foodu kde se prodává nejen falafel (v Berlíně) kvůli palestinským uprchlíkům je spíše její vlastní bezbřehost než fundované stanovisko. A i kdyby se tam došlo k nejlepšímu řešení ohledně situace/í na DV, tak to neznamená že by to mělo valný význam, byť by mnohým jistě alespoň připadalo zajímavé si přečíst i stanoviska skupin složených jedinci různých pohledů, pokud ne rovnou účastňujíc se diskuse/í.

Vyšinutí bohužel jsou. Tvrdit, že každý pachatel trestné činnosti k tomu dostal rozkaz anebo povolení od svého prezidenta nebo podobně je přece nesmysl. Navíc, poněkud podstatné je že i Česká Republika je v jiné/ých zemích budovat demokracii což je v souvislosti s tím že bylo koaličními silami v těchto zemích zabito alespoň několik desítek tisíc nebo zřejmě set tisíc osob nepočítaje takzvaně mrzáků podstatné protože jednak i přes bytí tolpatschig nejde. troufnu si tvrdit, ze strany většiny o snahu o vyvražďování ale také může případně dojít k zamlžení, jakoby například v Švýcarsku šlo při zákazu minaretů o to že se nakecalo že minaret je raketa kterou se střílelo z Gazy čemuž se uvěřilo byť to je pochopitelně nesmysl, a podstata té věci spočívá myslím v tom, že zřejmě ne všude je možnost alespoň podat námitky proti územním plánům či podobně, a možná jde převážně o zvukové obavy. Nebo např. u "NSU založili" kde chybí "si" na "NSU si založili" neboť se jednalo o "skupinu" která co vím neměla řádovou patronaci ani registraci u státu anebo církve.

10 hlasů

Stráší radikálními musulmany a sami jsou ještě horší. Vyfetovaná pakáž na sociálních dávkách, to jsou ti zodpovědní?

8 hlasů

Ty s s nimi v ničom nezadáš ! Okrem toho nemajú radi židov, takže ste na jednej lodi...

11 hlasů

"Pravicový extremista", VZOR 1
Občan si koupil dům/bzt,kam se nastěhovalo nejprve jen několik,později desítky a stovky "imigrantů", "živících se " v lepším případě výhradně sociálními dávkami ,v horším,A TO SPÍŠE masivní pouliční násilnou zločinností.občan si marně stěžuje,marně žádá úřady o pomoc.Jeho dům/byt je neprodejný, může jejjedině opustit a uprchnout před "blahy můltikůltůry"

"Pravicový extremista", VZOR 2
Občan cestující vlakem,autobussem,tramvají je bezdůvodně napaden skupinou snědých "mladíkůů neovládajících zdejší jazyk.Oloupen a zkopán do bezvědomí je následně obžalován policií z "rasizmu"

"Pravicový extremista",VZOR 3
Občan napíše do novin,promluví v televizi o děsivých zkušenostech bčanlů oblažovanýcvh "můltikůltůrou".Založí občanské sdružení poukazující na strašlivé dopady masivní "imigrace" z kulturně zcela nekompatibilních mimoevropských zemí, spíše zemí ostře a krvelačně nepřátelsky,BA VRAŽEDNĚ zaměřených proti Evropě,křesťanům,bělochům . Pro úřady je tímto ihned prokazatelným "náckem,rasistou,fašistou,xenofobem,islamofobem - ".Musíbýt zatčen a zavřen až zčerná

"Pravicový extremista" VZOR 4......5........6.........7 .......

41 hlasů

Říkám pořád, že je to národ dementních, potetovaných úchylů s náušnicemi a v oranžových vestách, kteří žijí z Brattwurstu, Oktoberfestu a Bundeslieg. Nejvíc nácků je ve východním Německu, kde se hned z komoušů a Stasi udavačů přeměnili na fašouny. Zvickau je jejich základna, těch holohlavých Honeckerů.

13 hlasů

sportovní sázení, velmi kvalitní informace
info zde:

http://nete.bloger.cz/

11 hlasů

Tak to abychom si z nich vzali příklad!

18 hlasů

Brát si příklad z nácků? Ti už tady také byli! že byste byli nepoučitelní?

12 hlasů

Neonacista to je ten který miluje svou vlast , nenávidí multikulti špínu , nefetuje, pracuje a má odpor k demokratůře i mocipánům z Brusele........

20 hlasů

Viděl jsi někdy vůbec nácka? To je pravý opak, podívej se do zrcadla.

14 hlasů

Leda tak ve snu.

13 hlasů

Láska k vlasti, která se projevuje především v nálevně řevaní a zvedáním ruky?

11 hlasů

Kdo nekrade nemá strach a obavy.

15 hlasů

Říkal Hitler?

11 hlasů

To je ale blbost ! Začnete zloději, přejdete na inteligenci, Židy, příliš dlouhé nebo malé.... Vy se neumíte zastavit!

10 hlasů

É? A muže řvát vítězství zdar, se zdviženou pravicí?

10 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.