Evropská role
Nesmíme závodům ve zbrojení jen přihlížet, burcoval Macron

08.02.2020 06:30

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval Evropany, aby se nespokojili s rolí pouhých diváků na závodech ve zbrojení, včetně zbrojení jaderného. Podle něj totiž na starém kontinentu hrozí nové kolo podobného soupeření a Evropané by proto měli přijít s novými mezinárodními iniciativami, které by mohly hrozbu zvládnout.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jarda Hora (3 hlasy) 08.02.2020 08:36

    úsměvné když to byla zrovna Francii která podepsala mnichovskou...

  • Josef Vrána (3 hlasy) 08.02.2020 07:59

    Kdyby se francouzská armáda pořádně vyzbrojila, třeba by se jí...

  • Jan Vacek (2 hlasy) 08.02.2020 09:15

    Základem bezpečnosti je mírová spolupríce a utváření spravedlivého...

  • Vlastimil Styblo (1 hlas) 08.02.2020 10:48

    Kdybyste nevystudoval pomocnou, ale aspoň základní školu, věděl by...

  • Vlastimil Styblo (1 hlas) 08.02.2020 10:07

    Francie to říká dobře, ale líná Evropa se na nic nezmůže. Nemá...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Přestat zbrojit a spoléhat na USA taky není zrovna ideální.

0 hlasů

Postavit silnou jednotnou Evropskou armádu, jinak hrozí, že někomu (třeba momentálně Polákům) narostou moc svaly a víme, co oni dovedou.

1 hlas

Momentálně největší svaly mají soudruzi z Evropského Svazu. Vnucují nám jeden škodlivý nesmysl za druhým a tento trouba by ještě chtěl aby svůj nátlak mohli podpořit armádou.

Potřebujeme czexit. Ne další okupaci.

1 hlas

Tak táhněte do Ruska!

1 hlas

Proč jen vy eurofilní joudové jste tak posedlí Ruskem?

0 hlasů

Jaký máš občanství?

0 hlasů

Francie to říká dobře, ale líná Evropa se na nic nezmůže. Nemá bojeschopné armády a nebýt USA, máme tu dávno hladného ožralého Rusa, divou zvěř, na návštěvě.

Jakmile Evropa postaví armády (teorie) začne dělat zase binec. Tak si vyberte.

1 hlas

Základem bezpečnosti je mírová spolupríce a utváření spravedlivého světového řádu. K tomu patří i politika určité rovnováhy sil směrem k redukci vojenských kapacit (odzbrojování) a uvolňování naoětí. Jak správně říká H.D. Genscher ve svém odkazu, je potřeba nový začátek na bázi Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě, Helsinky 1975 a Pařížské charty 1990. Střední i menší země v tom mohou emancipovaně hrát významnou roli.

2 hlasy

úsměvné když to byla zrovna Francii která podepsala mnichovskou dohodu

3 hlasy

Kruci, napsal jsem slovo čes*ký ná*cek bez hvězdiček.

Takže znovu: za první desetiletí trvání ČSR prohrála prý demokratická ale spíše náck*ovská ČSR naprosto všechny spory se svými národnostními menšinami v desítkách případů. Češi to podávají tak, že jistý Henlein chtěl ČSR rozbít. Že si stěžovali Maďaři, Rusíni, Poláci, to zamlčujeme. Palacký, hlubící se přímo v novinách, jak dějiny falšuje, napsal: největší nepřítel Čechů jsou Němci a papež, tak to Čech bude opakovat a opakovat.
Najednou se ale ukazuje, že Češi podvedli i ty Slováky, Maďary, Němce, Poláky, Rusíny... Všichni jsou kverulanti, jen Čech je letadlo.

Po té, co ČSR brutálně opakovaně předváděla porušení všech svých slibů daných mocnostem jak se uspořádá národnostní soužití v ČSR, Francie, jako jediný čs. spojenec (její slovo bylo při vzniku ČSR rozhodující ale jenom proto, aby měli Němci, jejich odvěký nepřítel, nepřítele na obou stranách hranice) řekla Benešovi, aby si nemyslel, že konflikt s kteroukoliv menšinou, ale především s Němci vyeskaluje a Francie mu půjde na pomoc. Nepůjde.
Beneš prohlásil, že raději Hitler než Habsburk a Francie smlouvou vypověděla.

Situace Čechizace Sudet (všichni úředníci, policisté, lékaři atd byli Češi nastěhovaní tam z českého vnitrozemí i s rodinami a dělali to úplně všude, a správu zemí nepředávali místním vůbec nikde, ani těm Slovákům, i kyž si svoji inteligenci vychovali) došla tak daleko, že Beneš v květnu 1938 mobilizoval proti Německu - což bylo vyhlášením války.

A poslal armádu do Sudet, už podruhé, poprvé to bylo v roce 1919, když se ukázalo, že Češi nehodlají dodržet žádné ustanovení o tom, že by si místní svoje věci spravovali sami, jak Beneš i Masárik lhali spojencům, když si ti dva chtěli vytvořit svoje koryto: ČSR.

Armáda i přesto, že mezinárodní arbitráže od roku 1919 vedené proti ČSR, daly ve všem za pravdu Henleinovi, zase silově vymohla pokračující nedodržování všech slibů a mezinárodních smluv o zacházení s národnostními menšinami, ke kterým se Beneš zavázal. Dala pokračování ani dalším nepravostem, jako byla jen například pozemková reforma aneb krádeže majetků Čechy šlechtě a Němcům atd atd.

Beneš oprávněným požadavkům národnostních menšin neustoupil ani o píď, nejednalo se jen o Němce, i když Češi se jimi rádi zaštiťují. Viníkem toho všeho byli etničtí če*ští nacionalisté.

Beneš nejméně od roku 1935 věděl, že nám nikdo na pomoc nepřijde, ale před národem to tajil a protože je to nárůdek bezmezně blbý, za Němci svou leností soustavně zaostávající naprosto ve všem, dodneška si mnozí myslí, že nás Francie zradila.

V Mnichově velmi aktivně vystupoval ještě jeden člověk: Benito Mussolini. Ten si tam Beneše doslova vychutnával. První držitel nejvyššího čs. vyznamenání právě od Beneše.

Mussolini Beneše nenáviděl. Za velké války verboval Beneš, jasně proti Haagským dohodám, čs. vojáky do boje proti vlasti, Bohu i císaři. Verboval je nevybíravě, ale vybral jich jen pětinu, zbytek odmítl.

Italové nechtěli Haagské smlouvy porušovat a Benešovi mimo jiné řekli, jak má vyřešeno to, že jestliže Rakušané zajmou čs. dobrovolce, podle práva je pověsí.
Na toto Beneš v novinách otiskl bez jakékoliv konzultace s italskou stranou sdělení, že toto by si rakouská strana nedovolila, že by ihned následovaly opatření proti rakouským zajatcům. Zapomněl Beneš, že jsou tam i Češi.

Italové se vyděsili a ihned ujišťovali rakouskou stranu, že v žádném případě neporuší ženevské konvence. (Josef Fučík: Dos Alto, mýty a skutečnost) a dostalo se jim odpovědi, že se nemají bát, že če*ské nacionalistické štváče Rakušané dobře znají a ať si jen plkají...

Když Beneš neustoupil ani o píď a opět pohrozil vysláním vojska do pohraničí, nařídil Hitler dne 17. 9 .1938 vytvoření obranného sboru Sudet, známých Ordnerů, kde osobně napřed zakázal účast říšských Němců. Jak se ale ukázalo, do řad Ordnerů vstoupily vesměs kriminální živly a Německo muselo dodat důstojníky a poddůstojníky. Mančaft samozřejmě byl neukázněný a neměl žádnou bojovou hodnotu. V říjnu 1938 čítal asi 34 000 osob. Tedy 1% veškeré populace sudetských Němců.

Již 21. 9. vysílá zcela protiprávně Beneš člověka do Francie s návrhem (viz první odstaveček Mnichovské smlouvy) odstoupení Sudet Německu, aneb raději Hitler než Habsburkové. On to řekl Beneš trochu jinak...

Mnichov, kdy jsme neměli jediného spojence už jak roky, jen Benešův zcela protiprávní návrh odsouhlasil. Beneš neměl žádné takové pravomoci, ČSR neměla s demokracií co společného tam si ti dva mocipáni dělali absolutně co chtěli.

0 hlasů

Jaký pohrozil Beneš vysláním vojsk do pohraničí? To ty sudeťácký volotrku nebylo území ČSR, tak jako pohraniční fortifikace? Oni se SOSáci chystali napadnout Německou? Měli ten ordnerský xindl vystřílet jako škodnou ještě než stačil zdrhnout do Říše! Já bych ti ty šmejde nejraději omlátil tu sudeťáckou_tlamu, o ty pomníčky zavražděných čs.četníků a financů a vojáků Je jich v severozápadním pohraničí plno! Tebe měla máma utopit hned když si se narodil v kýbli se špinavou vodou od podlahy.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Kdyby se francouzská armáda pořádně vyzbrojila, třeba by se jí podařilo ovládnout předměstí Paříže, ale moc to nevypadá.
A ten její směšný vojevůdce vypadá rozhodně přesvědčivěji s kamerunskými hošíky než na nějakém bojišti.

3 hlasy

Kdybyste nevystudoval pomocnou, ale aspoň základní školu, věděl by jste, že vnitřní bezpečnost každého státu řeší policie, armáda je od té vnější, blbe!!!!

1 hlas




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov