Polské státní lesy hledají nájemce, který by chtěl v příštích letech provozovat někdejší Hitlerův hlavní stan Vlčí doupě (Wolfsschanze se též překládá jako Vlčí hradba), ukrytý v lesích na severovýchodě Polska. Úřad chce zájemci tento pevnostní komplex pronajmout na dvacet let za 470 tisíc zlotých ročně (2,7 milionu korun).
Od nového nájemce se očekává, že bude mít zkušenosti s cestovním ruchem a že opraví turistickou infrastrukturu Vlčího doupěte. Investice prý potřebuje tamní hotel, restaurace i kinosál.
Do Vlčího doupěte, které leží v městečku Gierlož, se ročně přijede podívat 180 až 200 tisíc návštěvníků. Velkou část z nich tvoří Němci.
Systém bunkrů byl postaven v roce 1941 poblíž hranic se Sovětským svazem v souvislosti s invazí, plánem Barbarossa. Führer tam během tří a půl let strávil na osm set dní, než se válka obrátila a Rusové se dali na postup.
Vlčí doupě se rovněž zapsalo do dějin 20. července 1944 jako dějiště nezdařeného pokusu o atentát na nacistického vůdce. Do současnosti však zbylo velmi málo. V lednu 1945 totiž Němci vyhodili areál do povětří, zůstaly jen nejpevnější bunkry.
Po vlcích se jmenovaly i další Hitlerovy stany, v Belgii Wolfsschlucht a Wehrwolf na Ukrajině.