Evropská komise
Orbán kritizoval Brusel kvůli imigrační a multikulturální politice

28.07.2018 15:07

Maďarský premiér Viktor Orbán opět kritizoval Evropskou komisi a její imigrační a multikulturální politiku. V každoročním projevu před maďarskou menšinou v Rumunsku podle agentury MTI mimo jiné řekl, že evropští občané příští rok ve volbách do Evropského parlamentu vyjádří svůj názor na evropskou elitu a na to, zda dobře zvládla imigraci.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Ladislav Ryšavý (3 hlasy) 28.07.2018 16:06

  Orbán je jednička !

 • jadoles nepojedu (3 hlasy) 28.07.2018 15:17

  Nevím,bude-li V4 schopna přehlasovat ostatní Evropu,stále opilou svou...

 • Zikmund Kasik (2 hlasy) 28.07.2018 19:30

  Andrej Duhan o současné "liberální demokracii": ... V současnosti...

 • Aleš Přibyl (2 hlasy) 28.07.2018 21:00

  Dnes již nejde o nějakou migraci chudáků a azylovou politiku....

 • Jan Novák (1 hlas) 28.07.2018 22:55

  předlužený jih Španělsko, Řecko, Itále nebou schopny dlouhodobě...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dnes již nejde o nějakou migraci chudáků a azylovou politiku. Poslední události v severní Africe a Španělsku ukazují , že jde o cílenou invazi černých agresorů. Bohužel s opilým Junckerem a Adolfou se to asi nedá zastavit. Možná kdyby se stal Orbán předsedou EK. jinak bůh s námi.

2 hlasy

předlužený jih Španělsko, Řecko, Itále nebou schopny dlouhodobě financovat sociální výdaje statisícům migrantů. tyto země se vyznačují tím, že mají obrovský státní dluh překračující 100% HDP. podívejte se na vývoj státního dluhu Španělska za posledních 10 let. nedělám si iluze že to i díky tamní pokračující socialistické proimigrační politice nebude dlouho trvat a spustí se lavinový efekt krachu jižních ekonomik a EURA

1 hlas

dá se to zastavit tím, že vystoupíme z EU. ikdyž to nepochybně citelně zasáhne naši ekonomiku, stát mimo EU je výborná prevence = nulová motivace pro migranty. ještě bych tomu ale dal šanci do příštího roku, kdy proběhnou volby do EP. ukáže se jestli příjde katarze nebo pozvolný rozpad.

0 hlasů

Začnu citátem
Theodor Adorno ( německý filozof, + 1669 ) řekl, že se bojí, ne návratu fašismu v masce fašisty, ale návratu fašismu v masce demokratů Trochu historie . Něktré národy Evropy tvrdě bojovali proti muslimům, byli mezi nimi i 3panělé, kteří měli velké problémys Maury( araby), státy střední a východní Evropy odolávali nájezdu Osmanů ( o tom ani předci Angely nevědí) byli zastaveni u Vídně za velkého přispění polského krále Sobieského, Moraváků a samozřejmě Vídeňáků. Ale nejhůře na tom byly Čechy a Morava , kam konaly nájezdy němci , Sasové, Braniboři a jiní. A teď mám být solidární, a proč ?

Pro mne je pak naprosto nepochopitelné, že to podporují levicové (neomarxistické ) strany, protože veškerá pomoc migrantům ubere dávky místním důchodcům, nemocným atp.

0 hlasů

Andrej Duhan o současné "liberální demokracii":

... V současnosti se z liberální demokracie stále více stává ideologie s těmi správnými hodnotami a názory. Ty se sice mohou ve společnostech lišit, ale v podstatě jde o konsenzus elit – ekonomicky pravicový s důrazem na volný trh a globalizaci a hodnotově levicově liberální. V Evropě je spojený s vírou v prohlubování evropské integrace v současné podobě.

Ponechme stranou, jde-li o názory správné či odůvodněné. Problémem je, že tyto hodnoty a postoje, často menšinové, jsou předkládány jako jediné správné. Jiné nejsou liberálně demokratické – není třeba o nich diskutovat. Typický je morální odsudek odlišných názorů a jejich nositelů a snaha je potlačit.

Kdo odmítá multikulturalismus, je xenofob, kritik Evropské unie je nacionalista a přeje si válku, kdo neoslavuje relativismus a toleranci, je bigotní, kdo se na svět nedívá optikou, „a neprospěje to Rusům“, je Putinův agent, kdo poukazuje na problémy s muslimskou komunitou v Evropě, je islamofob, kdo odmítá ekonomizaci všeho, je naivní levičák, kdo zastává konzervativní názory, je fašista, kdo nesouzní s centristickými fanatiky, potřebuje osvětu a vzdělání.

Společným znakem dalších variant tohoto způsobu myšlení je degradace a nepřípustnost jiného názoru ať už z pozice nenávisti nebo blahosklonného paternalismu. Neustále se zužující liberálně demokratický konsenzus vytlačuje části populace a prohlašuje je za ohrožení či nepřítele demokracie.
...

2 hlasy

Dobře napsáno.

0 hlasů

Orbán - velký bojovník pro to aby se například Maďaři ve Slovensku koukali vzdát své kulturní identity v jménu toho jak to nařizuje vláda Slovenska, co?

A více pravicové než křeštanští demokraté v EK jsou snad jen tací kteří chtějí vystoupit...

Každopádně, pokud lidi v některých částech Evropy tolik stojí o to aby země byla jak kláštér (který navíc jak despocie místního vedení které si například papéžem akorát vytře), tak jistě jejích věc. V dalších částech Evropy se však stojí o sekulární řízení, v kterém náboženství sice není zakázané, ale zákony jsou s rozumem a ne nějaký stav typu, že dogmatická aplikace dle nějaké interpretace citátu z Bible a vše podřízené nějakému konceptu teokracie (v kterém obvykle "shodou okolností" dle pána faráře údajná vůle Boží aby se on měl dobře a kostel krásně vypadal mezitím co lid kolem žije v chatrčích a hezky makal).

0 hlasů

To Babiš se k takové kritice neodváží. Dotace od EU jsou pro něho přednější.

0 hlasů

Orbán je jednička !

3 hlasy

Jakože lepší než Ježíš Kristus? To zní na inkvizici, přece v rámci té údajně tak krásné evropské kultury...

https://www.youtube.com/watch?v=LnF1OtP2Svk

0 hlasů

Nevím,bude-li V4 schopna přehlasovat ostatní Evropu,stále opilou svou vlídností a laskavostí.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.