Počet amputovaných penisů vyděsil brazilského prezidenta

Zahraničí
26. 4. 2019 11:24
Brazilský prezident Jair Bolsonaro.
Brazilský prezident Jair Bolsonaro.

Brazilského prezidenta Jaira Bolsonara zděsil vysoký počet amputovaných penisů v jeho zemi. Ročně je jich údajně více než tisíc, a to kvůli nedostatku základní hygieny. Prezident ve čtvrtek číslo po návštěvě ministerstva školství označil za smutné.

Bolsonaro, bývalý armádní kapitán, novinářům řekl, že jeho vláda musí pracovat s ohroženými muži a uvědomit je o rizicích nehygienického chování.

"Máme v Brazílii tisíc amputací penisu kvůli nedostatku vody a mýdla," řekl Bolsonaro. "Musíme najít způsob, jak se z této šlamastyky dostat," zdůraznil pravicový prezident.

Bolsonaro neupřesnil zdroj svých informací. Mluvčí brazilské urologické společnosti však potvrdila, že počet uváděný Bolsonarem vychází z oficiálních údajů o amputacích penisu. Společnost uvádí, že tyto amputace se provádí v případech neléčitelných infekcí, rakoviny a komplikací souvisejících s nákazou virem HIV.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Eraldo Peres

Další čtení

ilustrační foto

Tři ženy na nádraží na Ukrajině zabil muž výbuchem. Zemřel také

Zahraničí
24. 10. 2025

Trump kvůli reklamě ukončuje veškerá obchodní jednání s Kanadou

Zahraničí
Aktualizováno: 24. 10. 2025 08:08

Při loupeži ve francouzském muzeu lupiči ukradli zlaté a stříbrné mince

Zahraničí
Aktualizováno: 24. 10. 2025 11:31

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ