Policie zatkla desítky migrantů, chtěli se dostat do Anglie

Zahraničí
3. 3. 2019 12:37
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Francouzská policie zatkla v noci na neděli čtyřiačtyřicet migrantů, kteří ve snaze dostat se do Británie pronikli na palubu kotvícího trajektu, který připlul z britského Doveru do francouzského přístavu Calais. Agentuře Reuters to sdělil úředník z místní prefektury.

Migranti vstoupili do přísně střežené přístavní oblasti za tmy a přinesli si žebříky. Nyní se nacházejí v policejní centrále v Calais a zásahová jednotka dopoledne ještě prohledávala loď před jejím odplutím k britským břehům.

Prefektura i humanitární organizace podle Reuters odhaduji, že v oblasti Calais žije několik set migrantů, kteří doufají, že se jim nějakým způsobem podaří dostat se do Británie.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PA/Gareth Fuller

Další čtení

ilustrační obrázek

Italská policie: Kvůli sankcím jsme obstavili ruský majetek za 48 miliard korun

Zahraničí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Obří nález drogy v srdci kartelu. Mexiko hlásí rekordní zabavení tekutého metamfetaminu

Zahraničí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Cena za vrchol: Everest vydá tělo, které tři desetiletí lemovalo cestu k vrcholu

Zahraničí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ