Vzpomínka
Před 80 lety zahájila německá vojska západní tažení

10.05.2020 06:00

Napadením neutrálních států Beneluxu zahájila německá armáda 10. května 1940 svoje tažení na západ. Útok Němců na frontě podél hranic s Lucemburskem a Belgií až po střední Nizozemsko byl součástí takzvané bleskové války (Blitzkrieg) proti Francii. Nizozemsko kapitulovalo po pěti dnech bojů, 15. května, Belgie o 13 dní později, poté německé jednotky vstoupily do Francie.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • megera megera (3 hlasy) 10.05.2020 09:13

    palice mě to nebere,,,,na východě útočili vždy nacisté,ale na západě...

  • Jiří Vampola (1 hlas) 10.05.2020 11:03

    Nás němci okupovali mezi lety 1939 - 1945. Zavraždili zde 360 000...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ceskoslovensko osvobodil 1.ukrajinsky front a ted by chteli Rusove sliznout smetanu. At si radeji lizou Vomacku:-)

0 hlasů

Krom 1. UF i 2. a 4. UF a jednotky rumunské armády v sestavě 2. UF a 1. ČS armádní sbor v sestavě 4 UF. A název "ukrajinský" neměl nic společného s etnickým složením dané skupiny vojsk. On "stepní" nebo "voroněžský" front nebyl složená z občanů ze stepi nebo Voroněže. Stejně jako třeba další fronty. Složení etnické lze dohledat jen těžce, ale podle ruských zdrojů bylo v 1. UF cca 80 % vojáků z ruských severských oblastí a republiky Komi. Zbytek byl samozřejmě mixem ostatních národností SSSR. Ovšem je třeba si uvědomit, že osvobození ČSR bylo do značné míry úspěchem SSSR, nikoli Ruska, které tehdy neexistovalo. A že dnes si stát který dalších ještě asi 50 let neexistoval, si dnes osobuje všechny zásluhy.

0 hlasů

ofsem tenkrat EXISTOVALA Ruska sovetska federativni socialisticka republika,ktera je nastupnickym statem sssr.zacvakli fsechny jejich dluhy.i kdyz semiti zidi je do osn nevzali,jako ukrajinu a belorusko se sssr.to same jako Cesko je nastupnicky stat csr a Srbsko jugoslavie.jinak souhlas.junyjor zas provokuje.

0 hlasů

Nás němci okupovali mezi lety 1939 - 1945. Zavraždili zde 360 000 lidí. Vypalovali vesnice, popravovali gilotinou v Praze na Pankráci. Byli jsme pro ně "českým ksindlem, který v tomto prostoru už nemá co pohledávat." Nikdy se nám neomluvili, o odškodnění nemluvě. Dokonce nám odmítli vydat své válečné zločince, kterým se povedlo zdrhnout do skopčácka. Třeba esesáka jménem Walther Hauck, který spolu s dalšími esesáky v květnu 1945 vypálil obec Leskovice a zavraždil tam desítky lidí. A dnes nám chce skopčácko zase velet a buzerovat nás.

1 hlas

Ty si v buzeraci libujes, Riho. V ruske buzeraci.

0 hlasů

palice mě to nebere,,,,na východě útočili vždy nacisté,ale na západě to byli němci...vy korektní a vypatlaní reportéři

3 hlasy

Tam jistě byli ti hodní, co stříleli do vzduchu :-)

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov