V belgickém městě Chatelineau jižně od Bruselu evakuovali obchodní centrum, v němž tři ozbrojení zloději přepadli zlatnictví. Nejméně jeden z útočníků vystřelil z automatické pušky a vyvolal paniku a obavy, že se jedná o teroristický útok. Uvedly to úřady, podle kterých nebyl nikdo zraněn, čtyři lidé se ale léčí z šoku. Lupiči uprchli.
Policie vyvedla z nákupního centra Cora desítky zákazníků, které vyděsil mimo jiné zvuk padajícího skla z výlohy zlatnictví, kterou lupiči rozbili. Útočníci, kteří jsou na útěku, podle policie nemají nic společného s islamisty.
V úterý muž ozbrojený nožem zadržoval v supermarketu v bruselské čtvrti Forest asi 15 rukojmích. Policejní zásahové jednotce se ho ale rychle podařilo přemoci a zadržet. Při incidentu nikdo neutrpěl zranění. Muž útočil zřejmě poté, co se pokusil o krádež a byl při ní přistižen.
Podobné incidenty vyvolávají na belgických sociálních sítích obavy z nového teroristického útoku. V Belgii platí druhý nejvyšší stupeň pohotovosti kvůli terorismu. V březnu zaútočili na bruselské mezinárodní letiště Zaventem a stanici metra v centru metropole sebevražední atentátníci, kteří zabili 32 lidí.
Přepadení zlatnictví v Belgii vyvolalo obavy z teroru
Zahraničí
22. 10. 2016 11:43Ilustrační foto.
Autor: ČTK Foto: , Olivier Matthys