Historie
Přeživší z tábora: Osvětim mám vpálenou do těla i do duše

24.01.2020 15:48

Evě Umlaufové byly pouze dva roky, když ji s matkou osvobodili z nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Byla však natolik nemocná, že v něm musela zůstat ještě několik měsíců. Sedmasedmdesátiletá pediatrička a psychoterapeutka život prožila v Německu, kde založila rodinu, a minulostí se příliš nezabývala.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Pištec (6 hlasů) 24.01.2020 16:19

  Němci se v té době dopustili nepředstavitelných hrůz, nikdy by jim...

 • Bob Kadet (3 hlasy) 24.01.2020 22:25

  Woe, tak zvláště této židovce ten režim škodil. Když mohla vystudovat...

 • karel ledvinka (2 hlasy) 24.01.2020 19:19

  faktem ovšem zůstává, že sudeťáci rozbili největší demokracii a jen...

 • doctorX doctorY (2 hlasy) 24.01.2020 16:05

  Nacisti ji vzali celou rodiny a zpatky leze nacistum do postele?...

 • Bob Kadet (2 hlasy) 24.01.2020 21:44

  A co jsme jako měli přiznat?? Že jsme vykopali sudeťáky tam kam roky...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Zajímavé je, že v článku není ani zmínka, kolik Slováci zaplatili za odvezení téhle rodiny do lágru, jestli platili stejně za dospělé i za děti. Tím se Slováci nějak nechlubí, že jako jediní za odvoz a likvidaci Židů z území jejich "štátu" nacistům platili

0 hlasů

Franta Kocourek a jeho aktuální vyjádření k Osvětimi. 💩

1 hlas

JDD: Už 150 francouzských čtvrtí drží islamisté, tvrdí zpravodajská služba

https://echo24.cz/a/SdFny/jdd-uz-150-francouzskych-ctvrti-drzi-islamiste-tvrdi-zpravodajska-sluzba
---------------------------------

FRANCOUZSKÝ INTELEKTUÁL ODSOUZEN NA 2 MĚSÍCE VĚZENÍ. OZNAČIL MASOVOU MIGRACI ZA INVAZI

https://pravyprostor.cz/francouzsky-intelektual-odsouzen-na-2-mesice-vezeni-oznacil-masovou-migraci-za-invazi/
-------------------------------------------------- - ----------

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy

https://www.eurabia.cz/Articles/33732-sumrak-europskej-civilizacie-barbari-sa-zmocnuju-europy.aspx
-------------------------------------------------- - ----------

SNAD MÁME TAKY NĚJAKÁ PRÁVA?

https://pravyprostor.cz/snad-mame-taky-nejaka-prava/
-------------------------------------------------- - --------

SNAŽÍ SE NÁS PŘEVYCHOVAT

Lidé, kteří si u nás předsevzali boj s internetovými trolly či dezinformátory, si říkají elfové. Fungují jako dobrovolníci na „čištění internetu“ a spadeno mají právě především na proruskou propagandu. U nás jich je několik desítek, ovšem obávají se o svou bezpečnost, a proto tají svoji totožnost. Jsou to lidé všech možných sociálních i profesních skupin: vědci, vojáci, podnikatelé, studenti, učitelé, lékaři… a tak dál.

A tito elfové vysledovali, že proruská propaganda prý obsahuje čtyři body: Zaprvé boj proti NATO a vykreslování NATO jako světového agresora. Zadruhé boj proti EU. Zatřetí boj proti USA. A začtvrté proruské vidění světa a glorifikaci Vladimira Putina.

Je faktem, že tyhle čtyři body jsou celkem logickými zájmy ruské politiky. Potíž nastává, pokud se jakýkoliv z těchto bodů začne automaticky brát jako důkaz proruské propagandy. Pak se totiž dostaneme do stavu typického pro diktatury: Kdo není s námi, je proti nám. Alternativně: Přítel mého nepřítele je mým nepřítelem.

Tak například pro mnoho lidí je spojení „boj proti EU“ synonymem pro následující témata: ztráta suverenity země v rámci EU, přerozdělování migrantů podle kvót, bruselská byrokracie a další. A jsme u toho, proč je ten a onen označen za proruského, ačkoliv nikdy Rusko nechválil.

Ostatně platí to i pro mě – už mnohokrát jsem na různých místech psala, že Rusko je autokratická země, která představuje pro Evropu hrozbu – a současně jsem na různých místech kritizovala různé aspekty EU od nefungujícího jednotného trhu přes migrační politiku až například po její přístup k brexitu. Jenomže to je pro některé lidi neuchopitelné. Uvažují tak, že buď chválíte EU, tedy nadáváte na Rusko, anebo chválíte Rusko, tedy nadáváte na EU. A tak jsem už i já byla mnohokrát za ruského švába.

Ovšem politika, že ve strachu z Ruska se smí EU pouze chválit, má k demokracii zatraceně daleko. Bohužel takové černobílé vidění světa nás přibližuje právě k onomu vysmívanému i obávanému Rusku.

https://pravyprostor.cz/snazi-se-nas-prevychovat/

CZEXIT

1 hlas

Po.jebané hitlerovy děcka v germanistánu už to mají taky za pár :)))) Už se těším až ten vychc.anej národ skončí i na smetišti dějin :))))))

Gangy v Německu: Nepřítel posiluje. Bojové zkušenosti z východu. Půl miliónu gangsterů za Rozvadovem. Prodloužená ruka Turecka? Doznání policie: Lhali jsme. Jsme bez hranic a bez obrany. Prohraný boj?

JUDITH BERGMAN popisuje situaci v sousedním Německu, které se postupně dostává pod vládu blízkovýchodních zločineckých organizací, což bezprostředně ohrožuje také nás

V nedávno vysílaném dokumentu německé veřejnoprávní televize ARD o německých ganzích – nebo klanech, jak se jim říká v Německu - tvořených rozvětvenými zločineckými rodinami pocházejícími převážně ze Středního východu, šéf německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch řekl: "Ve třetině všech našich vyšetřování figurovali jako podezřelí také imigranti - budeme muset tento jev velmi pečlivě sledovat."

Zdá se, že Münch poukazoval na skutečnost, že imigranti, kteří přišli do Německa ze Sýrie, Iráku a dalších zemí během migrační krize v letech 2015–2016, nyní začínají konkurovat již v zemi zavedeným libanonským zločineckým rodinným klanům, jejichž zakladatelé přišli do Německa koncem 70. let minulého století během občanské války v Libanonu.

Bojové zkušenosti
Německé úřady se obávají, že toto soupeření vyústí v ještě větší násilí: Někteří z nově příchozích mají "bojové zkušenosti" ze svého pobytu ve válečných zónách, řekl v rozhovoru pro ARD policejní šéf města Essen Frank Richter. "Samozřejmě," dodal, "to bychom zde potom měli úplně jinou situaci, než jaké čelíme v současné době."

Zločinecké rodinné klany ze Středního východu jsou již teď v Německu velkým problémem. Nejznámější klany působí v Berlíně, Brémách, Severním Porýní-Vestfálsku a Dolním Sasku a jmenují se Abou-Chaker, Al-Zein, Remmo a Miri. Některé rodinné klany jsou také známé jako klany "libanonské mafie". K jejich trestné činnosti patří loupeže, vybírání peněz za ochranu, obchod s drogami a prostituce.

Studie uveřejněná v květnu 2019 ministrem vnitra Herbertem Reulem ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) odhalila, že jen v této spolkové zemi působí 104 zločineckých klanů. Mezi roky 2016 až 2018 bylo asi 6 500 podezřelých členů klanů zodpovědných za 14 225 trestných činů. Podle policie byly mezi spáchanými trestnými činy i dvě vraždy a 24 pokusů o vraždu, a také těžké ublížení na zdraví, loupeže a vydírání. Deset klanů údajně spáchalo celou třetinu zločinů. Podle Herberta Reula:

"Zprávy o tomto problému byly mnoho let záměrně ignorovány. Ať už to bylo kvůli politické korektnosti, nebo proto, že se úřady domnívaly, že tyto problémy se v Německu nemohou vyskytovat – ale tomu je teď konec. Nevládnou zde klany, ale německé zákony."

Čtěte ZDE: Migrantské vraždění u sousedů: Zase ticho po pěšině. Jak přemýšlí kavárenský udavač? Důležité a nedůležité informace. Jak vypálit rybník alternativním médiím? Přestat nás vychovávat a manipulovat

Slepota
Jak informoval strategický analytik Soeren Kern, ještě v prosinci 2015 odmítl ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger iniciovat studii, která by určila rozsah a činnost kriminálních klanů v této spolkové zemi, protože by to prý bylo politicky nekorektní:

"Podrobné shromažďování údajů není právně přípustné. Interně i externě je třeba se vyhnout jakékoli klasifikaci lidí. Policie má proto zakázáno používat termín 'rodinný klan' (Familienclan)."

Šéf německého Spolkového kriminálního úřadu Holger Münch řekl v televizi ARD, že "toto jsme rozhodně neměli tak dlouho ignorovat - to je, myslím, naše největší ponaučení z vývoje za posledních 30 let."

Podle Deutsche Welle:

"Po celá desetiletí zavírala policie oči nad kriminalitou rozvětvených zločineckých rodin, částečně proto, aby nebyla obviněna z rasové diskriminace. Kvůli tomu jsou dnešní problémy ještě složitější, protože se klanové struktury upevnily, vytvořily se celé paralelní společnosti a náš nepřítel zesílil."

Podle odhadu Ralpha Ghadbana, libanonsko-německého politologa a předního odborníka na zločinecké klany v Německu:

"Dnes v Německu patří do některého klanu půl milionu lidí, i když ne každý z nich je nevyhnutelně zločincem. V klanech je zastoupeno mnoho národností. Existují libanonské klany, turecké, kurdské, albánské, kosovské a dokonce i čečenské rozvětvené rodiny, které se věnují nelegálnímu podnikání."

"Klany se chovají v německém prostředí, jako v kmenovém společenství někde v poušti. Všechno mimo klan je nepřátelské území, které je možné plundrovat," řekl Ghadban v rozhovoru pro německý časopis The German Times.

https://www.protiproud.cz/politika/4889-gangy-v-nemecku-nepritel-posiluje-bojove-zkusenosti-z-vychodu-pul-milionu-gangsteru-za-rozvadovem-prodlouzena-ruka-turecka-doznani-policie-lhali-jsme-jsme-bez-hranic-a-bez-obrany-prohrany-boj.htm

CZEXIT

1 hlas

FAKTEM je, že rita zimmerman měla 80 lágrů,z toho 40 vyhlazovacích.u kolymy.tam zařvalo 3 až 3,5 milionů lidí.a byla na konferencích s eichmanem,himmlerem,berijou a litvinovem v zakopaném.

1 hlas

teprve po katynském lesíku a konferencích se sovětskými semity židy rozjeli nackové své lágry.po dvou letech.'41,42.ale mlčíme.proč?

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Němci se v té době dopustili nepředstavitelných hrůz, nikdy by jim nemělo být odpuštěno. I o nás se vyjadřovali jako o "českém xindlu, který v tomto prostoru nemá co pohledávat." Německo bylo a je historický nepřítel.

6 hlasů

Němci to ví.Dnešní generece za hříchy otců nemůže.Válku už nikdy nezačnou,my bychom už také měli odpustit.Jim,i sobě.

0 hlasů

Jasně a jakou blbost máte od Palackého a českých nacionalistů ještě?

1 hlas

Patrně se cítí jako „český xindl“. 😆

1 hlas

sféru zájmů mezi západem a sssr domluvili na maltě semiti židi alger his,h.d.white,h.hopkins s lavrentij berijou.podle domluv jsme připadlo sovětským židům.a znovu v '68 je k nám pozvali semiti židi jakeš a štrougal.čtěte víc,mešuge ajnštajn,vypadáte za blba.

0 hlasů

OPRAVA NÁPOVĚDY... na Jaltě...algér hiss...k nevíře s tou nápovědou.samej blb.

0 hlasů

Nacisti ji vzali celou rodiny a zpatky leze nacistum do postele? Malicko pokrytectvi, nemyslite?

2 hlasy

Kam měla jít?Téměř nikdo z navrativších se Židů neměl žádný domov.

0 hlasů

Jasně, vy "génie", šla tam v roce 1969, do té doby tady studovala žila, takže kecy o bezdomovectví jsou docela mimo.

1 hlas

Jen blb jako vy nechápe, že se Němci s nacismem, na rozdíl od třeba tohoto národa a jeho kolaborace navíc k nác*kovství s komunismem, rychle vyrovnali, plně si přiznali svoji vinu a normálně existují. My jsme dodneška oficiálně nepřiznali nic.

1 hlas

A co jsme jako měli přiznat?? Že jsme vykopali sudeťáky tam kam roky chtěli? Za svými německými gennosepartaj. Alespoň přestali škodit! Těm už se ostatně omluvil ten zrzavý blábol z Hrádečku po r.1990. Nebo jsme se snad měli omluvit za existenci Vládního vojsko, nebo český policejní personál v Letech, a české bachaře v Terezíně? Či snad Židům a pozůstalým po odbojářích za naše sudetské spoluobčany sloužící u_Gestapa,SS_nebo v lepším případě "pouze" jako tlumočníci při výslechu na služebnách_Gestapa. To že se NSR k něčemu ofic. přiznalo, v reálu nic neznamenalo(neznamená). Postnacistické organizace (např. ODESA) si žili dál svým životem. Podporované příbuznými_ po nacistech_souzených v Norimberku. Nehledě na to, že se poprvé v historii takto ofiko omluvil_Židům německý prezident až letos na tom potlachu v Izraeli. Kdyby jsi ty_úde místo těch urážek raději argumentoval fakty a ne tím neustálým kýblem_sraček!

2 hlasy

Němci se "vyrovnali" tak "úspěšně" že nácisté v zahraničí, třeba Mengele, si v padesátých letech i později v pohodě jezdili do Německa a Mengele si dokonce požádal (a dostal) o ověření že je lékař. To fakt bylo vyrovnání jako hrom. To že esesáci dostávali důchody, ačkoli byli v organizací nacistů a nikoli státu, ani nemluvě. Vyrovnali se leda hubou.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

faktem ovšem zůstává, že sudeťáci rozbili největší demokracii a jen jedinou na východ od švajcu.to ví každý blb.nevážili si tohoto daru Čechů a jen zneužili a použili, za kolaborace semitů židů.a byli to oni a židi, co malovali pří zabrání protektorátu v městech jako Brno nebo saláty.a vstoupilo jich 500 000 do nsdap druhý den, demokrati.chá,chá,chá.potom se v zimě na východní frontě divili.dnes proti jejich potomkům nic nemám, horší jsou semiti,co kradou, lžou a vraždí.jako soros,bureš,marc reich,porošenko&spol.odpirná to pakáž.

2 hlasy

Doktore, víš kolk lidí nedokázalo v socialistickém československu žít? Někdy je lepší se nezviditelňovat blbe.

0 hlasů

Woe, tak zvláště této židovce ten režim škodil. Když mohla vystudovat medicínu, a pak se v rámci sloučení rodiny se svým manželem r.1967 vystěhovala legálně do Mnichova. A řada dalších židů se postupně stěhovala do Izraele, nejen z ČSR, ale i z dalších zemí osvobozené Evropy (nejen z pozdějšího východního bloku). Neboť chtěli svou vlastní vysněnou zem, a s Evropou měli své zkušenosti bez ohledu na režim který tam vznikl po válce .

3 hlasy

On nešlo u Židů (a Němců a Maďarů a Slováků atd atd.)ani tak o socialismus, jako o odporný český nacismus, po česky nacionalismus.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi