Říše plná smažek
Prohrál Hitler 2. světovou válku kvůli tomu, že fetoval?

12.09.2015 20:00 Původní zpráva

Mnoho vojáků wehrmachtu bralo drogy. Feťákem byl i jejich velitel a kancléř Adolf Hitler. Prohrála třetí říše druhou světovou válku také proto? Nová studie nabízí odvážné teze.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastík Smutný (4 hlasy) 13.09.2015 02:29

    Zahraniční dělníci? Možná by vám z těch zahraničních totálně...

  • Pavel Sekora (3 hlasy) 13.09.2015 11:53

    Vy budete asi hodně mladý a máte v hlavě pěkný guláš když píšete...

  • Petr Rozlil (3 hlasy) 12.09.2015 21:39

    A co takhle Prasecenko a Jacunek? To bude urcite opium smichany s...

  • P K (3 hlasy) 12.09.2015 20:54

    By mě zajímalo ce bere Andžela, taky je docela mimo.

  • Ben Melech (2 hlasy) 13.09.2015 09:09

    Nad Rusama nemohli a nikdy nemohou zvítězit. Rusové jsou totiž...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

koks ?
a já myslel, že to byl ,,péčkař,, jak vyšitý ))))))))

0 hlasů

Pervitin běžně brali i spojenečtí piloti. Necítili únavu při dlouhých letech. V té době se za drogu nepovažoval.

0 hlasů

Hitler? Drogy? Vůdce feťák? To si můžou prodejní rádobynovináři dovolit napsat dnes 70 let po válce! Kdyby tu dnes tento diktátor žil a vládl, viděli by jste, kolik smažek by se tu pohybovalo! Ani bychom nevěděli, co termín feťák, nebo smažka znamená!

1 hlas

Nejdřív se to svádělo na generála zimu, teď na zfetované vedení, smiřte se už s tím Skopčáci, Rusové byli prostě LEPŠÍ a na nakopali vám pořádně zadnici!

Takže žádný nový ordnung nebude, teď vás Němčíci čeká jiný ordnung, po ránu vás všechny bude jak ovce nahánět křikem muedzínů do mešit ...

1 hlas

Blábolení...

1 hlas

Nad Rusama nemohli a nikdy nemohou zvítězit.
Rusové jsou totiž vlastenci.... ale to se u nás už nenosí.... jen mamon!

2 hlasy

No tak hlavně Němcům uškodila jejich přehnaná posedlost byrokracií. V chaosu války se snažili všechno puntičkářsky spočítat a zaevidovat. Když si nakonec ministr Speer uvědomil, kolik to odčerpává sil, bylo už pozdě. Když chtěli Rusové vyrábět nový tank, tak prostě nahnali 10 tisíc dělníků na jedno místo, navezli tam stroje a už se vyrábělo. Zastřešení dílen a ubytování dělali až dodatečně nebo vůbec, na tom jim nezáleželo. Kdežto Němci museli mít na položení každé cihly 10 razítek a měli normy i na velikost postelí pro zahraniční dělníky nebo počet záchodů. Nemohlo to dopadnout jinak, než že v globálu měli binec.

1 hlas

Zahraniční dělníci? Možná by vám z těch zahraničních totálně nasazených dělníků asi na plnou řekl co jste za hňupa. Ještě jste mel napsat, že vězňové v koncentracich museli mít kvůli byrokratům na každé cele teplou vodu a vlastní záchod.

4 hlasy

Nepochybuji o tom, že normy stanovené necisty pro pobyt zahraničních dělníků i vězňů v koncentračních táborech byly kruté a neumožňovaly důstojný život. Navíc na ně nebyl většinou ani brán zřetel a skutečné podmínky byly horší, než co bylo na papíře. Ale o tom jsem nechtěl otevírat debatu. Šlo mi jen o konstatování, že v nacistické říši existovaly předpisy na kde co a byrokracie brzdila zbrojní výrobu a komplikovala i válečné operace. Nešlo jen o zázemí, ale i vojáci v poli museli o každé akci podávat hlášení a vést přesné statistiky. Požadavky Berlína byly častokrát velmi vzdálené reálným podmínkám v továrnách nebo v poli.

1 hlas

Píšete dobre, len boľševikov sa to dotklo. Nech boľševici zaspomínajú ako týrali politických väzňov, zatvárali nepohodlných na desiatky rokov aj do táborov nútených prác, bez žrádla, bez možnosti kontaktu s okolím.

Gulagy nebolo nič iné len boľševické koncentráky nútených prác ktorými povraždili mil. ľudí. Ich obdobu v menšom po 1948 zaviedli boľševici aj v ČSR.

2 roky nútenej vojnu, PTP. Boľševici majú na konte viac mŕtvych ako nacisti. Od 1917 nerobili nič, len vraždili nepohodlných.

0 hlasů

Babička tam byla totálně nasazená a za pozdní příjezd jí šoupli i na pár týdnů do lágru, kde se setkala s vězeňkyněmi z různých zemí. Hodně mi o tom vyprávěla, mám po ní fotografie a těsně po pádu komunistů tam měli i sraz bývalých pracovnic, kde jsem s ní byl. Takže o tom něco vím a pochopitelně to nebyla dobrovolná práce, bylo to nepříjemné, ale na spoustu věcí tam všichni vzpomínali i rádi. Srovnatelné asi s vojnou za komunistů, z níž mimochodem lidi vyprávěli i drsnější zážitky. V koncentračních táborech to bylo pochopitelně podstatně horší než v totálním nasazení. Ale budete se divit - i tam měli na všechno normy. Podívejte se třeba na film Schindlerův seznam, kde se o tom mluví nebo si něco račte přečíst.

1 hlas

Vy budete asi hodně mladý a máte v hlavě pěkný guláš když píšete takovéhle blaboly. Srovnávat vojnu za komunistů a totální nasazení za Němců může jen mladé ucho s totálně vymytým mozkem které nic neprožilo.

3 hlasy

Naložte mu ešte viac! Pretože 2 roky natvrdo na komunistickej vojne, 3x denne v pohraničí poplach proti útoku západných imperialistov, a niekoľkonásobne dlhšia vojna pre PTP, ktorý museli makať od rána do večera, mnoho ich tam pomrelo, to sa naozaj nedá porovnať s nútenými prácami.

Predsajlen dlhoročná nútená práca v kameňolomoch, v uránových baniach za boľševika bola pohoda v porovnaní s prácou na poli za nacistov.

0 hlasů

Zahranicni delnici?? Mate velkou znalost o 2. svetove. Ano, zahranicni delnici. Hlavne to byli pro germany Ceskej ksindl nasilne odvezen do Nemecka pracovat zadarmo v fabrikach Siemens, Wolksvagen, Mannesman, Weyersberg, kde zadarmo dreli moje matka, strejdove a tety.

2 hlasy

Podmínky pro dělníky v totálním nasazení byly různé podle jejich umístění i podle období. Největší strach mezi dělníky panoval ze spojeneckého bombardování. Řada dělníků byla umístěna do zemědělství nebo do odlehlých oblastí, kde bydleli u německých rodin a pak záleželo na konkrétní rodině nebo majiteli malého podniku, jak je přijal - někde se k nim chovali jako k otrokům, jinde je téměř přijali do rodiny. Nedostatek potravin a spotřebního zboží byl všude, trpělo tím i německé obyvatelstvo. Pro některé dělníky ze zaostalého východu, kteří bydleli v chatrčích a neměli ani elektřinu, bylo zajímavé dostat se do města a vidět tamní život. Celkově lze říct, že to byla nedobrovolná práce, lidi trpěli odloučením od rodiny, hrozilo jim nebezpečí smrti při náletu a rozhodně nešlo o nic příjemného. Ovšem koncentrační tábory, to bylo o mnoho horší. To srovnání s vojenskou službou se mi zdá naprosto přiměřené. Ne že bych chtěl totální nasazení zlehčovat, spíš vidím tu vojnu dost negativně. Tam taky lidi buzerovali a nutili dělat něco, co nechtěli. Lepší na tom snad bylo jen to, že v té době nebyla válka a všeobecná bída.

1 hlas

To píšete mě, nebo tomu nade mnou?

0 hlasů

Každá totalita jednou skončí a čím je agresivnější, tím kratší má život. Stalo se to německým náckům a stane se to i bruselským fašounům.

2 hlasy

Že by bol Brusel ovládaný kresťanmi, antikomunistami?

0 hlasů

By mě zajímalo ce bere Andžela, taky je docela mimo.

3 hlasy

A co takhle Prasecenko a Jacunek? To bude urcite opium smichany s heroinem.

3 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov