Migrace
Řecké úřady převezly do deportačního střediska 450 uprchlíků

15.03.2020 11:19

Řecké úřady nařídily převézt 450 uprchlíků z ostrova Lesbos do zařízení u Atén. Jde o lidi, kteří byli zadrženi při nelegálním pokusu dostat se do Řecka, informovala agentura AP. Loď s běženci zakotvila v přístavu u Atén.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • doctorX doctorY (4 hlasy) 15.03.2020 20:32

  Jak si naivni EU mysli, ze vsechno vyresi penezi. Chci pryc z tohodle...

 • Franta Kocourek (3 hlasy) 16.03.2020 05:30

  EVROPSKÁ UNIE PRÁVĚ UMÍRÁ NA ŘECKÉ HRANICI „Jsme štít Evropy“,...

 • Vítězslav Neumann (3 hlasy) 15.03.2020 19:14

  Pokud se Řekové budou chtít hnout z místa a účelně vyřešit invazi...

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 16.03.2020 08:40

  FRANTA KOCOUREK PRÁVĚ UMÍRÁ NA ŘECKÉ HRANICI 🤡

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 16.03.2020 08:40

  A kdo Vám v tom brání ? 🤪

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ale neměli bychom držet při sobě _""DD ..proti IS a cemukoli proti nezadoucim migrantum __??

0 hlasů

machuro ty jedno hovado,nech kocoura na pokoji

0 hlasů

EVROPSKÁ UNIE PRÁVĚ UMÍRÁ NA ŘECKÉ HRANICI

„Jsme štít Evropy“, vzkázali Turecku z Vídně rakouský kancléř Kurz a řecký premiér Mitsotakis.
NATO i EU jako organizace v případě krize na řecko-turecké hranici selhaly. Řecká vláda proto podle webu topnews.gr přistoupila ke zformování vlastní obranné aliance. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis (Nová demokracie) intenzivně jedná se všemi vládami evropských zemí, které jsou ochotny Řecku pomoci, o vyslání posil na základě dvojstranné mezistátní smlouvy. Řecký premiér pilně objíždí evropské státy a sjednává dohody o pomoci v pohraniční krizi s Tureckem. Policejní posily již na základě mezivládní dohody do Řecka vyslalo Rakousko, Polsko, Maďarsko a Kypr. Nyní se prostřednictvím Evropské agentury pro kontrolu hranic (FRONTEX) přidávají i ostatní členské země EU.

„Jsme štít Evropy“, vzkázali tureckému prezidentu Recepu Erdoğanovi z Vídně po společném jednání rakouský kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis na společné tiskové konferenci. Oba premiéři jsou zachyceni na obrázku při vojenské přehlídce na letišti ve Vídni. Oba premiéři se shodli na tom, že Turecko vyvolalo migrační krizi na řecké hranici, která po sérii vojenských provokací hrozí přerůst v ozbrojený konflikt. „Evropské země musí ukázat Turecku, že stojí za Řeckem.“, řekl na tiskové konferenci kancléř Kurz. Podle něj Řecko v obraně vnější hranice EU podporují všechny evropské země.
Řecko se však v žádném případě neodříká ani pomoci zorganizované na bází existujících orgánů EU. Po diplomatické ofenzivě, kterou v jednotlivých členských zemích EU podnikl řecký premiér s pomocí kolegů z Rakouska, Polska, Maďarska a Kypru, se podařilo přesvědčit i ostatní členské státy EU k vyslání pomoci Řecku. Po včerejším jednání Mitsotakise s německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) se k vyslání policejních posil odhodlalo dokonce i Německo. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) vyčlenil k vyslání do Řecka 100 policistů ze speciální pohraniční jednotky GSG-9, která podléhá spolkovému velení. Němečtí policisté budou začleněni do kontingentu FRONTEXu. Budou působit po boku dalších 100 policistů, které do společné mise vyslali ostatní členské státy EU. Mezi nimi je i 8 policistů z ČR.

Z řeckých zdrojů unikají zatím neověřené informace i o přípravách vojenské pomoci evropských zemí pro případ, pokud by pohraniční incidenty přerostly v otevřený válečný konflikt. Podrobnosti zatím nejsou známy. Podle řeckého webu topnews.gr by Řecko mělo mít zatím tajně dojednáno vyslání vojenské pomoci od Polska a Maďarska, které jsou členskými státy NATO a od neutrálních zemí Kypru a Rakouska.

Informace i přislíbené vojenské pomoci se objevují i na twiterových účtech #BorderStandoff a #IstandwithGreece, které pravidelně zveřejňují žhavé novinky z vývoje na řecko-turecké hranici. Na těchto účtech lze najít i krátké a zatím ne příliš určité zprávy o připravovaném vyslání rakouských tanků. Tuto informaci zatím nepotvrdila žádná renomovaná zpravodajská instituce. Všechny předchozí zprávy o migrační krizi i vojenských střetech na řecko-turecké hranici, které tyto účty zveřejnily, byly později potvrzeny mezinárodními zpravodajskými agenturami jako Reuters.

MUDr. Ivan David, FCB

https://pravyprostor.cz/evropska-unie-prave-umira-na-recke-hranici/

CZEXIT

3 hlasy

FRANTA KOCOUREK PRÁVĚ UMÍRÁ NA ŘECKÉ HRANICI 🤡

1 hlas

Jak si naivni EU mysli, ze vsechno vyresi penezi. Chci pryc z tohodle nefukcniho spolku bolseviku.

4 hlasy

A kdo Vám v tom brání ? 🤪

1 hlas

Pokud se Řekové budou chtít hnout z místa a účelně vyřešit invazi nezvaných parazitů z Turecka, budou muset postavit mimo zákon všechny nevládní organizace, pozatýkat jejich vůdce a nelegálně vstoupivší agresory donutit k okamžitému návratu. Pokud nebudou toto respektovat, bude zapotřebí použít sílu v jakékoli podobě, potažmo aplikovat uvěznění s vysokými tresty. Vše ostatní je neúčinné, drahé a hlavně bez efektu zřídit nápravu!! EU musí být poslední článek, které svébytné Řecko bude respektovat a brát v potaz její nařízení a rady! Spíše by Bruselští mravokárci měli být maximálně ignorováni! Národ a jeho zájmy, bezpečnost a životaschopnost jsou pouze a jen na samotných Řecích!

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.