Řecko postihlo další zemětřesení. Otřesy byly cítit na Krétě

Zahraničí
1. 8. 2017 06:15
Předminulý týden postihlo zemětřesení i řecký ostrov Kos v Egejském moři.
Předminulý týden postihlo zemětřesení i řecký ostrov Kos v Egejském moři.

Jižně od pobřeží řeckého ostrova Kréta bylo v noci zaznamenáno zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály. Oznámil to americký seizmologický ústav USGS. Vzhledem k velké vzdálenosti epicentra od pobřeží experti neočekávají vážnější škody na ostrově hojně vyhledávaném turisty.

Epicentrum zemětřesení bylo asi 90 kilometrů jižně od břehů ostrova v moři v hloubce 16,6 kilometru. Podobně silné zemětřesení zaznamenali seizmologové u Kréty téměř přesně před rokem. Epicentrum bylo tehdy asi 100 kilometrů od pobřeží a nevyžádalo si žádná zranění ani škody.

Předminulý týden postihlo zemětřesení řecký ostrov Kos v Egejském moři. Otřesy o síle 6,7 stupně, které zasáhly i oblast tureckého města Bodrum, si vyžádaly dva lidské životy na Kosu a na 400 zraněných na Kosu a v Turecku.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ZUMA/Eurokinissi

Další čtení

V Nigérii se podařilo osvobodit 130 žáků, které v listopadu unesli ozbrojenci

Zahraničí
21. 12. 2025

Estonská policie posílá vánoční pohledy špatným řidičům. Máme se inspirovat?

Zahraničí
20. 12. 2025

USA tvrdě útočí na IS v Sýrii v odvetě za zabití tří Američanů, uvedl Trump

Zahraničí
20. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV