Rumuni se mohou nechat očkovat proti covidu v proslulém Drákulově hradu

Zahraničí
11. 5. 2021 09:38
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Rumuni, kteří při návštěvě Drákulova hradu překonají strach z očkování proti covidu-19, se budou moci zdarma podívat do středověké mučírny. Oznámilo to hradní muzeum na svých stránkách.

Úřady zřídily v celnici hradu Bran očkovací centrum pro rumunské občany, kam mohou přicházet bez objednání zájemci o covidovou vakcínu Pfizer/BioNTech. Po očkování dostanou zvláštní diplom, který bude prokazovat jejich odvahu a bude je opravňovat k návštěvě expozice s mučicími nástroji.

Hrad Bran v rumunském Sedmihradsku (Transylvánii) patrně inspiroval irského spisovatele Brama Stokera (1847 až 1912) k napsání slavného gotického románu o upírovi Drákulovi.

Památka nedaleko města Brašov je součástí očkovacího maratonu, který se koná na mnoha místech Rumunska během všech květnových víkendů. Vláda jím chce pomoci překonat strach lidí z očkování, který je podle médií rozšířený především mezi starší a venkovskou populací.

V zemi s necelými 20 miliony obyvatel obdrželo alespoň jednu dávku covidové vakcíny 3,6 milionu lidí, na 2,3 milionu již dostalo dávky obě.

Autor: ČTK Foto: , deposithphotos/Wavebreakmedia

Další čtení

ilustrační foto

USA vyrábějí v Karibiku novou věčnou válku, prohlásil Maduro

Zahraničí
25. 10. 2025

Z Louvru převezli některé cenné šperky do centrální banky, píší místní média

Zahraničí
25. 10. 2025

Chorvatsko obnovuje povinnou vojenskou službu pro muže nad 18 let

Zahraničí
25. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ