Ruští migranti jsou v Británii v nebezpečí, varují úřady

Zahraničí
17. 3. 2018 09:02
Velvyslanectví Ruska v Londýně.
Velvyslanectví Ruska v Londýně.

Britská policie údajně začala kontaktovat ruské emigranty žijící v Británii kvůli jejich bezpečnosti. Reaguje tak na nedávné úmrtí Nikolaje Gluškova, bývalého přítele miliardáře a kritika Kremlu Borise Berezovského, které Britové nyní vyšetřují jako vraždu. Gluškov byl nalezen mrtvý ve svém bytě v Londýně nedlouho poté, co se někdo pokusil na jihu Anglie otrávit někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru nervově paralytickou látkou. Uvedl to dnes zpravodajský server BBC News.

Bezpečnostní složky podle BBC přehodnotily názor, že ruští emigranti jsou v Británii vystaveni jen malému nebezpečí. Z toho důvodu se policie nyní s nimi snaží spojit a radí jim, aby byli opatrní.

Britská policie nicméně zatím tvrdí, že v tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by smrt Gluškova, který byl zřejmě uškrcen, nějak souvisela s otravou Sergeje Skripala a jeho dcery.

Otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala nervově paralytickou látkou Novičok 4. března v jihoanglickém Salisbury nařídil podle britského ministra zahraničí Borise Johnsona s nejvyšší pravděpodobností osobně ruský prezident Vladimir Putin. Kreml to rezolutně odmítá.

Británie ve středu v odvetě za údajný ruský útok na Skripala rozhodla, že vypoví ze země 23 ruských diplomatů. Moskva uvedla, že chystá odvetné opatření.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/PA/Matt Crossick

Další čtení

ilustrační foto

Kvůli bombám z války v Německu evakuovali 14 tisíc lidí. Dvě další hledají

Zahraničí
9. 11. 2025

Supertajfun udeří ničivou silou. Obyvatelé nížin utíkají do hor

Zahraničí
9. 11. 2025
ilustrační foto

Čtete mangu na internetu? Připravujete autory o bilion korun ročně

Zahraničí
9. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ