Důležitost Libye
Sedm z deseti uprchlíků jsou ekonomičtí migranti, tvrdí OSN

03.07.2017 20:15

Z Libye se pro uprchlíky a migranty stala klíčová tranzitní země, k cestě do Evropy ji využívá zhruba polovina všech běženců, kteří míří po takzvané centrální středomořské migrační trase.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • David Lejdar (1 hlas) 04.07.2017 00:27

    Jakože by média měla na rovinu říct, že sociální dávky jsou jenom pro...

  • Honza Hloupý (1 hlas) 03.07.2017 20:51

    Jestliže OSN přiznává, že 70% migrantů jsou migranti ekonomičtí, pak...

  • Josef Vrána (1 hlas) 03.07.2017 21:10

    Tak už to mají potvrzené i z OSN. Jestlipak to bude stačit, aby...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Když se osídlovala Amerika, až do období před II.svět.válkou, jací to byli uprchlíci? Ekonomičtí, samozřejmě. Je nějaký problém s tím, že lidé se chtějí mít lépe?

0 hlasů

To kvůli globalizaci. Dnes můj a sousedův synek přes plot probírali, kde vyrobili jejich hračky. I ty nejdraží jsou všechny z Číny. Takže příchozí bez vzdělání nemají šanci dělat něco rukama. Když jedna větev mojí rodiny migrovala do USA, tak jako dělníci do automobilek. Cestu i ubytování zaplatil otec rodiny, jel jako první a několik let spořil. Za vydělané peníze si koupili koupili v další generaci velkou farmu, autodílnu a několik domů. Pokud dnes někdo nemá přes 20 let školy a pár let praxe v nějakém žádaném oboru, tak si na nic podobného nenaspoří. Dnes je zcela jiný svět.

0 hlasů

Propaganda. Pravda je 99.99%.

0 hlasů

Nepřehánějte. Podle mě jen 99.9%.

0 hlasů

Pokud země původu ekonomických migrantů nemají systém sociálního zabezpečení ohledně nezaměstnanosti*, tak nabídka pomáhání s vracením tam by asi nebyla moc využitá. Nicméně, pokud by například OSN a/nebo EU měla zastoupení například v Libyi, a tam by se rovnou řeklo na rovinu koho se nemá za s nárokem na azyl tak by si mnozí mohli ušetřit tu cestu což by také znamenalo méně peněz pro všeljaké gangy.

Při tom je argumentativně jasné, že by s takovým zastoupením se možná více osob přišlo zeptat. Ale technicky vzato, když je například milión osob z nějaké oblasti s nárokem na azyl, tak by právěže bylo docela fajn kdyby to mezinárodní společenství bylo schopné například pomáhat s provozováním uprchlických táborů jako záchytné body místo nějakého pouhého toho, že teprve když po tisíce na cestě zabitých se několik tisíc objeví u úřadů členů EU tak nějaké že politici se možná začnou rozmyslet jestli možná nebylo tak skvělé například prodávat Saudům všeljaké zbraně a podporovat je v jejích kampani v Jemenu odkud možná brzo několik milionů uprchlíků, a podobně.

*Například v Mali, tj. země odkud si korporace exportovaly za rok například zlato v hodnotě 3 miliárd dolarů a kde kolem poloviny obyvatel má na den méně než 1,25 dolar, Vám možná známé jak tam pomáháte vycvičit armádu v boji proti co možná většinou chudé osoby nevidící jinou možnost na obživu než se přidat do nějakého toho gangu, tak tam se sice nějaké sociální zabezpeční má, ale z toho co čtu právěže žádné ve smyslu sociálního zabezpečení v případu nezaměstnanosti nevzešlé z propuštění jako takového:

https://www.ssa.gov/policy/docs/progdesc/ssptw/2014-2015/africa/mali.html

0 hlasů

Z toho zlata nemůže mít Mali víc než 1 dolar na osobu a den. Aktuální situace umožňuje 3 cesty ke zbohatnutí. Vzdělané obyvatelstvo, těžba ropy nebo bezpečný daňový ráj. Nic pro Mali.

0 hlasů

Tak už to mají potvrzené i z OSN.
Jestlipak to bude stačit, aby prolhaná média přestala titulovat parazity a zločince protiprávně migrující za evropskými sociálními dávkami tím vznešeným slovem "uprchlíci"?
Těžko, co?

1 hlas

Jakože by média měla na rovinu říct, že sociální dávky jsou jenom pro právně migrující parazity a zločince například z Česka?

1 hlas

Jestliže OSN přiznává, že 70% migrantů jsou migranti ekonomičtí, pak reálné číslo bude někde kolem 95%. S počty udávanými OSN moc neštymuje ani to, že samo udává podíl 80% mladých mužů, kteří v 72% případů cestují sami.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.