Nacionalista
Šešelj: Srebrenice je náš temný bod, ale ne genocida

22.12.2014 17:35

Srbský ultranacionalista Vojislav Šešelj označil masakr ve Srebrenici v době válečného konfliktu v Bosně za "nejtemnější bod srbské strany". V rozhovoru, který poskytl bosenské televizi FACE, ale zároveň opět odmítl, že šlo o genocidu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Skalský (2 hlasy) 22.12.2014 22:00

    V Serebrenici byli popraveni - bez soudu, což nemělo být - muslimští...

  • Jan Skalský (1 hlas) 22.12.2014 22:01

    Dutá hlava jsi ty. Počti si: ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ODSTUPEM ČASU SE NAPROSTO PŘESNĚ UKÁZALO,ŽE SI DOMA UKLIDILI JENOM "ZKURVENEJ BORDEL" SE KTERÝM JSOU POTÍŽE...ZDE NÁM TI ZMRDI TUTOVĚ PŘEROSTOU PŘES HLAVU A BUDOU NÁM "JENOM" KRÁJET PALICE!!!...PROSTĚ ČESKÝ POSRÁNCI!!!

0 hlasů

V Serebrenici byli popraveni - bez soudu, což nemělo být - muslimští vrazi, kteří v okolních vesnicích podřezávali "nevěřící". Nejen nepřátelské bojovníky, ale všechny bez rozdílu. Ženy i děti. Velitel vrahů Naser Orić bohužel unikl popravě . Tzn. v Serebrenici nebyla zabita "neviňátka, ale mnohonásobní vrazi! (http://cs.wikipedia.org/wiki/Naser_Ori%C4%87) ...." Od května 1992 jeho jednotky prováděly postupně nájezdy srbské vesnie v okolí Srebrenice, Skelani, Bratunce a Milici, přičemž většiny z nich se Orić účastnil osobně.[zdroj?] Docházelo k masakrům, znásilňování a mučení civilního obyvatelstva.[2] [3] [4] [5] Docházelo ke zločinům vůči zajatcům jako podřezávání či dokonce opékání nad ohněm zaživa. Četnost těchto skutků je však nejasná. [6] Dle různých zdrojů bylo zabito zhruba 1000 - 3200 Srbů,téměř 13 tisíc jich bylo nuceno pustit své domovy. Orićova činnost byla pravděpodobně také důvodem, nebo jedním z důvodů srebrenického masakru. "
V Haagu už se nenašel nikdo, kdo by měl odvahu svědčit.

2 hlasy

No vida, dokonce ten ultranacionalista ten masakr přiznává. Aspoň něco jako lítost a pozdní omluva. Teď jen, aby to také absorbovaly dubové české hlavy a politici typu pana nacisty Foldyny.

0 hlasů

Dutá hlava jsi ty.
Počti si:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Naser_Ori%C4%87
Naser Orić (* 3. března 1967, Potočari, SFR Jugoslávie) proslul zejména jako bosensko-muslimský generál, který se účastnil bojů proti bosenským Srbům a který velel masakrům srbského civilního obyvatelstva v okolí Srebrenice.
Naser Orić byl původně členem speciální jugoslávské policejní jednotky pro boj s chemickými a biologickými zbraněmi a propracoval se až k prezidentu Jugoslávie Slobodanu Miloševićovi. Podílel se například na akci dopadení Vuka Draškoviće.
Po vzniku konfliktu v Jugoslávii se stal velitelem potočarské TO, která bojovala proti Srbům a která se později transformovala do Armády Bosny a Hercegoviny. Koncem roku 1991 byl jmenován velitelem TO pro Srebrenici (tuto funkci mu potvrdilo i tehdejší předsednictví republiky) a stal se respektovaným velitelem, z něhož měli obavy i bosenskosrbští vojenští velitelé.[1] Od května 1992 jeho jednotky prováděly postupně nájezdy srbské vesnie v okolí Srebrenice, Skelani, Bratunce a Milici, přičemž většiny z nich se Orić účastnil osobně.[zdroj?] Docházelo k masakrům, znásilňování a mučení civilního obyvatelstva.[2] [3] [4] [5] Docházelo ke zločinům vůči zajatcům jako podřezávání či dokonce opékání nad ohněm zaživa. Četnost těchto skutků je však nejasná. [6] Dle různých zdrojů bylo zabito zhruba 1000 - 3200 Srbů,[zdroj?] téměř 13 tisíc jich bylo nuceno pustit své domovy.[zdroj?] Orićova činnost byla pravděpodobně také důvodem, nebo jedním z důvodů srebrenického masakru. V průběhu kterého již Naser Orić ve vedení 28. divize bosensko-muslimské armády nebyl.[1]
Po válce obdržel Orić od prezidenta Bosny a Hercegoviny Alijy Izetbegoviće nejvyšší vojenské vyznamenání Řád Zlaté lilie. Orić poté provozoval diskotéku v Tuzle.[2] [4] [3] [5] V roce 2003 byl zatčen a předán ke Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Vrchní žalobkyně OSN Carla del Ponteová žádala pro Oriće 18 let odnětí svobody. Soud proběhl v roce 2006 a Naser Orić byl odsouzen na 2 roky vězení. Vzhledem k tomu, že strávil tři roky ve vazbě, byl okamžitě propuštěn. Žalobkyně Ponteová prohlásila dvouletý trest za příliš nízký,[7] 3. července 2008 byl rozsudek nakonec zcela zrušen a Orić očištěn s tím, že se obvinění proti němu neprokázala.[8]

1 hlas

V DĚJINÁCH JE MNOHO PŘÍPADŮ KDY STUDENT NEZVLÁDL NÁROČNOU LÁTKU SPOLEČENSKÉ ETIKETY A ZASEBEVRAŽĎOVAL SE...PRAVIDELNĚ NA VÁNOCE KAŽDÝ PÁLÍ FRANTIŠKA A V HAAGU NEHNOU BRVOU...CO VYŠETŘOVÁNÍ ROZVINOUT TÍMTO SMĚREM!!!

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov