Šlo o výbušninu? V Berlíně našli plynovou lahev s dráty

Zahraničí
29. 6. 2017 13:46
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V pobočce restaurace McDonald's v Berlíně našli lidé plynovou láhev, z niž trčely dráty. Podle policie mohlo jít o výbušninu. Pyrotechnici už ji zajistili a okolí restaurace ve čtvrti Kreuzberg, které bylo předtím asi hodinu uzavřeno, policisté znovu zpřístupnili veřejnosti.

Berlínská policie nejdříve na Twitteru informovala o nálezu podezřelého předmětu, později uvedla, že jde o plynovou lahev se zápalným zařízením.

V Německu nyní panují zpřísněná bezpečnostní opatření kvůli červencovému summitu zemí G20 v Hamburku. Německé úřady v souvislosti s ním očekávají řadu demonstrací a obávají se také možných sabotáží. Před deseti dny zaútočili neznámí žháři na několika místech po celém Německu na zařízení na železnici. Mluvilo se přitom právě o možné souvislosti s nadcházejícím summitem G20.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Gillian Flaccus

Další čtení

Indie a Pákistán se dohodly na úplném a okamžitém příměří, uvedl Trump

Zahraničí
10. 5. 2025

Zelenskyj se dohodl s evropskými lídry na příměří, Putinovi pohrozili sankcemi

Zahraničí
10. 5. 2025

Americká ambasáda v Kyjevě varovala před vzdušným útokem

Zahraničí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ