Polský premiér
Snažil se otevřít debatu, tvrdí o kontroverzních výrocích Morawieckého mluvčí

18.02.2018 11:57

Polský premiér Mateusz Morawiecki se svými sobotními výroky na mnichovské bezpečnostní konferenci snažil otevřít upřímnou debatu o zločinech spáchaných na Židech během holokaustu bez ohledu na národnost osob, které za ně nesou odpovědnost

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • karel ledvinka (1 hlas) 18.02.2018 23:55

    polák to vysvětlil velmi dobře.aspoň tady semiti židi vidí,jak to...

  • Josef Kohout (1 hlas) 18.02.2018 12:13

    Nepochopil jsem, proč se Američané a Izraelci podivují nad tím, že...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Francouzský prezident Nicolasi Sarkozymu během zasedání skupiny zemí G20 v Cannes americkému protějšku Baracku Obamovi řekl, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu je lhář. Rozhovor zachytil nevypnutý mikrofon, před ním oba státníci stáli, upozornil v pondělí francouzský server Arrêt
Sur Images.

Sarkozy si v odpovědi postěžoval na izraelského premiéra. „Nemohu ho vystát. Je to lhář,“ pronesl, načež mu Obama odpověděl: „Ty ho máš dost, ale já s ním musím každý den jednat"

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/249834-netanjahu-je-lhar-soukromy-rozhovor-sarkozyho-s-obamou-slyseli-novinari.html

0 hlasů

Morawiecky řekl pravdu, někteří židé , především někteří židé z Izraele a USA, se ji snaží TRVALE popírat a překrucují ji. Proč ta pravda nevadí Polákům, Ukrajibcům a dalším , ale PRÁVĚ některým židům ?
Morawiecki se svými sobotními výroky na mnichovské bezpečnostní konferenci snažil otevřít upřímnou debatu o zločinech spáchaných na Židech během holokaustu bez ohledu na národnost osob, které za ně nesou odpovědnost

0 hlasů

Že byl značný počet mezi německými jazyky mluvícími, který nahlížel na genetiku jako na botaniku - v rámci čehož měli nějakou utkvělou představu o tom, že národnost je jak botanická vlastnost kterou je potřeba 'šlechtit' pro úžitek jak hospodářské plodiny - to je myslím si docela jasné. Viz například mj. Hep-hep nepokoje, snahy po první světové válce házet 'vinu' ze prohru války na "Židy" a levici, i z 50. let příběhy typu o tom jak si nacisté na úřadech dávali záležet na tom aby se konfiskovaný majetek nevrátil:

http://www.juedische-allgemeine.de/article/view/id/21337

a to vše obvykle přecházelo právní skutečnost i slušnost ve snaze prosadit nějaký ten koncept dělající jako by lékařský šarlatán z feudálního rodu který se usadil o století dříve než další byl najednou skvělý lékař nebýt jakékoliv konkurence.

Osobně bych si při tom dovolil zmínit, že oběti holokaustu které byly Pruskými občany, že tyto osoby považuji za svůj lid stejně tak jako každého Pruského občana. A tím nemíním dělat jako by p. Netanjahu neměl o ních co mluvit jako o "našem lidu", a všehovšudy je jistě docela zřejmé, že Pruský stát nebyl schopen ochránit ani sebe. Ale obzvláště za kontextu kdy prý většina židovských Pruských občanů neměla zájem o Zionismus v 20. letech 20. století byť například předseda Vlády Pruska Otto Braun snahu Zionismu podporoval (viz že byl jako např. i Albert Einstein v komisi kde se řešilo věci jako například výběr dotací na nákup pozemků pro Israel), tak je ještě o to více zřejmé, že se jednalo o osoby které se viděly oběma nohy jako místní - a já určitě nehodlám dělat jako by se jednalo o cizáky jak to bohužel ve společnosti v Německu často ještě stále je, že jejích pojetí je nějaké "my, a Židé a muslimové a ..." i pokud se nejedná o výroky které přímo např. antisemitské.

0 hlasů

přečtěte si něco od michala hammera/semita žid/ z university of arizona a jeho genetickém výzkumu společně s negev universitou.potom remcejte,mešuge.

0 hlasů

Co se týče toho zákonu v Polsku, já to na základě o tom zmíňovaném mám za poněkud podivný. A proč to mám za to podivný bych vysvětlil na příkladu:

Byla oblast takzvaných Sudet za té války Německa nebo Česka?

Mnozí by zřejmě říkali, že Německa. Ale pokud by říkal Český soud že Německa, tak by takovým výrokem zněl jako by vlastně říkal, že tak to bylo právoplatně.

Jinými slovy, někdy je docela rozdíl mezi tím co je "de facto" a co je "de iure". A od toho se má pojmy jako například "neoprávněný držitel", neboli ten "držitel" něco drží "de facto" ale ne "de iure".

A právěže mi ten zákon zní podivně pokud je tedy nýni v Polsku snadno odsoudit každého kdo by si dovolil tvrdit, že například Osvětim byl za války de iure Polska.

0 hlasů

polák to vysvětlil velmi dobře.aspoň tady semiti židi vidí,jak to dopadá,když vás někdo viní z koncentráků lžemi.ovšem to pravdou je,že kolaboranti mezi semity židy byli.

1 hlas

Nepochopil jsem, proč se Američané a Izraelci podivují nad tím, že Poláky štve, když "neználkoví" novináři píší o polském koncentračním táboře v Osvětimi. Už i sama Merkel potvrdila, že byl německý. Takže novináři "rychlokvašky" nad bránou v Osvětimi není nápis "PRACA UWALNIA" ale "arbeit mach frei"!

1 hlas

studovali v plzni

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

Sedmička VIP

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.