Průzkum
Šok: AfD už je na východě Německa nejsilnější stranou

07.09.2018 14:31 Původní zpráva

Ultrapravicovou Alternativu pro Německo (AfD) by dnes na východě Německa už volilo více lidí než vládní CDU kancléřky Angely Merkelové. Vyplývá to z aktuálního průzkumu veřejného mínění pro televizi ARD a deník Die Welt.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Aleš Přibyl (10 hlasů) 07.09.2018 14:48

  Šok to může být pro prestituty a politiky, občané východu jsou...

 • Ladislav Ryšavý (9 hlasů) 07.09.2018 15:40

  Výborně jen tak dál ! A tady SPD

 • František Mach (9 hlasů) 07.09.2018 17:23

  Co čekali, že lidé budou neustále jen čekat a nechat se zabíjet,...

 • J. Racek (8 hlasů) 07.09.2018 19:11

  Žádný šok, ale logická věc. Držme jim palce, ať to převezmou co...

 • Honza Hloupý (8 hlasů) 07.09.2018 15:17

  1. a on se tomu ještě někdo diví? AfD může plným právem říkat: to vy...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Šok? Možná tak pro pomateného neoliberálního intelektuála.
Mě to zase příjde jako očekávatelný trend založený na racionální úvaze.

0 hlasů

Ha! Jak snadno a rychle se stane z pravicove strany krajne pravicova strana a nakonec ultrapravicova strana? Inu, staci vyhrat volby...

1 hlas

Je potěšující vědět, že nejen Zemanovi se občas povede ksicht, který hned škodolibě převezmou sluníčková média.

Té šmrncovní paní na fotce by ještě slušely mříže.

2 hlasy

tak v soku jsou pouze mistni ruda vemena hemenex a ok.
aleu nich je to dano neustalou opilosti a pak vyplachem zbytku mozku v banderistanu :-)))))

3 hlasy

AfD je pouze regionální fenomén a tudíž nechápu, jak tuto stranu může brát někdo vážně.

0 hlasů

odnoze te partaje jsou po cele evrope.a rostou diky globalizmu,imigraci a politicke koreknosti.doufam,ze jste schopen tuto jednoduchou situaci pochopit.

3 hlasy

Merkelová and comp. to taky očividně nechápou, jejich chyba.

6 hlasů

Ne děláte dojem, že byste byl neinformovaný. Možná vás strhly emoce a racio zůstalo stranou?

0 hlasů

vy vypadate velmi dobre informovany,ale ponekud zatvrzely s ohledem k sssr.sssr zacal v roce 1917,listopad.pro presnost by kazdy normalni clovek nazyval deni a ciny v sssr SOVETSKE,JELIKOZ TO BYLA FEDERACE EVRO-AZIJATSKYCH NARODU.skoncilo to v prosinci LP.1991.od tohoto data se po rozpadu deni,politika,armady,zemedelstvi,prumysl rozdelily na ruzne nezavisle zeme,jedna z nichz je Rusko.normalni osobe to neni nutne vysvetlovati.drzi vas emoce.ale zdravy rozum dava za pravdu panu kajovi ledvinku.

2 hlasy

Ne děláte dojem, že byste byl neinformovaný. Možná vás strhly emoce a racio zůstalo stranou?

0 hlasů

Žádný šok, ale logická věc. Držme jim palce, ať to převezmou co nejdříve. Jen to může zabránit Merkelové v páchání dalších škod.

8 hlasů

Být Němcem, AfD bych volil také. Islám sem na kontinent prostě pustit nesmíme. Navzdory od reality odtrženým neomarxistickým papalášům z Evropské unie.

7 hlasů

Tak, bábo těš se, jak prohraješ volby, budeš souzena lidovým tribunálem, zbavena občanství a vyhoštěna do Konga, nebo Nigérie.

4 hlasy

To je nereálné. Ta si bude užívat důchodu a k zodpovědnosti ji nepožene nikdo. Nezaplatí ani euro odškonění pozůstalým ani na náhradu miliardových škod, které způsobila státu.

4 hlasy

Bývalý SSSR zrušil svoje vojska ve Střední Evropě za slib, že tak učiní i USA.Jelcin z Ruska tomu uvěřil a nic se nestalo.Ve Východoevroských a Středoevropských státech není žádný voják Ruské federace.Za to v Německu se to ještě zvyšuje početnější vojenské přítomností vojáků USA!!! Ukázka mírumilovné politiky USA.To si Německo, potažmo Evropská únie nedokáže hlídat svojí armádou svoje hranice?? Půl miliardy obyvatel EU si nedokáže uhlídat svoje hranice a proto tu straší Amíci???

4 hlasy

Kdo ten "slib" podepsal? Naproti tomu je memorandum o celistvosti Ukrajiny Rusy podepsáno. Takže žádné výmysly a bláboly pane Guru Járo. Jste darebák, vlastizrádce a ruský troll. Nic jiného. Dobrou noc.

1 hlas

Co čekali, že lidé budou neustále jen čekat a nechat se zabíjet, okrádat a ubližovat od migrantů, převážně muslimů?
Už si uvědomují, že největší nepřítel Německa je jejich vláda.

9 hlasů

V Německu bylo dle Spolkového kriminálního úřadu (BKA) v roce 2017 celkem 731 vražd a zabití - z toho bylo 83 obětí německých, kde podezřelý cizinec. Neboli zhruba 11%. A jistě se dá tvrdit, že být naprosto zavřených hranic, tak by o tolik obětí bylo méně (a ještě méně pokud by se "nejlépe" rovnou každého přivázalo řetězem). Ale pokud to je jako jediný bod "boje prevence kriminality", tak to má logiku jako tvrdit, že by dcera Fritzle měla být provdaná když ji bylo 6 let, aby nedošlo k zneužití někým z rodiny - ohledně čehož je mimochodem v Německu odhadem statisíce případů dětských obětí ročně a ani jediná ze stran bojující o křesla, za která jednotlivě desítky tisíce Eur měšíčně, se nezdá jako by to měla za velký problém (mezitím co ovčané žerou všeljaké agitace i s navijákem).

0 hlasů

Výborná reportáž s fotografiemi z Chemnitz v dnešním Rexlexu.

0 hlasů

srovnejte si ty cisla preferenci s cislem pana presidenta Ruska,V.Putina-pres 70%!!!!!!!!!!!

3 hlasy

jsem v soku!!!!!!!!!!jak to,ze nemaji vetsinu po celem nemecku,t.j.pres 50%?

2 hlasy

Výborně jen tak dál ! A tady SPD

9 hlasů

Přesně tak. Je třeba volit SPD.

Ne obojetného, lavírujíciho kobliháře, který usiluje o většinový systém - tj. o zmenšení demokracie. Potřebujeme přímou demokracii, protože nikdo normální nechce, aby za něho rozhodovala vrchnost.

4 hlasy

A spolu rozpustí EU... a potom co? Bude muset p. Okamura na kolenou uznávat nadřazenost "panské rasy", nebo alespoň uznávat, že feudalismus za SŘŘ byl úžasný (jak tvrdí Gauland, že Němci mohou být pyšní na SŘŘ, zřejmě včetně toho jak se v Praze na univerzitě mělo jen němčinu), aby se Čechům eventuálně dovolilo cestovat do Paříže?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pansk%C3%A1_rasa

0 hlasů

na ferdinadove,ne v karlove byla nemcina.mate cumak mezi predvalecnymi rasisty,mesuge.dnesni veda a nauka vas uz prevalcovala.nemate na to a ucit se nechcete,jak rikavaval cuvas/kalmyk a svedsky semita zid lenin.vase chyba,vase vec.nemci maji vetsi problemy se semiti,nez se starat o nas.kapis?a do parize nesmime letat s potrhliky piloty z rumunska.

0 hlasů

Například v 18./19. století:
"Jezuité byli z univerzity vykázáni a vyučovacím jazykem se stala místo latiny němčina."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Univerzita_Karlova

0 hlasů

Stranou toho, jistě se dá argumentovat, že ani neonacisté nemají takový problém s Čechy (obzvláště když tak poslušně štěkají) jak s dalšími. To však nemění nic na tom, že alternatíva k EU ve formě "české vsi před německým městem", nezní pro Čechy jako úžasná alternatíva (byť to německé panstvo se jíž těšící na ještě levnější holky v českém pohraničí jistě vidí jinak). Ale když Češi tleskají představě být za docela nevolníky náladě německého panstva, prý "jak za starých dobrých časů", a dokonce věří bájům typu: "Wehrmacht přece chránila i Čechy", tak tleskají.

0 hlasů

podsouvate neonazizmus slusnym lidem,kteri nechteji mit nic spolecneho s globalizaci,imigraci,nasilnostmi z toho vyplyvajicimi a politickou korektnosti.typicke pro sorosa,anarchisty a podobnou svoloc.

3 hlasy

Se můžete zeptat například Bulhara, který byl "údajně" napaden v Chemnitzu, zda byl napaden.

0 hlasů

1. a on se tomu ještě někdo diví? AfD může plným právem říkat: to vy jste nás vytvořili

2. "Ultrapravicovou Alternativu pro Německo (AfD)..." - co je na programu AfD pravicového, natož ultra.., to bych se rád konečně dozvěděl. Patrně je to pouze marxistická nadávka každému, kdo s nimi nesouhlasí, tak jako pro Rusa je fašista každý, kdo se mu nelíbí.

8 hlasů

Jakože když člen AfD, sedící v Bundestagu, řekl, že imigrant inherentně inklinuje ke kriminalitě, nebo člen vedení AfD řekl, že německá občanka, s předky z Turecka, nemá co pohledávat v Německu, tak jako v poho pokud český občan jíž ani na dovču do Paříže nedocestuje když se přece nechce riskovat pošpínění údajně tak úžasného němectví (ať jíž se mezito počítá i například jak německý pilot zabil mj. přes 70 neněmeckých pasažérů jak se rozhodnul naprat letadlo do hory, či nikoliv), ohledně kterého AfD docela vyjasnila, že je ohroženo i pouhou přítomností neNěmce?

0 hlasů

S vypětím všech sil jsem přečetl několikrát Vaši repliku, ale marně v ní hledám alespoň náznak souvislostí s mým příspěvkem. Je to marný, je to marný, je to marný...

1 hlas

Už dávno ty jeho předlouhý elaboráty vypouštím a vůbec to nečtu, ztráta času, podle bodového hodnocení jeho kvalitních názorů tak činí většina přispěvatelů, nebo čtenářů.

2 hlasy

V sebestřednosti německého nacionalismu nemá Čech nutně vyšší postavení než například muslim. Například dle AfD je i pouhá přítomnost cizince ohrožením pro údajně německou kulturu. A na nějaké multikulti i typu: "Čech poslouchající Kabáty jízdou v Německu.", se prostě není zvědavé.

Jsou to na porozumění dostačně krátké věty ?

0 hlasů

Já Vám rozumím, ale znovu: marně hledám sebemenší souvislost Vašich replik s mým původním příspěvkem, neboli lidově: já o voze, Vy o koze.

0 hlasů

ofsem pilot pochazi z rodiny pristehovalcu asi semitu zidu z rumunska.takze zadny uzasny nemec to nebyl,zvlast kdyz pracoval v burger king.ale narodil se tam,mesuge.salom.

0 hlasů

Když máte z toho svého rodokmenu tak jasné, že se jednalo o Vašeho příbuzného, tak já se s Vámi o tom hádat nebudu. Ale v podstatě tím říkáte, že když "semitský Němec" není "pravý Němec", tak ani Čech jistě nemůže být "pravý Němec", co?

0 hlasů

rumunsky semita zid v mem rodokmenu neni.a neplette se.semita,at je jakykoliv/narozen na slovensku,polsku,nemecku,Cesku/,neni indoevropan,evropan,beloch,v mem pripade Slovan a Cech.je to afro-aziat podle DNA.belosi maji spolecne DNA haplo group R1b a R1a.semiti maji haplo group j327 atd.nic spolecneho.

0 hlasů

andreas lubitz.

0 hlasů

Šok to může být pro prestituty a politiky, občané východu jsou ohrožení chudobou více než jiné oblasti. Pokud májí migranti více peněz z dávek pak samozžejmě se to nemůže občanům líbit a berou spravedlnost do svých rukou a budou volit toho, kdo je zbaví hnědých inženýrů a doktorů. No a mámá Adolfa to asi nebude, ta na ně pošle vodní děla.

10 hlasů

Poněkud fascinující jak se nejeden Čech myslí, že se je v rasové pospolitosti s Němci, byť ta rasová ideologie nacistů docela jasně stanovila, že Slované jsou oproti Němcům rasově méněcenné.

A stranou toho rasismu, ono to zas není jako by například volič AfD byl nadšený tím se nechat okrást bandami například z Polska, například kapsaři*, krádeže aut i vyloupání bytů, mezitím co se má koukat platit dálnice pro smradlavé vraky zásobující Francii atd. a hnízdečka milionářům. Jakože sice současně ne velké téma v Evropě, ale i například Le Pen docela řekla, že nestojí o levné zboží z Česka, a zřejmě by nejraději dělala protekcionismus - a razdva se populisticky snadno řekne, že pokud se obnoví hraniční kontroly na např. česko-německé hranici, kde budou náklaďáky stát možná i 48 hodin a déle, že tím více práce pro Němce když se tak snadno jíž levně z východu nekoupí. Tedy, alespoň ta AfD nedělá dojem jako by se bila pro odbyt českých firem, a spíše naopak. Nebo znáte cokoliv z programu AfD co by hovořilo o rovném přístupu v Evropě?

https://www.bz-berlin.de/tatort/warten-warten-miese-masche-so-zocken-zug-taschendiebe-ihre-opfer-ab

0 hlasů

Němci,Češi i Rusové jsou jedna rasa a to bílá !!

5 hlasů

- Do spodní části rasové hierarchie umístili „parazitující“ rasy ("ne-árijského" původu) nebo "Untermenschen" („podlidé“) nebezpeční pro společnost. V nacistické literatuře byl pojem 'Untermensch' přiřazován Slovanům, převážně Rusům, Srbům a Polákům.[1] Nacistická ideologie nahlížela na Slovany jako na rasově podřadnou skupinu, která se hodila buď k zotročení, nebo měla být vyhlazena.[2] Nacistickému Německu padlo za oběť asi 2 miliony Poláků nežidovského původu.[3][4] -

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nacismus_a_rasa

0 hlasů

unika vam jeden detail,ajnstajn.podle DNA jsou nemci ze 35% Slovane,mesuge.to je podle vseho narod luzickych srbu,slezaku a prusaku.luzicti srbove a slezaci jsou zapadni Slovane a prusaci pobaltsti Slovane,vy se opirate o zastarale vyzkumy rasistu.pomoci DNA je fsechno jasne,mesuge ajnstajn.jste 100 let za vopicema.

1 hlas

melete blbiny.dnes jde o rasu.belosi maji sva DNA,semiti svoje,cernosi a orientalci taky.jak pisi,deji se veci,o kterych se adovi ani nesnilo.vam by melo,ale nehodi se to do vaseho kramu.fakta jsou holt fakta.a vy jste skoro sto let za vopicema.vasi bratri druzove,palestinci,alawiti,arabove.eto fsjo.salom.

1 hlas

Akorát, že nacisté si byli dobře vědomí toho, že došlo ke "smíšení ras" (jak to nazývali). Od toho se mělo zákony jako ohledně "Rassenschande" (jakože trestní čin když se mělo sexuální vztah s někým "jiné rasy"), a celkový plán vyhladit veškerou "neněmeckou DNA" z "národního genofondu" (byť se jím toho času ještě hodilo mít kdo pracoval v továrnách atd. než se "skutečné německé rodiny" rozmnoží aby mohly zalidnit celou velkogermánskou říši po té až by se v rámci Generalplanu Ost vyhladilo mj. Poláky a Čechy - viz například, že česká matka nedostala vyznamenání od Hitlera když měla mnoho dětí, ale německá matka ano).

A dnešní neonacisté by Vám razdva řekli, že by těžko byl takový podíl "slovanské DNA" nebýt skoro milionu znásilněných vojáky Rudé armády a milionů migrujících Poláků za Železné opony a další (například nacisty ne moc zmíňované, že za SŘŘ došlo ke kolonizaci východu). A ať jíž 5% nebo 35%, dle té rasové ideologie se stále jedná jak o tumor škodící němectví. Nebo znáte nějaký výrok (neo)nacisty uznávané autority, který by tvrdil něco jiného? (Příčemž nějaký Čech těžko takovou autoritou, neboť přece geneticky disfunkční jak je geneticky méněcenný, dle té ideologie.)

Stranou toho a stranou celé pseudo-vědy (která se snažila o zoologickou definici lidí), Prusové jsou jistě etnicky (dle původního jazyka) Baltové. Ale zda je baltský jazyk slovanský, to se mi tak jasné nezdá. Jakože v pohledu Sovietů se to snadno tvrdilo aby se ospravedlnilo obsazení pobaltských zemí, a v pohledu pan-germanistů se nápodobně tvrdilo, že baltské jazyky jsou indogermánské skupiny. Oba tito výklady se však zdají více propagandisticky podmíněné než aby se mělo objektivní dělení jazykových skupin.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.