Rozhodnutí
Soud Evropské unie odmítl žalobu kvůli nevyloučení Babiše

17.07.2020 12:14

Soud Evropské unie označil za nepřípustnou a neopodstatněnou žalobu českého senátora Lukáše Wagenknechta na Evropskou radu, která podle politika za pirátskou stranu protiprávně odmítla vyloučit premiéra Andreje Babiše (ANO) ze svých zasedání o unijním rozpočtu na období 2021-2027. Podle Wagenknechta tak Evropská rada měla učinit kvůli střetu zájmů u českého ministerského předsedy. Unijní soud ale zdůraznil, že pouze členské státy rozhodují o tom, kdo je bude na jednáních rady zastupovat. Wagenknecht uvedl, že se proti usnesení odvolá.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bohumil Stejskal (7 hlasů) 17.07.2020 13:08

  Tož jenom sa totok furt potvrzuje, jací sú Piráti hajzli... Jenom...

 • tyden tyden (4 hlasy) 17.07.2020 13:22

  u nas Burese uz havloidi odsoudili, podobne jako to udeali i s...

 • Jiří Vampola (4 hlasy) 17.07.2020 14:18

  Soud Evropské unie ....! Znáte někdo legračnější, srandovnější a...

 • megera megera (3 hlasy) 17.07.2020 12:43

  něco za něco...babiš jede do bruselu odsouhlasit ,že budeme ručit za...

 • o k (2 hlasy) 17.07.2020 13:39

  Jste si jist,že se vám smějí proto? Mimochodem, jací Češi jsou, vidí...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ondřej Neff z Neviditelného Psa dobře a správně zpražil toho knechta vozku:

https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirkus/uvahy-na-vikend.A200717_202039_p_cirkus_nef

0 hlasů

něco za něco...babiš jede do bruselu odsouhlasit ,že budeme ručit za úvěr ..................babiš s tím nemá problém,V4 nepodpoří jak prohlásil,top 09,piráti.starostové,křesťani,babiše v tom podporují............jak jsem psal již dříve,babiš nás prodá za dotace a díky prodejným politickým děvkám nás zadluží a znemožní nám odchod z eu,my máme ručit za nevratnou půjčku vyspělým jižním státům ,které jsou před bankrotem,ač máme 1/3 platy a důchody,komači byli proti nim břídilové

0 hlasů

OPRAVDU MUSÍME BÝT NUTNĚ SOUČÁSTÍ EVROPSKÉ UNIE?

Poslední dobou stále více slyšíme, že bychom bez EU nic neznamenali a měli bychom se podstatně hůře. Být součástí něčeho většího může opravdu být prospěšné, ale ne vždy. Záleží na tom, jakou úlohu v tom celku máte. A pokud si někdo myslí, že v EU je rovnoprávnost či demokracie, jak nám tvrdí například Top09, pak jde o zásadní omyl.

Evropská unie je především spolek řízený byrokraty vytrženými z reality. Ti pracují s neskutečným balíkem peněz, na němž mají nulovou zásluhu, dále s mocí, která vznikla z ničeho a lidé kooptováni do Evropského parlamentu většinou vůbec nechápou, o co jde. Jako držhubné dostávají nepřiměřené platy a odměny. V podstatě lze říct, že jsme svědky prvotřídní politické korupce, na kterou se sami skládáme. Pokud budete dostávat půlmilionu a více měsíčně za poslušnost a zajistíte si tím i poklidný důchod, pak se nelze divit, budete li poslušní a ve vlastním zájmu, nikoliv v tom, koho zastupujete, budete povolní. Košile je bližší než kabátu. Luxusní život europoslanců je skutečným výsměchem. Takové plýtvání penězi je do očí bijící a chování vyvolených, respektive vůbec existence této třídy nadlidí jsou prostě nepřípustné.

Hospodaření se společnými prostředky dle vizí několika jedinců zavání katastrofou. Neustále slyšíme o dotacích, grantech, o jejich potřebě pro rozvoj jednotlivých segmentů ekonomiky a hospodářství. Přitom nejde o nic jiného, než o klasické nabourávání a ohýbání trhu. Preferováním různě vybraných firem či proudů vytváří naprosto nezdravé prostředí. Nedávno jsme se mohli dočíst, že díky dotacím si můžete pořídit v Německu levnější elektroauta skoro zadarmo. Jde o ukázku kanibalismu na vlastním průmyslu, protože tyto nabídky se týkají především levných aut od vybraných značek. Místo volného trhu tak dochází k preferování určitého typu, několika výrobců, a především vlastních plánů a představ německé vlády naprosto nepodložených reálným výzkumem potřeb lidstva na úkor běžně fungujícího systému postaveného na nabídce a poptávce. A podobně funguje celá EU. Bez ohledu na ekonomickou situaci, národní odlišnost a zvyky, možnosti jednotlivých států, stále více míchá šrouby s hřebíky a snaží se vytvářet jednolitou poslušnou masu plnící příkazy především německých elitních politiků. Tandem Leyenová-Merkelová naprosto ovládnul dění v Evropě. A ostatní se podřizují. Jedni pro nedostatek moci, druzí jsou uplaceni z různých fondů.

Velkým zklamáním lze nazvat chování našich domácích politiků. Od levice těžko můžeme čekat zázraky a její socialistické vnímání nemůže být rozdílné od podobně se chovajícího vedení EU. K tomuto křídlu naší politické scény zamířila i kdysi údajně pravicová Top09, která nyní pod vedením Pekarové-Adamové inklinuje více k Pirátům než k pravici. Oslabení pravé části spektra způsobuje i výrazná středovost ODS, jejíž předseda Fiala dokázal nemožné a z ODS vytvořil stranu blízkou socialistickým ideálům. STAN je sbírka hodná zapomenutí, i oni jsou ochotní spolupracovat s kýmkoliv, kdo je vezme do holportu. Dá se říct, že kdyby z ODS, STAN, KDU-ČSL a Top09 vznikla jedna jediná strana, nikdo by si změny nevšimnul, navíc by měla trochu větší volební potenciál, protože existuje dost lidí, kteří si právě mezi nimi nemohou pro jejich podobnost vybrat. Ještě štěstí, že své možnosti tříští. ČSSD má vrchol dávno za sebou a Hamáček je příliš nevýraznou osobou, tedy pokud nemá červený svetr. ANO se jinak prezentuje a jinak chová. Europoslanci této strany patří ke stejným kolaborantům jako Piráti a velmi často hlasují spolu, byť Peksa a spol udávají předsedu ANO i v Bruselu.

Samostatnou jednotkou jsou SPD a Trikolora. SPD se jako jediná profiluje směrem ke zrušení EU. Vzhledem k tomu, že jinak toho moc nabídnout nemůže, protože složení SPD v čele s politickým podnikatelem Okamurou na vytvoření solidního programu moc nemá, je vystoupení České republiky hlavním programovým bodem této strany. Smůlou SPD je právě osoba Okamury v čele SPD, protože jde o kontroverzního lídra, který preferuje často vlastní způsob přístupu před zájmy ostatních členů. Trikolora má trochu podobný problém. Václav Klaus je natolik výrazným, že tvoří pro většinu lidí v zemi představu, že jde pouze o jeho stranu. Přestože se tomu sám brání, tento dojem je postaven na reálném základu. Až po roce se objevují další tváře představující Trikoloru, bohužel však i díky nijak zvlášť úspěšnému politickému PR a určitému amatérismu není Trikolora momentálně schopná v předvolebních výzkumech přeskočit 5ti% hranici potřebnou ke zvolení do Parlamentu ČR. Samozřejmě si při tomto tvrzení uvědomujeme, jakým způsobem jsou ty výzkumy zadávané. Nicméně odmítnutí vystoupení z EU Václavem Klausem mladším a představa možnosti návratu Evropy před podpis Lisabonské smlouvy je zklamání z určité naivity a špatného odhadu. Znamená li to zaměření se na voliče, pro které je EU perspektivní, pak by to znamenalo spojení s podnikatelskou sférou navázanou na peníze jdoucí z EU.

0 hlasů

Což nepřináší nic nového proti ODS a dalším stranám včetně ANO. Přestože řada dalších myšlenek a hesel může oslovit každého normálně uvažujícího Čecha, to zásadní a odlišné prostě chybí.

Momentálně probíhá v Bruselu setkání předsedů vlád, kteří se budou radit, jak utratit záchranný balíček až 20ti bilionů eur, které mají být napumpovány do ekonomik států EU. Babiš sám řekl, že jednání budou velmi složitá a potrvají dost možná i tři dny. Za tři dny jsou schopní utratit peníze, které navíc vzali kde? I kdyby to bylo v korunách, je to nepředstavitelná hromada. Jak dlouho by trvalo všem státům EU, než by je skutečnou prací vyprodukovaly? Nebo je stačí jen natisknout, rozdělit a tvářit se, jak úspěšně zachránili kontinent z problémů, které samotní tito politici způsobili? Přesně takto funguje byrokratická EU. Seberme jejím pracujícím občanům vše, co vydělají, něco málo jim vraťme, aby dýchali, a zbytek si přerozdělme tak, aby se pár lidí mělo dobře. Za odměnu si všichni mohou vyvěsit vlajku EU, dát odznáček na spz svého auta a ti obzvlášť hloupí mít v peněžence společná eura. My si budeme kázat, co je správné a prosadíme to, i kdyby po nás měla přijít potopa. Upřímně řečeno, pořád to nechápete?

https://pravyprostor.cz/opravdu-musime-byt-nutne-soucasti-evropske-unie/

CZEXIT

1 hlas

něco za něco...babiš jede do bruselu odsouhlasit ,že budeme ručit za úvěr ..................babiš s tím nemá problém,V4 nepodpoří jak prohlásil,top 09,piráti.starostové,křesťani,babiše v tom podporují............jak jsem psal již dříve,babiš nás prodá za dotace a díky prodejným politickým děvkám nás zadluží a znemožní nám odchod z eu,my máme ručit za nevratnou půjčku vyspělým jižním státům ,které jsou před bankrotem,ač máme 1/3 platy a důchody,komači byli proti nim břídilové

2 hlasy

Spravne rozhodnuti alespon po pravni strance. Sice jsem ho nevolil, ale na druhou stranu ceska ustava garantuje rovne prava at jste chudy, bohaty, chytry, holoupy nebo jakykoliv jiny. To spis opak by byl nebezpecny a to hodne! Takze respektujme prava mensin a doufejme ze i oni maji ❤️.

1 hlas

kdo tu ustavu sepsal a proc?nestacila ta z 1.republiky.podle ni by vetsina tech parazitu uz davno brucela a nebo by uz byli venku z basy.semita zid rychetsky nemel byt pripuste.jinak je to profanace spravedlnosti.at si dela ustavu v zidostane.kradla ta pakaz.marc reich taky.

1 hlas

To ja nevim. Ustava je z roku 2002 takze celkem moderni! Teda oproti vetsine pravnich predpisu.

0 hlasů

Soud Evropské unie ....! Znáte někdo legračnější, srandovnější a zbytečnější instituci ? Naše české soudy bych respektoval, i když si o nich člověk oprávněně může myslet své, ale soud eurobolševický bych odmítal a nerespektoval už tak nějak z principu a ze zásady. Podělanej Brusel nám nemá co poroučet.

4 hlasy

ovšem tím mnohem míň nějakej Blbknecht

1 hlas

jakekoliv soudy ve kterych nekde drepi semita zid bud jako soudce nebo pravnik a prokurator neni mozne brat vazne a uz vubec respektovat.vzdy pritomna korupce.to bures vi.jen jeden priklad.1.preliceni se zidem spionem alger hiss.soudce samuel kaufman to zaridil tak,ze to byl o,kdo dostal ten pripad k soudcovani z nekolika ostatnich soudcu,i kdyz to nebyol jeho automaticke poradi.a potom predvedl profanaci spravedlnosti a hiss byl osvobozen diky tomu praseti a nerozhodne porote.ve druhem preliceni pred bilym soudcem hiss byl usvedcen a vrazen do satlavy.jeho hlani bylo potvrzeno po otevreni archivu kgb,gru a kominterny.semiti nejsou evropane.ani indoevropane a uz vubec ne Slovane.tim padem nemaji narok evropany soudit,obhajovat a trestat,pakaz.nemaji ten smysl pro spravedlnost a jsou vzdy pristupni podplaceni a ovlivnovani jako treba v pripade zlodeje gatesa.

1 hlas

u nas Burese uz havloidi odsoudili, podobne jako to udeali i s Horakovou, a soud v EU to smetl se stolu :-)))))
No a ted na oplatku Bures odkyve tu prisernou EU sekeru, kde se zarucime, ze budeme nekolik desitek let prispivat bohatsim statum na jejich zelenou radoby ekopolitiku :-))))))))

to aby mistni ruda tlupa vedela, jak je to jejich udavacstvi uzasne a jak tim vsem pekne pomohli. vsichni mi znami Nemci a Francouzi se mi smejou, jaky jsou Cesi idioti. Udavat sami na sebe u vrchnosti a cekat ze nam to prospeje :-))))))

4 hlasy

Jste si jist,že se vám smějí proto? Mimochodem, jací Češi jsou, vidí každý a je to známá věc.

2 hlasy

pirati jsou banda rasistickych semitu zid-nazi,ne ajnstajn.zase si pletete schvalne Cechy se zidama,tak jako Rusy se sovetskymi semity zidy.co vidite jste mohl videt asi za inkvizice,kde zidi udavali zidy.tady pirati udavaji buresa.pokud se to nelibi,proc neodtahnete do zeme zaslibene,zidostana,mesuge?tam budete v raji zida a mezi svymi.nechce se?coz tak tedy birobidzan nebo brokolin?cha,cha,cha!salom.

0 hlasů

Originální pohled hlupce !

1 hlas

Tož jenom sa totok furt potvrzuje, jací sú Piráti hajzli... Jenom doufám, že ty súdy nesú placené z našich peněz...!!!

7 hlasů

něco za něco...babiš jede do bruselu odsouhlasit ,že budeme ručit za úvěr ..................babiš s tím nemá problém,V4 nepodpoří jak prohlásil,top 09,piráti.starostové,křesťani,babiše v tom podporují............jak jsem psal již dříve,babiš nás prodá za dotace a díky prodejným politickým děvkám nás zadluží a znemožní nám odchod z eu,my máme ručit za nevratnou půjčku vyspělým jižním státům ,které jsou před bankrotem,ač máme 1/3 platy a důchody,komači byli proti nim břídilové

3 hlasy

Ty šmejde, ty nejsi odvážný sluha, ale jsi debilní sluha. Ty havlozmrdský knechte, jsi lidem jenom pro smích.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi