Verdikt v Berlíně
Špehoval krajany v Německu, soud dal Íránci 28 měsíců vězení

19.07.2016 19:11

Na dva roky a čtyři měsíce poslal berlínský soud do vězení dvaatřicetiletého Íránce, který v Německu pro íránskou tajnou službu špehoval své krajany. Muž se zaměřoval na příznivce íránské opozice. Rozsudek není pravomocný.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Začátkem 80. let se sledovalo (i) mírové aktivisty (ne-li dokonce více než nějaké nacistické buňky).

http://www.zeit.de/hamburg/politik-wirtschaft/2016-05/verfassungsschutz-hamburg-evangelische-kirche-kirchentag

Roku 2013 prý zhruba 20 miliónů Eur na účel toho jako Verfassungschutzu.

http://www.n-tv.de/politik/Verfassungsschutz-zahlt-Millionen-article10201571.html

Každopádně, co se týká toho případu, pokud se řídí § 99 StGB, tak ze zmíněného se mi nijak nezdá jasné jak se řídilo proti v tomto případu SRN. Jakože hypotétický příklad:
když sdílím na Facebooku odkaz na článek na tyden.cz který si někdo z úřadu v SRN přečte, tak určitě ne špionáž nebo cokoliv takového. Však zda jíž špionáž když by mi někdo ze SRN platil abych sdílel odkazy které se zdají relevantní, to zřejmě diskutabilní. A obzvláště kdybych se například do počítačů redakce nahacknul nebo zneužil postavení a porušil mlčenlivost která by se vázala na místo (v prospěch cizí mocnosti), tak to by se jistě také chápalo, že ne v pořádku a argumentativně spadající pod takový zákon. Však když se jedná o nějaké například, že se někdo do soukromé emailové schránky nahacknul, tak jistě ne v pořádku a jistě relevantní pokud tak dělal pro cizí mocnost, ale prostě věc sama o sobě. Jakože když se vloupá do bytu v Německu tak se moc nebo dokonce vůbec neřeší jestli možná nějaká část nějakého státu jím něco takového nařídila, a považuje se to za samostatný trestní čin. A nějaká organizace MEK atd. je argumentativně jako soukromého charakteru, nápodobně jak i například tyden.cz kde v tom zmíněném příkladu poněkud rozdíl zda se nahacknu redakci do počítačů nebo úřadu.

Čímž se snažím říct, že ten zákon tím co říká nedělá tak jasno, že "proti SRN" zahrnuje i každý soukromý právní subjekt.

Tak či tak co se tedy v tomto případu specificky stalo jsem se ani v dalších článcích nepřečetl.

https://dejure.org/gesetze/StGB/99.html

0 hlasů

Co však určitě hrozné je že prý dostával existenční podporu v nezaměstnanosti mezitím co ale existenční nouzi neměl neboť vlastně jak zaměstnání měl, přičemž mi osobně není tak jasné zda opravdu trestná činnost jako taková když co je možná akorát nápodobné práci zpravodaje iránské tiskové služby.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov