Znesváření sousedé
Spor graduje. Kyjev předvolal polského velvyslance

18.11.2017 20:37

Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí si předvolalo polského velvyslance. Informovala o tom na twitteru mluvčí ukrajinského MZV Mariana Betsová. Kyjev reaguje na polské rozhodnutí nevpouštět do země Ukrajince s protipolskými postoji.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Petr Rozlil (1 hlas) 19.11.2017 03:55

    To je porad do kola.Ukrajinci, Polaci a Litva. Vsadim 500 kc, ze...

  • karel ledvinka (1 hlas) 18.11.2017 23:13

    hluboký názor/příspěvek-yronyje.a potom se divíte,že vámi zeman...

  • karel ledvinka (1 hlas) 18.11.2017 23:11

    v tomto mají poláci pravdu,ale z vyššího pohledu historického,polská...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Kdybych jako zástupce Pruského státu chtěl vyslat akademiky do Polskem drženého Slezska aby se podívali blíže na celou tu věc ohledně prý více než půl milionů civilních obětí na životech poválečného odsunu, pokud by to byla opravdu akadémická motivace aby se zmapovalo doposud nezaznamenané masakry (v porovnání s tím která sovietská jednotka kdy v té oblasti, a podobně) a aby se ty počty poněkud upřesnilo (jakože jako nezvěstně hlášená osoba možná odešla do Bavorska jako údajný Sudet, nebo zemřela v bombardování Dráždan za války kde ulice plné uprchlíky převážně ze Slezska), tak by s tím Polský stát problém možná neměl.

Kdybych nápodobně ale chtěl dělat aby exhumace a mrtvoly posloužily jako nějaká trofej v umělé vyvolané nacionalistické hystérii kde se jako dělá jako by to byl pro voliče důkaz jak člověku na svých mrtvolách záleží a že se nebude spát dokud nebude dosáhnuto odplaty, tak by s tím samo Polsko možná problém mělo.

Což myšleno jako taková věc kde by Polsku zamyšlením nad tím možná došlo co se některým v Ukrajině kolem té věci možná honí hlavou. A v rámci takových obav a stavu kde se i prezidenti musí snažit o přízeň voličů i kdyby voliči sebevětšími despoty, argumentativně se nabízí aby bylo 3. strany která se na to podívá, možná i s účastí studentů kriminalistiky kde by se argumentativně docela hodilo aby alespoň vícero států trochu podpořilo rozvoj kvalifikovaného personálu do později ve své profesi pozic u mezinárodní soudní instituce.

***

Stranou toho, ono je docela absurdní, že Stalin svým ukrajinským bratrům po tom řádění protlačil zisk území. Tedy, tenkrát to bylo pod jako Sovietským kloboukem, ale zrovna Sovieti právě byli docela agresorem v té druhé světové válce, kde Stalin kolabroval s Hitlerem před i po 1. září 1939, a Sovietsko obsadilo nejednu zemi. (A ta kolaborace kde Sovieti pomáhali Němcům mj. k budování armády byla dokonce v rozporu s Versaillskou smlouvou, kde ta smlouva Rusku zajistila navrácení území které Rusko před koncem 1. světové války odstoupilo Německé říši po té co se Rusko vzdalo.)

Jakože, dnes značná část "západu Ukrajiny" byla před válkou Polska, a z té oblasti mimochodem došlo k systématickému odstěhování Poláků po válce v rámci té hraniční změny.

Ohledně té oblasti někteří možná argumentují, že historicky Ukrajiny i z dob před tím než došlo k rozdělení Polska v 18. století (které v té době bylo ale po té co se katolíci v Pol-Lit. unii hezky nechovali když zabili desítky tisíc pravoslavných, a to rozdělení bylo docela dle náboženské denominace a co vím tak v té troše (baltským) Pruskem drženého území ani jedná etnická čistka a polština dokonce oficiální jazyk mezitím co když Polsko drželo Prusko před tím tak pruština takový status neměla - jakože ten kontext ohledně toho rozdělení docela odlišný než jak to pojalo panstvo v 20. století ve snaze se opičit aby se o ních zpívalo i staletí později a domnívající se jako by nějaký zisk území byl více opěvovaný než kvalita života - a mimochodem v tom rozdělení před staletími mělo Rusko nejvíce území).

Ale to rozhodnutí Stalina se právě nezdá jako by opravdu bralo moc v potaz skutečné co je vlastně koho. A že zrovna například Polsko mělo být spokojeno s nějakým rozhodnutím Stalina, který několik let před tím kolabroval na zničení Polska i Poláků a potom se nechal oslavovat jako by byl nějakým hrdinou a že zasloužený zisk území po tom všem, to v tom celém značně absurdní.

Jinými slovy, v mém pohledu Pruského státu jsem v tom tématu argumentativně poněkud předzaujatý když tvrdím, že by se Polsku mělo vrátit co Stalin sebral (a potom aby se i Prusku vrátilo území které původně Hitler ukradl - ale osobně bych neměl problém mluvit o možnosti alespoň dvoujazyčného uspořádání aby byla možnost, že by usedlí polsští obyvatelé v Pruskem nárokovaného území mohli zůstat i s možností nabytí Pruského občanství). Ale mám za to, že to je docela objektivní názor tvrdit, že docela absurdní když se po etnických čistkách dělá jako by se tím řádně nabylo území, což je argumentativně právě ten kontext ohledně té oblasti současně držená Ukrajinou a před okupací Sovietskem-Ruskem právě bylo Polska.

0 hlasů

Nápodobně absurdní pochopitelně celá ta věc ohledně toho, že po té co pangermanisté vyhnali Pruskou vládu 1932/33 aby pangermanisté ursurpovali moc (v které jím bezpečí údajných svých civilistů nakonec stejně bylo nejen jedno ale vlastně tu situaci mnohým značně zhoršili), že se dělalo jako by pangermanisté jasněže měli nárok na Pruské území a Prusko nemělo nárok ani na existenci.

0 hlasů

stalin dal ukrajině kus polska a chruščev jí dal Krym.nejsem proti navrácení.i svobodné slezsko,východní prusko a prusko by mohlo existovat.to by ale musela ukrajina vydat polákům zpět výdobytek socializmu,svůj západ.jinak by totiž z polska nezbylo nic.

0 hlasů

To je porad do kola.Ukrajinci, Polaci a Litva. Vsadim 500 kc, ze kvuli nim do deseti let Unie nebude existovat. Zatim pro Unii neudelali nic jineho nez stvali narody proti sobe, vsichni tri jen Evropu vydiraji, Evrope nemaji co nabidnout, jejich produkty jsou nucene cpany jinym zemi, hlavne je cpou do Ceska. Vyhodte Polsko a Litvu okamzite z Unie nez bude pozde a s Ukrajinou se o nicem nebavte. Jejich minulost svedci o vsem.

1 hlas

v tomto mají poláci pravdu,ale z vyššího pohledu historického,polská litva tedy neměla co dělat léta na ukrajině.dokonce pár let se v kremlu snažili pokatoličtit Rusy,než je Ruské lidové povstání VYKOPALO.chudák gogol ve svém hrobě rotuje i s tarasem bulbou.

1 hlas

Na odpovědi si musíme počkat na instrukce.
týden týden

0 hlasů

hluboký názor/příspěvek-yronyje.a potom se divíte,že vámi zeman opovrhuje?

1 hlas

Pologramotný genosse ledvinka jehož příspěvky nezaslouží nic jiného než opovržení se stále marně pokouší o gramatiku.

0 hlasů

Profesori cestiny!!! Pan ok a Jeronym Prazak jr! Hm..., bylo by pro vas mnohem rozumnejsi naucit se premyslet. Treba po somalsky, hlavne premyslet!!!

0 hlasů


pro natvrdlé,jako vy,píši yronyje,aby se nečemu DIVILI.chytřejším s vyšším IQ to dojde samo,ironicky.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 47/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.