Stížnost
Srbsko protestuje proti označení Tesly za slavného Chorvata

10.05.2020 07:19

Srbsko protestuje u Evropské unie, protože na svých internetových stránkách označila vynálezce a elektrotechnického průkopníka Nikolu Teslu za Chorvata. Ministr zahraničí Ivica Dačić uvedl, že poslal protestní nótu do Bruselu, protože stránky EU pro děti Learning Corner (Evropa pro školy) značily Teslu za "slavného Chorvata", který je jedním z prvních lidí, kteří objevili rentgenové záření, píše agentura AP.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Rozlil (3 hlasy) 10.05.2020 11:59

  Konecne!!!!!! Kazdej si meni dejiny jak se jim libi. NIkola Tesla se...

 • cestmir beranek (2 hlasy) 10.05.2020 13:20

  Pokud bychom určovali národnost dle místa kde se dotyčný narodil, pak...

 • tyden tyden (2 hlasy) 10.05.2020 11:56

  Tak Srbove maji Teslu, to vi kazdy. Chorvati maji koncentraky pro...

 • karel ledvinka (1 hlas) 10.05.2020 14:46

  to same s leninem.fotr misenec turka/cuvas/s...

 • karel ledvinka (1 hlas) 10.05.2020 12:11

  vubec bych se nedivil,kdyby ho prohlasili za par let semitou zidem.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nepřekvapuje mě to ,že soudruzi skopčaci jsi na vše dělají názor! Soudružka Layenova-Kalousková chce ovládnout celý svět i Balkán a Adolf chtěl i na Balkáně! Jen ho z tama Rudá armáda hnala jako psa zpět do bunkru v Berlíně!

0 hlasů

Tak se musím smát. Nic proti faktu, že byl Tesla etnický Srb, ale rád bych místním trollům připomněl, že Brežněv byl etnický Rus a ne, jak mnozí tvrdí, Ukrajinec a to jen proto, že to vylepšuje pozici Rusů ohledně 68. A už naprostá pitomost bylo tvrzení, že Krym daroval Ukrajině Ukrajinec Chruščev

0 hlasů

sam breznev si psal do sveho VLASTNIHO PASU-NARODNOST UKRAJINSKA.proc by si tam psal ukrajinec,kdyz to byl podle vas Rus?byl protezovan chruscevem,jako ukrajinec.a ZADNY Rus by NIKOMU Krym nedal.a uz VUBEC ne Rus z donbasu.zan tam padla rada Rusu a vybojoval to suvorov.na turcich a tatarech s mongolama.mimochodem,v dobe invaze v '68 byli sefy v kgb soudruzi semiti zidi cernenko a andropov.ti to rozjeli s tou fingovanou kontrarevoluci.prekrucujete historii?vycurane,ajnstajn.

0 hlasů

https://en.wikipedia.org/wiki/Nikita_Khrushchev

https://en.wikipedia.org/wiki/Leonid_Brezhnev

0 hlasů

Podívejte se na B. a Ch. životopis, Rodiče prvního byli Rusové a on narozený na Ukrajině. Stejný případ jako Tesla. Druhý narozený ruským rodičům v Rusku a hotovo.

0 hlasů

Těch případů se má vícero. Například v rámci pangermanizace se o osobnostech pruských dějin často mluví jako o Němcích. Nebo například ta "Prusko-Rakouská válka" roku 1866, té se západně ve školách říká "Německá válka v rámci německého dualismu".

Jinými slovy, trochu panevropského nacionalismu, možná i opět včetně vynuceného zrušení parlamentů a přepisování ústav a zrušení občanství členů (tentokrát EU), a další generace se v rámci politicky vedených škol učí, že například Tesla "příklad evropsko-národní úžasnosti". (A u Sovietů se jelo nápodobnou verzi "pan-národnosti", v rámci argumentace, že nacionalismus vždy hrozná věc a proto se má nahradit pan-nacionalismem.)

0 hlasů

Pokud bychom určovali národnost dle místa kde se dotyčný narodil, pak byl TGM asi Moravák, i když jeho otec byl negramotný Slovák a matka moravská Němka a on sám se prohlašoval za Čecha, nebo Čechoslováka :-). Pokud se narodil srbským rodičům a sám se cítil Srbem, pak byl N. Tesla Srb, i kdyby se celá EU třeba posr@la. To že měl občanství USA je irelevantní, před tím měl občanství Rakouské, protože ona vesnice náležela do Rakouské části monarchie.

2 hlasy

to same s leninem.fotr misenec turka/cuvas/s kalmyckou/oriental,mongol/ a mama misenka zida s nemkou nebo svedkou.nic Ruskeho v rodokmenu.

1 hlas

vubec bych se nedivil,kdyby ho prohlasili za par let semitou zidem.

1 hlas

Konecne!!!!!! Kazdej si meni dejiny jak se jim libi. NIkola Tesla se musi obracet v hrobe z Ustasovskych vrazdebnych chorvatu.

3 hlasy

Tak Srbove maji Teslu, to vi kazdy.
Chorvati maji koncentraky pro DETI, a jejich nacisticka komanda delaly veci, ze z toho bylo i Nemcum soufl.
Takze neni divu, ze Chorvati zatlacili v Bruselu a pamatku Tesly ukradli :-)))))
A o tom, jak Teslu okrad a podved Edison rude vemeno v redakci nevi :-)))))))

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov