Ceremonie
Srebrenický masakr: pohřeb obětí i kameny pro Vučiče

11.07.2015 15:35

Pohřbu 136 nově identifikovaných obětí masakru 8 tisíc muslimských (nyní bosňáckých) mužů a chlapců se v Bosně zúčastnily desetitisíce lidí. Na ceremonii, která se uskutečnila dvacet let po největším krveprolití v Evropě od konce druhé světové války, přicestovala řada zahraničních delegací, mimo jiné někdejší americký prezident Bill Clinton, srbský premiér Aleksandar Vučić či předseda české Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Vučić ale pietu předčasně opustil, když na něj dav začal házet kamení. Premiéra jeden kámen lehce zranil v obličeji a rozbil mu brýle. Bělehrad to označil za útok proti Srbsku.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • franta vránek (3 hlasy) 12.07.2015 07:45

  výbuch na sarajevském tržišti Merkale - 5.2.1994 - 68 mrtvých, 200...

 • Joe Mc Carthy (3 hlasy) 11.07.2015 20:19

  Odsuzuji nasili, ale clovek nechtene musi chapat duvody Srbu v te...

 • Michal Sabio (3 hlasy) 11.07.2015 23:02

  Ale chovali. V Alžírsku povraždili 100,000 lidí, v Afghanistánu je už...

 • Michal Sabio (3 hlasy) 11.07.2015 23:00

  Srbský prezident se chtěl usmířit, skupinka radikálů na něj házela...

 • o k (2 hlasy) 11.07.2015 19:18

  Divím se, že nějaký Srb má vůbec tu nebetyčnou drzost a jede do...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

V této spojitosti je pravidelně zmiňován hlavní představitel Vojsk Republiky srbské, generál Ratko Mladić, který měl údajně celý masakr nařídit (spolu s prezidentem Karadžićem). Skutečností je, že se dosud nikomu nepovedlo jakékoli zavinění Mladićovi nebo Karadžićovi prokázat. Konstatuje to řada expertních studií a neprokázal to ani tribunál v Haagu. Oba zmiňovaní navíc během války vyzývali k tomu, aby s civilisty bylo nakládáno podle mezinárodního humanitárního práva. Další prokázaný fakt rovněž je, že 3 600 lidí ze seznamu údajně povražděných se objevilo o rok později u voleb v Bosně a Hercegovině.....

0 hlasů

výbuch na sarajevském tržišti Merkale - 5.2.1994 - 68 mrtvých, 200 raněných - muslimské jednotky nechtěly nikoho z UNPROFOR pustit na místo výbuchu. CNN hlásila bezprostředně po útoku, že to udělali Srbové, Clinton prohlásil, že je "velmi pravděpodobné", že to udělali Srbové. Albrightová (tehdy velvyslankyně USA v OSN) volala po bombardování Srbska. B. Volker (TV TF1 - Francie) odhalil, že granát byl vypálen, podle zprávy OSN, z muslimských pozic.

3 hlasy

otcové islámského terorismu usa a NATO
Na jaře 1992 už bosenští muslimové, včetně těch srebrenických, přepadají autobusy ze Srbska, mlátí cestující a řidiče. Ve stejnou dobu rozlícený muslimský dav rozbíjí bustu spisovatele Ivo Andriće před jeho rodným domem ve Višegradu.
S pomocí USA vstupují na půdu Bosny tisíce mudžahedínů -- arabských veteránů z Afghánistánu. Ve střední Bosně páchají zvěrstva na srbském obyvatelstvu. Za celou dobu působení velitele Oriće od roku 1992 do konce roku 1994 bylo jeho jednotkami, často za jeho osobní přítomnosti, povražděno 3 262 Srbů a zničeno téměř 100 vesnic a větších usedlostí v okolí Srebrenice. Všechny zločiny spáchané za léta 1992-94 popsal ve svých zprávách dr. Milivoje Ivanišević, dnešní ředitel Ústavu pro studium srbského utrpení ve 20. století (www.serbvicitm.org). Ve zprávě později vydané formou knihy jsou přesně popsány události den po dni. Kde, kdy, kdo a jak byl zavražděn. A také jsou tam jména muslimských velitelů a vojáků, kteří vraždili.
http://blisty.cz/art/58848.html

2 hlasy

Lež i pravda za pojmem Srebrenica USA a NATO ochránci muslimských teroristů Učk a chorvatských Ustašovců čili terorismus USA a NATO
http://www.novarepublika.cz/2015/07/lez-i-pravda-za-pojmem-srebrenica_9.html
Koncem jara 1995 bosenská vláda odvolala ze Srebrenici své vedoucí představitele, včetně generála Oriće. A v Chorvatsku bylo už připraveno 140 000 chorvatských vojáků, masivně vyzbrojených Německem, strategicky pod velením amerických penzionovaných generálů, za pomoci NATO letadel, aby vyhnali (a oloupili) 230 000 Srbů z jimi po staletí obývaných oblastí Chorvatska (Krajina). Nevelká srbská jednotka VRS, 500 - 1 000 mužů, podstatně menší než 28.bosenská divize,

2 hlasy

Ve stínu protisrbské propagandy zahajují chorvatské jednotky na konci léta 1995 pod přímým velením amerických plukovníků a generálů největší etnickou čistku po skončení 2. světové války. Vyhánějí chorvatské Srby o celkovém počtu 250 000. Kdo neuteče je popraven. Za tento zločin se nikdo z chorvatských či amerických velitelů před žádnými soudy nezodpovídal. Naopak, Chorvatsko bylo bez problémů přijato za člena Evropské unie a chorvatští generálové obžalovaní z válečných zločinů byli týmž soudem ICTY v Haagu skandálně osvobozeni.

2 hlasy

Srebrenické lži fašismu USA a NATO
http://www.novarepublika.cz/2015/07/srebrenica-vylhana-kauza.html
28. muslimská divize vyrážela ze Srebrenice do okolních, do srbských vesnic, které drancovala. Do konce roku 1994 Oričovi muži s pomocí místních muslimských sedláků povraždili přes 3200 svých srbských spoluobčanů a pak se vždy i s lupem stáhli pod ochranu chráněné zóny OSN. Někteří Orićovi muži si hráli v ulicích Srebrenice s usekanými hlavami zabitých Srbů ´kopanou'.

2 hlasy

Pravoslavna cirkev, se zda, neni schopna civilisovat: Srbsko, Rusko, Recko

0 hlasů

Srbský prezident se chtěl usmířit, skupinka radikálů na něj házela kamení, a je to podle tebe vina pravoslavné církve, ty "civilisovaný" moulo?

3 hlasy

On se chce usmirit bez uznani genocidy ? A za ni stoji Putin a podava v UN veto.

0 hlasů

Jaké genocidy ? Zabití muslimský mužů není žádná genocida, ale protiteroristická prevence.

0 hlasů

Odsuzuji nasili, ale clovek nechtene musi chapat duvody Srbu v te dobe, kdyz vidi dnesni Evropu ve valce, ano! valce s Islamem. A bude to pres mrtvoly, Islam pravdepodobne bohuzel zvitezi.

3 hlasy

Před 20 léty se islamisté ve světě zdaleka nechovali tak, jako dnes. Chování Srbů v Srebrenici by ale bylo neomluvitelné i dnes. Popravit tisíce lidí, neozbrojených civilistů, mezi nimi i 14tileté děti, to není možné ničím omluvit. Tenkrát se nejednalo o válku s islámem. Byla to válka mezi pohrobky s. Tita a Srbové si činili nárok na co největší území. To, že to v Jugoslávii po jeho smrti nebude jednoduché, to se dalo čekat. Staly se však věci, které se stát neměly a Srebrenica byla jednou z nich.

1 hlas

Ale chovali. V Alžírsku povraždili 100,000 lidí, v Afghanistánu je už tehdy cvičili Američani.

3 hlasy

Divím se, že nějaký Srb má vůbec tu nebetyčnou drzost a jede do Srebrenice. K tomu ještě člověk, který svého času prohlašoval, že za každého mrtvého Srba zemře 100 muslimů. Nikdy jsem neměl nic proti Srbům, ale to, co prováděli po 90. roce, to bylo to nejodpornější, co se v Evropě po WW2 událo. Kdyby se zachovali jako civilizovaný národ, nemuseli přijít o Kosovo a mohli si vyjednat mnohem příznivější podmínky po rozpadu Jugoslávie. Mysleli si však, že jsou vyvoleni na Balkáně vládnout a cítili podporu Rusů. Zmýlili se stoprocentně a co mají, to si zasloužili.

2 hlasy

Divim se, že Merkelová měla vůbec tu nebetyčnou drzost a jela do Moskvy, když Rusové vzpomínali na své vítězství nad Německem a na 20 milionů Rusů, které Němci povražili, a ještě měla tu drzost se do Rusů navážet, místo aby radši mlčela. Divim se, že Clinton, Bush a Obama měli tu drzost jet do Vietnamu, když před pouhými 40 lety americká armáda povraždila až 2 miliony Vietnamců a schazovala chemické jedy na celou zemi.

2 hlasy

Americká armáda zabíjela komunistické viet-congy, kteří se snažili dobýt Jižní Vietnam.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 12/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.