Tajná láska. Kvůli agentce KGB dostal Polák šest let

Zahraničí
8. 10. 2015 13:36
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na šest let do vězení poslal soud v Bialystoku na východě Polska agenta polské kontrarozvědky za to, že prozradil služební tajemství běloruské vyzvědačce, do níž se zamiloval. O zatím nepravomocném verdiktu ve čtvrtek informoval polský tisk. Milenka odsouzeného agenta už před sedmi lety zmizela.

Do ženy, která se do Bialystoku přistěhovala před dvanácti lety i se synem a přítelkyní, se agent zamiloval a tajně se s ní stýkal. Věděl přitom, že jeho milá pracuje ve službách běloruské tajné služby KGB, a nadřízení mu písemně zakázali se k ní i jen přiblížit. Agent ji ale varoval, že se o ni kontrarozvědka zajímá, a prozradil i další tajné informace.

"Třiačtyřicetiletá Běloruska Olga S. byla pohledná žena s oslnivým úsměvem, soudě podle fotografie ze zatykače," napsal polský deník Gazeta Wyborcza.

Podle listu se v "případu zamilovaného agenta" odehrál už druhý soud. První, tajný proces před pěti lety skončil odsouzením agenta Roberta R. k 26 měsícům vězení za překročení pravomocí a zanedbání povinností. Soud vyšší instance ale tento verdikt zrušil a nařídil případ znovu posoudit. Výsledkem bylo nynější odsouzení za špionáž. Verdikt ještě není pravomocný.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Protesty proti Trumpovi zaplnily ulice měst po celých Spojených státech

Zahraničí
19. 10. 2025
ilustrační foto

Americká diplomacie: Je tu vážná hrozba, že Hamás zaútočí na civilisty

Zahraničí
19. 10. 2025
Motockl podepsaný papežem. Peníze z dražby půjdou na charitu

Papežem podepsaný motocykl se vydražil za 130 000 eur

Zahraničí
18. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ