Módní návrhář
"Ti vaši uprchlíci..." Lagerfeld se ostře pustil do Merkelové

13.11.2017 20:02 Původní zpráva

Známý módní návrhář Karl Lagerfeld se nevybíravě opřel do politiky německé kancléřky Angely Merkelové. Řekl, že jeho země nemůže zabít miliony Židů a potom přivést miliony jejich nejhorších nepřátel. Ostré prohlášení podal v rozhovoru pro francouzskou televizní show.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Rozlil (10 hlasů) 13.11.2017 19:41

  "nasli se i kteri s nim souhlasili" Ano, ja jsem jeden z nich!

 • Kamil Podlešák (9 hlasů) 13.11.2017 19:48

  Němci jako národem lze leda tak pohrdat, pokud do svého čela...

 • Zikmund Kasik (4 hlasy) 13.11.2017 22:56

  Němci se rozhodli zlepšovat svůj systém vadnými součástkami, které...

 • Ďury - (3 hlasy) 14.11.2017 05:50

  Ne pane, Němci na to mají právo, ale ta svi....ně Merklová nemá právo...

 • karel ledvinka (3 hlasy) 13.11.2017 21:33

  o právu nic nepíše.naopak.opakovaně VOLÍ.mají na vybranou,ale dělají...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dědek ve svých čtyřiaosmdesáti letech už má nárok vypustit z úst svůj názor, co mu můžou? Že se rozbouří sociální sítě, už vidím, jak mu to rve játra, chá. Navíc má pravdu.

0 hlasů

TI CO JE TADY CHTĚJI BY SI MĚLI VZÍT KAŽDÝ RODINU MUSLIMU DOMŮ NE ???? VŠAK JE ZNÁME S TELEVIZNÍCH POŘADU A DEMONSTRACI PRO PŘIJIMANÍ MIGRANTŮ A KTOMU JSOU K MÁNI SEZNAMY LIDÍ KTEŘÍ PODEPSALI PETICI PRO PŘIJETÍ MUSLIMU BYLI TO HERCI SPĚVÁCI ,PROFESOŘI,DĚKANÉ A DALŠÍ !!!TI MAJÍ TAKOVÉ PŘÍJMY ŽE SE O NĚ MUŽOU POSTARAT ABY NEZATĚŽOVALI ČESKÝ ROZPOČET !!!!PŘECE NEMUŽOU CHTÍT ABY SE DŮCHODCI A OBČANÉ S NIZKÝMI PŘÍJMY SKLADALI NA OPERACE DĚTÍ NEBO SBÍRALI VÍČKA A ONI SI ŽILI NAD POMĚRY NE??,

0 hlasů

TI CO JE TADY CHTĚJI BY SI MĚLI VZÍT KAŽDÝ RODINU MUSLIMU DOMŮ NE ???? VŠAK JE ZNÁME S TELEVIZNÍCH POŘADU A DEMONSTRACI PRO PŘIJIMANÍ MIGRANTŮ A KTOMU JSOU K MÁNI SEZNAMY LIDÍ KTEŘÍ PODEPSALI PETICI PRO PŘIJETÍ MUSLIMU BYLI TO HERCI SPĚVÁCI ,PROFESOŘI,DĚKANÉ A DALŠÍ !!!TI MAJÍ TAKOVÉ PŘÍJMY ŽE SE O NĚ MUŽOU POSTARAT ABY NEZATĚŽOVALI ČESKÝ ROZPOČET !!!!PŘECE NEMUŽOU CHTÍT ABY SE DŮCHODCI A OBČANÉ S NIZKÝMI PŘÍJMY SKLADALI NA OPERACE DĚTÍ NEBO SBÍRALI VÍČKA A ONI SI ŽILI NAD POMĚRY NE??,

0 hlasů

Kdy už konečne evropští lídři přijdou na to, že Evropa nemá kapacity být zaopatřovacím ústavem pro lidi z třetího světo. Touhle politikou třetímu světu nijak nepomůžeme, pouze sebe zničíme. Ale pseudohumánním elitám a neziskovkám je to jedno. Oni si to možná i přejí
http://www.epshark.cz/clanek/140/eu-bludy-bez-hranic

0 hlasů

Poněkud mám pochyby zda se Sarkozy, Erdogan a Obama vůbec obrátili na Merkel aby se zeptali zda souhlasí s podporou povstání. Na druhou stranu se i SRN zúčastnila prohlášení o přátelství se Sýrií, ale to je jíž několik roků kde se jíž dávno mohlo říct jak se co vidí.

Však ohledně pojetí osoby která prý preferuje vyhublé modelky, to se asi stejně není moc čemu divit pokud na ostatní nahlíží akorát jako na prostředek pro jeho účely v kterém mu je asi naprosto jedno jestli se taková modelka možná ani nedožije 30 nebo 40 let jak byla pobízená aby své zdraví obětovala tomu pánovi a jeho kamarádům terým se akorát nějak jednou hodila. A od takového slyšet jakoby poučení o lidských vztazích a podobně, to v takovém kontextu obzvláště absurdní.

***

Stranou toho, kdybych já vystupoval (například v TV), a řeč o holocaustu, tak bych osobně nemluvil o "tamtěch Židech".

Jakože, sice je historicky jistě relevantní se zmínit o kontextu v kterém nacisté chtěli vyhubit v podstatě všechny ostatní, a ostatní jak dle kategorizace politické, náboženské, tak i nějaké té jako zoologické (v které nacisté měli i tzv. bílé, neboli caucasian/kavkazské, za podřadné) - což mimochodem docela souznělo s ideologií za Hep-hep nepokoji a do dob ještě dávnějších. A v první řadě měli nacisté zaměření ohledně "tamtěch bolševiků, Židů, Romů, i homosexuálů" a jíž se mělo plán na vyhubení dalších kteří ne z toho jak nacistického rodu v kterém se jejích vůdce měl za povolaný Bohem mezitím co nejen on frčel na pervitínu a německé divize SS utekli jak Sovieti dělali ofenzívu (a najednou ani ň údajného bránění "svého lidu" na východě, kterým se několik roků před tím ohánělo jako hlavní důvod tlačení na východ, viz že i ta Mníchovská dohoda byla v takovém pojetí).

Ale byť mezi obětmi holocaustu kteří byli mj. v Polsku možná byla část kteří meziváleční "tamti" ale stejně civilní uprchlíci z Ruska, tak většina obětí holokaustů byli naprosto místní.

Viz například Lilli Henoch* - o ní mluvit v obecní rovině jako o "tamté Židovce" mi osobně přijde docela perverzní neboť to je naprosto protiřečící občanskému konceptu a právnímu státu v kterém pokud se dělá politicky nějaké kategorické rozdíly tak dle právních skutečností jako je občanství nebo pobytový titul. Jakože ř.k. katolický mních možná mluví o všech i svých spoluobčanských ne ř.katolických jako o "tamtěch", a možná nápodně dělá i člen komunistické strany, atd., ale takový pohled není právně legitimní a tudíž postrádá státní úroveň, a i politicky to není na úrovni.

A od toho bych se ve vystupování vyhýbal galaktickým obloukem pojetí jako by oběti holokaustu byli "tamti cizácké".

*
https://de.wikipedia.org/wiki/Lilli_Henoch

0 hlasů

Němci se rozhodli zlepšovat svůj systém vadnými součástkami, které nesplňují základní normy evropské civilizace. Ať se pak nediví, že jim stroj bude šlapat od desíti k pěti a občas v sobě pár lidí rozšmelcuje na hadry.

A mimochodem, pokud chtějí spasit svět (což nikdá k ničemu dobrému nevedlo), tak by měli rok co rok brát všech 50 nebo kolik miliónů chudých, kterých ročně na světě přibývá. S necelým miliónem ročně těch nešťastníků moc nevytrhnou.

4 hlasy

Němci jako národem lze leda tak pohrdat, pokud do svého čela opakovaně volí postbolševickou hydru, která pozváním islámu ohrozila celou Evropu. Němci, jste tragikomičtí trotlové.

9 hlasů

Tvrdíte snad že Němci nemají právo si svobodně vybrat svou reprezentaci a že mají horší názory než Vy? Hmm to je odvážné.
(axman.pavel@skaut.cz)

0 hlasů

Co mu to podsouváte? Vůbec nic o tom, že by Němci neměli právo si svobodně vybrat svoji reprezentaci ani nenaznačuje. a jestli si myslí, že má lepší názor na toto než Němci, tak na tom není nic odvážného, je to úplně normální.

1 hlas

Ne pane, Němci na to mají právo, ale ta svi....ně Merklová nemá právo to vnucovat ostatním a ovlivňovat politiku EU.

3 hlasy

o právu nic nepíše.naopak.opakovaně VOLÍ.mají na vybranou,ale dělají blbá rozhodnutí.tak jako když dosadili na prezidenta semitu žida wollfsa a potom ho museli VYKOPAT,jelikož lhal a kradl.jako rath.rittig,madoff,l.silver atd.jak je vidět,nemají moc zkušeností s demokracií.

3 hlasy

"nasli se i kteri s nim souhlasili" Ano, ja jsem jeden z nich!

10 hlasů

taky s nim souhlasim, a pridavam: nemecko, za ty dve rozpoutany valky uz davno nemelo existovat

1 hlas

Já s ním zase nesouhlasím ale oba si žijeme docela dobře ne?
(axman.pavel@skaut.cz)

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.