Řecký premiér
Tsipras: Podepsal jsem dohodu, které nevěřím

15.07.2015 06:45

Řecký premiér Alexis Tsipras v televizním rozhovoru hájil pondělní dohodu uzavřenou s eurozónou. Jak nicméně dodal, nevěří v ni a podepsal ji kvůli tomu, aby se vyhnul katastrofě, ke které by mohlo v zadlužené zemi dojít.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Skalský (10 hlasů) 15.07.2015 07:30

    Podělal se a podělali se všichni Řekové.. Měli to udělat jako...

  • Hogo Fogo (8 hlasů) 15.07.2015 06:53

    "Beru plnou zodpovědnost za chyby, které jsem učinil, a za to, že...

  • Iwo Nowak (5 hlasů) 15.07.2015 08:54

    siprs a rekove vubec mohou byt vubec radi a vdecni za jakoukoliv...

  • Martin Macháček (5 hlasů) 15.07.2015 07:39

    Ty malek šulínku, tady se píše o Řecku.

  • pn pn (4 hlasy) 15.07.2015 07:51

    Roku 1946 vypukla zuřivá občanská válka mezi komunistickými partyzány...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Může stát řídit člověk, který vědomně podepíše i nevýhodné smlouvy, resp. takové smlouvy jimž prý "nevěří"? ... Svatá prostoto!!!

0 hlasů

Na druhou stranu: ve světě, kde všichni dluží všem - není nejfikanější (nejrafinovanější) ten, kdo dokáže za svůj lid co nejdéle slibovat i zjevně nemožné a tedy nesplnitelné - když si po celou tu dlouhou dobu jeho lid žije jako "v nebi"? ... ;o))) ... jistě že to jednou skončí ... a co pak? ... Odpískají vše, řeknou SORRY a dál si pojedou na svém písečku podle svého a za své (nově vytištěné) a na ostatní nakašlou zvysoka?

0 hlasů

Diktatura prazdne kasy nebere ohled na politickou prislusnost :)

0 hlasů

podstatné je, že Tsipras vyjednal další desítky miliard EUR, které Řecko může dostat. A jinak řecké sliby, chyby...takže závěrem bych řekl, že Tsipras vyjednal co potřeboval a na zbytek eurozony udělá až dostane peníze dlouhý nos..takže velký Tsiprasův úspěch.
Je otázkou, jak dlouho tohle budou trpět Merkelové, Holllandovi daňoví poplatníci, kteří nedobrovolně do Řecka posílají peníze .

1 hlas

Stejně dříve nebo později odejdou z Eurozony,tak radši dříve.Přijmout Drachmu,devalvovat ji a okamžitě by nastartovali ekonomický růst.Pár zemí co byly v lejnech to udělalo a osvědčilo se to.Povídal to také ekonom Švejnar a to je pan ekonom.

2 hlasy

to co píšete, je samozřejmě jediné řešení, pokud by se respektovaly přirozené ekonomické zákony. Jenže soudruzi v bruseli, stejně jako dříve ti v RVHP si mysleli, že poručí větru dešti a tím spíše i trhu, tak se snaží mocensky znásilnit přirozené ekonomické zákony a svobodný trh. RVHP na to již zkrachovalo, ted v přímém přenosu krachuje eurozona, jen ten krach tlačí před sebou - o to to pak bude větší pecka.

1 hlas

Jak někdo napsal, s pistolí u hlavy by každý podepsal cokoliv.

2 hlasy

Horší jak pistole u hlavy (což se nestalo) je, že by přišel o moc, prachy, milenku atd. Ono když se má člověk rozhodnout mezi bohatstvím a spadnutím mezi obyčejné občany, volí bohatství. Jinak tito lidé tvoří všude uže klany a pomáhají si navzájem obsazováním do koryt. U nás to samozřejmě není jiné... jenom těch synáčků a dcer politiků je nalezlých na lukrativní místa ... ale tak to je a tak to bude vždycky. Jednoho politika zloděje zavřou - objeví se další a krade ještě víc. zakáže se alkohol ve sněmovně a vrcholník v parlamentu ho má jak zákon káže.
Prostě co si myslíme, je jim jedno.

1 hlas

siprs a rekove vubec mohou byt vubec radi a vdecni za jakoukoliv dohodu a pomoc... pekne jim to komousi Tsipras a Varufakis pohnojili tak at si to ted rekove pekne vy..rou ......./

maj co chteli kdyz jim EU nabizela pomoc chovali se arogantne a namisto podekovani si este kladli podn=minky



a odbory v recku pry chtej stavkovat proti reformam :-))))) hahahahaha to je opravdu traparna a ubohost nejvyssiho stupne stavkovat proti tromu ze vam nekdo pomuze to umej jen rudi odborari....

5 hlasů

Siprase hochu, dost podobné našemu Socbotkovi :-)

2 hlasy

Tož totok tomu vysmatému šulinovi nevěřím ani slovo! Řecko je v prdeli vlastní vinou a dlouho si žili nad své reálné možnosti! Je běžným pravidlem, že pokud někdo neplatí půjčky přijde exekuce...!!! Stejně totok řešit v Řecku a vysrat se na zbytečnou a falešnou solidaritu ...!!!

4 hlasy

Státní bankrot postihuje věřitele státu, jeho hospodářství i občany.
Ale Bohušu, když oni tomu Řecku nedovolí zbankrotovat...a ty budeš platit dál - ne Řecku ale věřitelům. Kdyby totiž Řecko vyhlásilo bankrot (a už před 5 lety bylo pozdě), museli by se věřitelé spokojit se ztrátou všech nebo části půjčených peněz. Například po Argentinské krizi v letech 1999-2002 přišli věřitelé až o 75 % půjčených prostředků. Při bankrotu v Ekvádoru v lednu 2009 byly závazky vydraženy za 31 % nominální hodnoty.
Tož tak.

4 hlasy

Podělal se a podělali se všichni Řekové..
Měli to udělat jako Argentina.... vyhlásit státní bankrot a věřitelům nas***. ( Například po Argentinské krizi v letech 1999-2002 přišli věřitelé až o 75 % půjčených prostředků.....https://cs.wikipedia.org/wiki/St% - C3%A1tn%C3%AD_bankrot)
.."
Argentina je dnes normální SAMOSTATNÁ a NEZÁVISLÁ země. Řecko je pod správou nikým nevolených úředníků MMF a SB, nikdy se z dluhů nevyhrabe a bude tam jen hůř.
Samozřejmě, že by dosavadní věřitelé už nikdy Řecku nepůjčili, jenže měli nabídky na půjčky z celého světa, m.j. i od té Argentiny, která ukázala, jak jednat s lichváři. Na úrocích už Řecko většinu dluhů zaplatilo, rozpočet má od roku 2013 vyrovnaný , tak o co jim šlo?
Možná, že USA pohrozily, že je nenechají padnout do náruče Číně a Rusku. Asi by proběhla vojenská akce jako po válce, kdy také Řecko zkusilo vycouvat na východ...
Nic o pozadí nevíme...

10 hlasů

věřitelům nas***.????? jste normalni?

2 hlasy

Je to normální komunista, takže má i normální názory a jednání normálního komunisty. Žít na úkor druhých a když se nedostává, tak někomu něco vyvlastnit, nebo zabavit, případně ukrást...

1 hlas

Ach vy chytráku. Argentina mohla vyhlásit bankrot proto, že platí svou měnou. Jinak je Argentina hospodářsky v prdeli. Měna za čtyři roky oslabila na méně než polovinu, inflace je téměř 40%, dluh je po všech sníženích přes 120 mld. dolarů, více jak třetina obyvatel je pod hranicí chudoby, která je v Argentině hodně nízká. A fakt dobrá je poznámka o lichvářích. Kdyby si tyto státy nepůjčovaly a půjčené neprojedly, nebyly by v rukou "lichvářů".

4 hlasy

Po valce Recko zkusilo vycouvat do komunistickeho blahobytu, kdyz komunisti jako soucast vlady narodni jednoty porusili vsechny dohody a pokusili se prevzit nasilne moc v zemi.

4 hlasy

Ty malek šulínku, tady se píše o Řecku.

5 hlasů

Ty malek šulínku... A on píše o čem...?

1 hlas

Ty se starej o to, aby byly zachodky ve Vrsovicich poradne vypulirovany.

1 hlas

Roku 1946 vypukla zuřivá občanská válka mezi komunistickými partyzány a přívrženci monarchistické vlády, která skončila za čtyři roky vítězstvím provládních sil.



Občanská válka v Řecku v letech 1946-49, která byla zapříčiněna odbojem partyzánských levicových komunistických sil proti jednotkám pravicové legitimní vlády podporované Velkou Británií a USA, způsobila, že desetitisíce účastníků odboje muselo odejít do exilu po prohraném partyzánském boji v roce 1949. Československo jako země s komunistickou vládní garniturou tyto uprchlíky přijala jako řeckou politickou emigraci a převzala péči o děti a poskytla existenční zázemí dospělým řeckým politickým emigrantům. Celkem přišlo do tehdejšího Československa přes deset tisíc osob. Zpětné repatriační procesy vzhledem k přerušeným diplomatickým stykům s Řeckem probíhaly za účasti mezinárodních organizací OSN a Červeného kříže.

4 hlasy

"Beru plnou zodpovědnost za chyby, které jsem učinil, a za to, že jsem se podepsal pod dokument, kterému nevěřím," prohlásil Tsipras v rozhovoru s řeckou státní televizí ERT. Jak nicméně dodal, jeho povinností je, aby byl dokument v Řecku přijat.

Je to krásné.
A dojemné.
A skončí to zase tak, že cosi slíbí, cosi dostanou a nic se nezmění.
Řecko může skutečně povytáhnout z bahna jen oddlužení.
Je to svinstvo, ale jiné řešení asi není.
Vykládat, že musí splatit dluhy, je sice oprávněné, ale každý trochu soudný člověk ví, že to naprosto není reálné.

8 hlasů

Nějaká paní tady včera psala, že Řecko zaplatí dluhy buď v prosinci 2055 nebo v lednu 2056, přesný termín prý ještě není znám...
:-)

1 hlas

Pardon, tak dokonce už v r.2054 prý bude Řecko bez dluhů...

4 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov