Útok <span>britského školáka</span> zastavil přes oceán Kanaďan

Zahraničí
20. 3. 2009 18:52
Škola v Attleborough.
Škola v Attleborough.

Kanystr z benzínem (ilustrační foto).Britský student, který na internetu vyhrožoval vyhozením své školy do vzduchu, byl v úterý zatčen díky Kanaďanovi. Ten při brouzdání po internetu hrozbu zaznamenal a varoval britskou policii. Oznámil to dnes kanadský tisk.

"Dnes v 11.30 vyhodím svou školu do vzduchu. Ti hnusáci budou platit," zněl text, na který v úterý na internetu narazil student hudby na montrealské univerzitě Concordia John Philip Neufeld.

Hrozba směřovala proti lyceu v Attleborough severovýchodně od Londýna. Škola má 950 žáků.

ČTĚTE TAKÉ: Střelec z německé školy je mrtvý, zabil 15 lidí
                        Horor ve školce: dvě děti mrtvé, další bojují o život
                        Střelec v Alabamě zabil nejméně deset lidí

Škola v Attleborough."Při všech těch masakrech, co jsou teď na školách, to není něco, co by se dalo brát na lehkou váhu," řekl Neufeld listu The Globe and Mail.

Neufeld se po krátkém hledání na internetu telefonicky spojil s britskou policií a ta půl hodiny poté zatkla u vchodu do lycea šestnáctiletého chlapce, který tam nesl kanystr s benzinem, zápalky a nůž.

Po útocích v německé škole ve Winnendenu minulý týden, které zmařily šestnáct životů, jsou úřady i veřejnost obzvláště citlivé vůči jakémukoli ohrožení bezpečnosti ve školách. Střelci v Německu bylo pouze sedmnáct let.

Foto: Profimedia.cz a attleboroughhigh.norfolk.sch.uk

Autor: ČTK

Další čtení

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj varoval: Pozor! Rusko v létě "něco" chystá v Bělorusku

Zahraničí
29. 4. 2025
ilustrační foto

Organizovaný zločin rekrutuje mladé na internetu. Může se to stát i v Česku

Zahraničí
29. 4. 2025

V ordinaci v Polsku ubodal pacient lékaře. Nebyl spokojený s léčbou

Zahraničí
29. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ