V Británii se zdvojnásobil počet úmrtí na 21

Zahraničí
14. 3. 2020 16:21
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Británie ohlásila dalších deset úmrtí na nový koronavirus. Země má podle místních zdravotnických zdrojů už 21 mrtvých, což je tedy ve srovnání s pátkem dvojnásobek.

"Bohužel musím potvrdit, že v Anglii deset pacientů s pozitivním testem na (onemocnění) COVID-19 zemřelo. Všichni spadali do rizikové skupiny," sdělil v prohlášení představitel britského zdravotnictví Chris Whitty. Za rizikové se považují starší lidé a ti, kteří už trpí zdravotními problémy.

Británie také oznámila, že nízkonákladové aerolinky Jet2 zrušily všechny lety do Španělska i na Baleárské a Kanárské ostrovy. Reagují tak na situaci ve Španělsku, které už má 5700 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Pět letadel, která už byla na cestě, se dnes muselo obrátit a vrátit se do Británie. Vyplývá to z údajů služby Flightradar24.

Španělsko zavádí dvoutýdenní nouzový stav a zásadním způsobem omezuje pohyb občanů. Po Itálii je co do koronaviru nejvíce zasaženým evropským státem. V sobotu oznámilo, že má 5753 nakažených a 136 mrtvých.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/geralt

Další čtení

ilustrační foto

Ukrajina trolí Rusko. Zelenskyj řekl, že nejlepší sankce jsou požáry rafinerií

Zahraničí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Vánoce ve Venezuele začnou 1. října, oznámil autoritářský prezident Maduro

Zahraničí
14. 9. 2025

Rusko dále provokuje, spojenci v NATO zůstávají ve střehu, uvedl Lipavský

Zahraničí
14. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ