Bez registrace
V Německu se ilegálně pohybují statisíce imigrantů

07.11.2017 11:30 Původní zpráva

Podle odhadu odborníků se v Německu pohybuje až 520 tisíc imigrantů, kteří nejsou registrováni úřady. Do země v posledních třech letech přicestovalo 1,5 milionu imigrantů hledajících ochranu. Z těchto lidí pak pouze každý druhý splňoval podmínky pro udělení azylu. Ani ne každý desátý se odstěhuje z Německa pryč. Tento relativně malý počet lidí stěhujících se ze země má tři důvody.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Honza Hloupý (6 hlasů) 07.11.2017 12:15

    Jakto "ilegálně"? Vždyť je pozvala osobně sama Reichskanzlerin.

  • jadoles nepojedu (3 hlasy) 07.11.2017 12:32

    Marně v tom bordelu hledám tu pověstnou německou preciznost!

  • Danuše Kramolišová (1 hlas) 07.11.2017 12:47

    Ti ta Milka zadělala budoucím Němcům na pořádný průser...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Skvělé. Díky za "obohacení" české terminologie. Poprvé jsem zaregistroval termín "zahraniční vzhled". Snaha o vyhnutí se termínům rasa, příslušnos, pleť či i jiným prostě nezná hranice a vede k absurditám. Kam podle "zahraničního vzhledu" zařadit např. Afroameričana?

0 hlasů

Argumentativně čtvrtý důvod nebo důvod 1b je ohledně (mylné) představy, že potomkům vzniká nárok na občanství pokud se narodili v zemi, což je tzv. ius soli koncept které do míry v některých zemích jako například Francii existuje. A byť ius soli trochu v Německu existuje, skutečnost je taková, že nejeden případ kde dětí například Rumunů na školu nedochází - v kterýmž případu dnes jíž ne tolik obavy o deportaci kdyby úřady přes dítě přišli na ilegálně pobývající rodiče (byť Francie možná stále deportuje své EU-spoluobčany z Rumunska), ale právě při tom pobytu ve stínu poněkud těžké pro jakýkoliv úřad najít dítě které by do školy chodit mělo.

Ohledně Rumunů a Bulharů, jích v roce 2013 imigrovalo prý 190.000. (A například v parcích v Berlínu můžete nejen je spatřit se stany). A tu problématiku sociální politiky s tím spjatou já mám za docela podobnou i pokud dané osoby technicky vzato mohou dle Schengenu být v Německu.

Specificky, za skutečně hlavní problém mám situaci daných osob v které spíše zneuživatelné. Jakože když se má případ jako například podnikatel který neřádně nezaměstnaným rumunským pracovníkům na stavbě nevyplácel co se ústně dohodlo, a že dle německého práva bez trestní odpovědnosti, tak já z toho nemám dojem jako by se někdo musel obávat pokud drží například 1000 Afghánců v nevolnictví možná i jím povídající, že pokud nepracují těch 14 hodin denně za trochu chleba tak řekne německé policii kde jsou aby mohli deportovat a i Talibánu jak jsou hrozní. A nápodobně se to týče i případů kolem EU občanů, kde například z prý kolem 200.000 osob činných v prostituci a ze zemí východní Evropy možná značná část byla vyhozená z obydlí v "domovské zemi", kde by byly bezdomovecké bez jakékoliv pomoci mezitím co v Německu nemají nárok na sociální podporu (byť německé podniky mají stovky miliárd ročně exportem tím směrem) ale musí se koukat nechat kontrolovat zda jsou zdravotně dostačně dobré pro panstvo, tak ony možná i děkují pokud jím nějaký gang jakoby nechává pokojík i pokud je ten gang technicky vzato naprosto vykořišťuje.

A dále se argumentativně jistě má i argumenty ohledně jakoby obecného zájmu, kde to řádný podnikatel má těžké na trhu cenově konkurovat pokud mnohý z té konkurence neřeší dodržení pracovního práva (a to v Německu kde ten výklad pracovního práva atd. je argumentativně značně vždy v prospěch zaměstnavatele a skoro jako by byli považovaní za svatí když přece nějaké daně odvádí i kdyby z otrokářské plantáže). Což se potom týče i věcí jako například veřejných zakázek když je cena hlavní kritérium, kde řádný podnikatel ani s pouze minimální mzdou nemůže dělat nabídku nižší než někdo kdo ani tu minimální mzdu neplatí. Ale byť jsem proti stinnému trhu, tak akorát jak nahánění osob ne s plnými občanskými právy do náručí gangů hledající více dealerů drog samo o sobě nic neřeší a argumentativně spíše zhoršuje.

(A specifický plán jak bych na to poněkud obsáhlejší, ale za docela podstatné mám aby například rumunští občané lokálně měli možnost zvolit svého politického reprezentanta, který by sice neměl parlamentní hlasovací právo ale s kterým by se dalo sednout a pohovořit i řešit specifické záležitosti, v rámci kterých se možná i najde možnosti jako například dvou-jazyčné vyučení některých profesí pro omezený počet osob.)

0 hlasů

Ti ta Milka zadělala budoucím Němcům na pořádný průser...

1 hlas

Marně v tom bordelu hledám tu pověstnou německou preciznost!

3 hlasy

Jakto "ilegálně"? Vždyť je pozvala osobně sama Reichskanzlerin.

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 40/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.